کد خبر : ۲۷۹۹۸
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم انار و رفسنجان:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید استیضاح وزرای اقتصادی زمان بر است، مسیر کوتاه تر تغییر و تقویت کابینه اقتصادی از سوی رئیس جمهور است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید استیضاح وزرای اقتصادی زمان بر است، مسیر کوتاه تر تغییر و تقویت کابینه اقتصادی از سوی رئیس جمهور است.

احمد انارکی محمدی، با اشاره به نامه نمایندگان برای تغییر و تقویت کابینه اقتصادی دولت، اظهار داشت: نامه ای که در مجلس برای تغییر و تقویت کابینه امضا شد خاص جریان و گروه سیاسی خاصی نیست، اطلاح طلب و اصولگرا خواهان تقویت تیم دولت هستند در واقع دلسوزان نظام گامی در این جهت برداشته اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همه نمایندگان با نگاههای سیاسی مختلف پیگیری تغییر و تقویت تیم اقتصادی دولت برای برطرف کردن مشکلات و معضلات اقتصادی کشور هستند در واقع می خواهیم به کابینه اقتصادی نگاه ویژه ای صورت گیرد.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان ابزار استیضاح در اختیار دارند، گفت: به غیر از نامه نگاری با رئیس جمهور، نمایندگان می توانند از ابزار استیضاح برای تغییر وزرای اقتصادی کابینه استفاده کننده؛ اما تغییر و تقویت کابینه توسط دولت راه حلی کوتاه تر و کم هزینه تر است.

وی توضیح داد: اگر در کابینه جابجایی صورت گیرد و نگاه متفاوتی به مدیران میانی و پایین تر شود نیروها اقتصادی تقویت خواهند شد چرا که اعتقاد داریم وزیر به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و استیضاح او تاثیری بر روند اقتصادی کشور ندارد.

انارکی محمدی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر تقویت نیروهای کابینه بیان داشت: همه جریان های سیاسی موافق تغییرات در تیم اقتصادی هستند این کار باعث افزایش هماهنگی در نیروهای مجلسی هم می شود اینکه از هر نهادی ساز متفاوتی برای اقتصاد زده شود اوضاع را بهتر نمی کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استیضاح وزیر تاثیری بر روند اقتصادی ندارد  چرا که این کار زمان و هزینه زیادی دارد و در آخر نتیجه مناسب و کاملی را نخواهد داشت؛ اما اگر دولت با اختیار خود دست به تغییر کابینه در راستای تقویت تیم اقتصادی بزند تاثیر بسزایی دارد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: