کد خبر : ۲۸۲۷۸
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با بهره برداری از سیستم هوادهی کارخانه تولید فولاد سیرجان به زودی شمش فولادی در استان کرمان تولید می شود.
با بهره برداری از سیستم هوادهی کارخانه تولید فولاد سیرجان به زودی شمش فولادی در استان کرمان تولید می شود.

 مدیر عامل مجتمع جهان فولاد سیرجان درحاشیه بهره برداری از سیستم کمپرسور‌های هوای این کارخانه گفت: با استفاده از توان مهندسان متخصص و بومی سازیِ تجهیزات این کارخانه بر اساس فناوری روز ، آذرامسال شمش فولاد تولید می کنیم. 

علی عباسلو مدیر عامل مجتمع جهان فولاد سیرجان گفت : کارخانه جهان فولاد سیرجان تنها مرکز تولید فولاد کشور است که سنگ آهن تا کنسانتره و شمش فولاد را یکجا متمرکز کرده است و هیچ بارگیری مواد اولیه نخواهیم داشت.

وی از سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی در مجتمع فولاد سیرجان خبرداد و گفت: اکنون در گل گهرسیرجان ، کارخانه آهن اسفنجی یک میلیون تن آهن اسفنجی و در بردسیر ، کارخانه میلگرد ۵۰۰ هزارتن تولید می‌کنند.

مدیر عامل مجتمع جهان فولاد سیرجان گفت: در این دو کارخانه در مجموع برای هزار و 600 نفراز مهندسان و جوانان منطقه اشتغال ایجاد شده است و با آغاز فعالیت کارخانه تولید شمش فولاد هم ۴۰۰ نفر دیگر مشغول بکار می‌شوند .

وی میزان اشتغال زایی غیر مستقیم را هم بیش از ۶ هزار نفر اعلام کرد. 

علی عباسلو مدیر عامل مجتمع جهان فولاد سیرجان در خصوص طرح توسعه افزود: کار طراحی و عملیات مهندسی ساخت و احیاء یک کارخانه دیگر تولید آهن اسفنجی با ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن ، سال آینده اجرایی می‌شود .

منبع: صداوسیما 
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: