کد خبر : ۲۸۲۸۰
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان:
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: ۷۰۰ واحد در منطقه کوهساران از توابع شهرستان راور دچار آسیب شد که نیاز به بازسازی داشتند.
گفتارنو/ گروه اقتصاد: 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: ۷۰۰ واحد در منطقه کوهساران از توابع شهرستان راور دچار آسیب شد که نیاز به بازسازی داشتند.

به گزارش گفتار نو، علی اکبر سلطانی‌نژاد در جلسه امروز صبح در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: استان کرمان از لحاظ مقاوم سازی از دیگر استان‌ها پیشی گرفته و جلوتر است و قریب به ۶۰ درصد واحد‌های مسکونی روستایی مقاوم سازی شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر از ۱۳۰ هزار واحد طرح ویژه مقاوم سازی که مصوب شده ۱۱۰ هزار واحد آن مربوط به نقاط شهری بوده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان بیان داشت: در منطقه کوهساران شهرستان راور در زلزله‌های اخیر ۷۰۰ واحد دچار آسیب شده که به نوسازی نیاز داشتند.
وی افزود: امسال دولت را مجاب کردیم که مقاوم سازی واحد‌های شهری و روستایی استان کرمان از سایر استان‌ها ضروری‌تر است.

سلطانی‌نژاد ادامه داد: در سفر اخیر رییس جمهور و بازدید از مناطق زلزله زده مشخص شد که ما فراتر از تعهد خود در زمینه نوسازی مناطق زلزله زده رفته‌ایم.

وی گفت: دولت مصوبه ۱۵ هزار واحد مقاوم سازی با اعتباری بالغ بر ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت اخذ کردیم که بیش از ۲۱۴ میلیارد آن به حساب مردم واریز شده است.

سلطانی‌نژاد یادآور شد: تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی برای روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی اذعان داشت: من معتقدم که هزینه‌های بازسازی صدها برابر مقاوم‌سازی است بنابراین بهتر است قبل از وقوع حادثه پیشگیری صورت گیرد.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: