کد خبر : ۲۸۶۱۱
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
 علی عسکری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهردای کرمان با تاکید بر ضرورت تامین ایمنی در آیین‌های عزاداری گفت: با آغاز ایام محرم، تمامی نیرو‌های عملیاتی سازمان آتش نشانی در آماده باش کامل بوده و ضمن بازدید و کنترل محل‌های عزاداری، تمامی موارد احتمالی غیر ایمن شناسائی و ضرورت رفع آن‌ها را به متولیان هیئات مذهبی متذکر می‌شوند.

وی افزود: لازم است همه مسولان و متولیان مساجد، حسینیه، تکایا وهیات های مذهبی نکات ایمنی مربوط را رعایت نموده و با مراجعه به نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی محل، مسائل ایمنی و چگونگی مقابله با آتش سوزی‌ها و حوادث دیگر را آموزش ببینند.

عسکری گفت:نصب کپسول‌های آتش نشانی در قسمت ورودی‌ها و خروجی‌ها در ارتفاع ۱/۵ متر از کف و کپسول CO۲ جنب تابلو برق و نصب کپسول‌های آتش نشانی پودر گاز در نزدیکی محل‌های پارک خودرو‌ها و همچنین محل پارک خودرو‌ها در محدوده نزدیک جمعیت نباشد و همچنین در‌های ورود و خروج کنترل شود و همیشه حداقل تعداد دو درب بدون قفل در دو ضلع متفاوت باز باشد و در مسیر ورود و خروج اجازه پارک خودرو داده نشود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی افزود:رعایت فاصله مناسب سیم ها، اتصالات، ادوات برقی و لامپ‌ها از مواد و مصالح قابل اشتعال پرچم، پلاکارد، پرده، فرش، تابلو و ... الزامی است و دقت گردد هر فیوز برق باید استاندارد باشد و از به کار گیری فیوز‌های تقویت شده و غیر استاندارد جدا خودداری شود و گرفتن انشعابات متعدد از یک پریز برق و وارد آوردن بار بیش از ظرفیت و استفاده از لامپ‌های ولتاژ بالا بدون حباب و حفاظ مناسب خطر آفرین و خسارت بار است.

رعایت حداقل یک متر فاصله بین وسایل گرمازا و لوازم قابل اشتعال مانند پشتی، فرش، پرچم وغیره الزامی است و از روشن کردن هر گونه شعله رو باز در داخل و یا کنار چادر تکایا برای گرم کردن محیط، پخت غذا، چای و ... جدا خودداری شود و توصیه میشود مکان مناسبی در نقطه دیگری دور از محیط برگزاری مراسمات مذهبی به این امر اختصاص داده شود.

عسکری توصیه کرد:یک دستگاه قرقره آب آتش نشانی با استفاده ازشیلنگ فشار قوی به متراژ ۲۰ متر و سرلوله مخصوص متصل به شبکه آب موجود در کنار در‌های ورودی و خروجی نصب شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان ازشهروندان خواست در صورت بروز آتش سوزی ضمن حفظ خونسردی همزمان با اطلاع حادثه به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ازطریق شماره گیری تلفن ۱۲۵ ,برای خاموش کردن آتش سوزی با وسعت کم، در حد بستن شیر بخاری و یا استفاده از خاموش کننده‌های دستی اقدام کنند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها