کد خبر : ۲۸۲۸۴
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل بیمه سلامت کرمان:
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: ما این اطمینان خاطر را به بیمه‌شدگان می‌دهیم هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان بر اساس تعهدات ما ادامه دارد و اگر دارویی گران شده است بار گرانی آن را هم بیمه سلامت قبول دارد.
 محمد جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت 17 مرداد ماه روز خبرنگار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه رسانه اظهار داشت: نقش خبرنگار و اصحاب رسانه در تبیین عملکرد واقعی نظام، دستگاه‌ها بسیار کلیدی و حیاتی است.

وی بیان داشت: جدای از اینکه گاهی ممکن است از کاهی، کوه و گاهی از کوه، کاه ساخته شود، اما به فرموده رهبری کاری که برای مردم انجام می‌دهید را باید به مردم بگویید و این جایگاه بحث خبر را نشان می‌دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اضافه کرد: از آنجایی که استان کرمان افزون بر یک میلیون و 800 هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت است و اقشار مختلف جامعه در قالب صندوق‌های مختلف از جمله روستایی، کارکنان دولت، خانواده شهدا و شهروندان فاقد بیمه زیرپوشش هستند لازم بود برای اطلاع‌رسانی در حوزه بیمه و کسب نظرات این جمعیت پراکنده یک سامانه‌ای را داشته باشیم و سامانه 1666 راه‌اندازی شده است و به صورت زنده و 24 ساعته پاسخگوست.

جعفری ادامه داد: فشار بازار اضطراب مردم را افزایش داده است و ما این اطمینان خاطر را به بیمه‌شدگان می‌دهیم هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان بر اساس تعهدات ما ادامه دارد و اگر دارویی گران شده است بار گرانی آن را هم بیمه سلامت قبول دارد.

وی با اشاره به اینکه در برخی موارد 95 درصد هزینه داروی بیماران صعب‌العلاج بر عهده سازمان بیمه سلامت است، ابراز داشت: بیمارستان‌ها مکلف شده‌اند دارو و لوازم مورد نیاز را در داخل بیمارستان تهیه کنند.

این مسؤول گفت: پرداخت ما در سال جاری به بیمارستان‌ها به روز شده است و 70 درصد صورتحساب بیمارستان‌ها را پرداخت می‌کنیم که این مهم در سال‌های اخیر کم‌نظیر بوده است.

جعفری خاطرنشان کرد: جای نگرانی برای تامین داروهای بیماران صعب‌العلاج در استان کرمان وجود ندارد و داروخانه‌ها موظف شده‌اند داروهای مورد نیاز را تامین کنند.
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: