کد خبر : ۲۸۲۸۸
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت:
علاء الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور تلاش کرد که فضای مناسبی را در عرصه سیاست های دولت در داخل و خارج از کشور ترسیم کند. ولی پشتوانه چنین اتفاقی اقدامات عملی در دستگاه اجرایی است.
 نماینده بروجرد و رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور نیازمند صحبت های جدید با مردم است تا بتواند درجامعه اقناع ایجاد کند.

وی افزود: واقعیت این است که امروز بحث بی اعتمادی مردم به بخش مهمی از مسئولین اجرایی کشور بسیار قابل توجه است و تغییر بی اعتمادی به اعتماد فقط با گفتار درمانی حل نمی شود، مردم منتظر اقدامات عملی هستند تا تصمیمات دولت در بحث ارز و سکه و قیمت ها به کجا می رسد و در این زمان است که می توان رفاقت و آشتی با جامعه را تقویت کرد.

علاء الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد سخنان رئیس جمهور با مردم تاکید کرد: ایشان تلاش کرد که فضای مناسبی را در عرصه سیاست های دولت ترسیم کند. ولی پشتوانه چنین اتفاقی ورود دولت به شیوه های اجرایی و قابل مشاهده برای مردم است و تا چیزی بصورت واقعی دیده نشود نمی توان در مورد آن صحبت کرد.

وی درمورد سخنان رئیس جمهور درمورد رفتار مقامات آمریکایی در برجام و تحریم ها گفت: فکر می کنم دکتر روحانی با توجه به تجربه ای که از خروج آمریکایی ها از برجام و اعمال تحریم ها دارند به هیچ وجه قایل به این نیستند که زمینه ای برای مذاکره با آمریکا وجود داشته باشد.

بروجردی با اشاره به اینکه آمریکایی ها هم اکنون توطئه هایی را علیه کشور سازماندهی کرده اند و در پی مذاکره با سایر کشورها برای ادامه سم پاشی های خود هستند، افزود: البته ما کار خودمان را انجام می دهیم، چون جمهوری اسلامی ایران بزرگتر از آن است که آمریکا بتواند تاثیری در تغییر سیاست های کشور داشته باشد.

علاء الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگی است که با 15 کشور همسایه است و در واقع ارتباطات دریایی و زمینی بسیاری با جهان دارد. لذا با تکیه بر این مزیت می تواند مدیریت تحریم ها را با ساده ترین شیوه اجرایی کند.

وی گفت: آمریکا کشوری متخلف در مجموعه بین المللی شناخته شده و ما اگر زمانی بخواهیم با آمریکا مذاکره کنیم حتما از موضع قدرت این کار را انجام خواهیم داد نه از موضع ضعف.منبع:جام جم آنلاین
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: