کد خبر : ۲۸۲۵۸
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آيت‌الله موحدي‌كرماني:
مجمع تشخيص مصلحت نظام صبح شنبه به رياست آيت‌الله موحدي‌كرماني و با حضور اعضا تشكيل جلسه داد.
مجمع تشخيص مصلحت نظام صبح شنبه به رياست آيت‌الله موحدي‌كرماني و با حضور اعضا تشكيل جلسه داد.

به گزارش ايسنا، در ابتداي اين جلسه آيت‌الله موحدي‌كرماني با اشاره به مشكلات اقتصادي و نوسانات اخير بازار ارز و طلا كه موجب افزايش تورم و بروز مشكلات و نگراني‌هايي براي خانوارها شده است، خواستار ورود جدي‌تر دولت و مجلس و مسوولان امر براي ساماندهي اقتصادي كشور شد و گفت: گراني، تورم و بي‌ثباتي اقتصاد، باعث بروز مشكلات معيشتي به‌ويژه براي طبقات متوسط و ضعيف جامعه شده و لازم است مسوولان براي رفع اين معضلات، اقدام عاجل كنند.

وي همچنين بر لزوم مبارزه جدي و قاطع با كساني كه از نوسانات اقتصادي سوءاستفاده كرده يا به هر نحو به بيت‌المال دست‌اندازي مي‌كنند، تاكيد كرد و افزود: امروز همان‌گونه كه از دولت و مجلس انتظار مي‌رود مشكلات اقتصادي و وضع موجود را ساماندهي كنند از قوه قضاييه هم اين توقع هست كه با جديت و قاطعيت با مفسدان اقتصادي برخورد كند.

در ادامه اين جلسه درخواست ستاد مبارزه با موادمخدر براي اعمال اصلاحاتي در قانون مصوب مجمع كه از سوي مقام معظم رهبري ارجاع شده بود مورد بررسي قرار گرفت. با تصويب اعضاي مجمع، فهرست‌هاي سه‌گانه موادمخدر و روان‌گردان‌هاي تنظيم شده مطابق كنوانسيون‌هاي بين‌المللي، پس از تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام به قانون الحاق و اصلاحيه‌هاي مصاديق بعدي آن با پيشنهاد وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي و تاييد ستاد مبارزه با مواد مخدر و تصويب هيات دولت به اين فهرست اضافه خواهد شد. همچنين مقرر شد اصلاحات بعدي اين قانون با پيشنهاد ستاد مبارزه با موادمخدر به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارايه شود.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: