کد خبر : ۲۸۸۳۶
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در نشست عمومی شورای شهر کرمان مطرح شد
شهردار کرمان از افزایش ۵۰ درصدی درآمد شهرداری کرمان طی هفت ماه ابتدای امسال خبر داد.

جلسه شورای شهر کرمان یکشنبه شب با حضور رئیس و اعضای شورا و شهردار کرمان با دستور کار تصویب نهایی آخرین مصوبات کمیسیون ها برگزار شد. تنها غایب این جلسه علی اکبر مشرفی بود. 

سایت شفافیت شهرداری این هفته رونمایی می شود
شهردار کرمان گفت: خوشبختانه انتخابات سازمان نظام مهندسی با حضور پر شور و رشد ۴۰ درصدی مهندسان برگزار شد و امیدوار هستیم مجموعه مدیریت شهری بتواند در دوره جدید هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی، تعامل و همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشد.
مهران عالم زاده از افزایش ۵۰ درآمد شهرداری در هفت ماهه اول امسال خبر داد و افزود: این اقدام در هیچ شهرداری کشور با توجه به وضعیت اقتصادی کشور اتفاق نیفتاده است.

 عالم زاده تصریح کرد: سایت شفافیت شهرداری کرمان پنج شنبه این هفته رونمایی می شود.
 وی در ادامه گفت: طی مذاکرات انجام شده مقرر شد به ازای پرداخت چهار میلیارد تومان به قرارگاه خاتم، به همین میزان میله گرد از سوی فولاد بردسیر در اختیار آنها قرار گیرد و شهرداری بعدا هزینه آنها را پرداخت کند.

 وی  همچنین از راه اندازی جمعه بازار خودرو در شهربازی کرمان طی دو هفته گذشته با همکاری نیروی انتظامی خبر داد.

 صدور  کارت  شناسایی جدید برای  پرسنل شهرداری

 اعضای شورا با در خواست شهرداری کرمان مبنی واریز ۲۰ میلیون تومان به حساب سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مبنی  بر صدور کارت شناسایی جدید برای پرسنل شهرداری کرمان با هدف یکسان سازی کارت های شناسایی پرسنل شهرداری ها و جلو گیری از جعل و سو استفاده از آنها اعلام شده بود، موافقت کردند.

نظر کارشناسی اعمال می‌شود
 نامه ای به شورا شهر کرمان ارسال شده بود در خصوص اینکه شرکت تعاونی دانشگاه آزاد زمینی را در خیابان شیروانی قبل از تفکیک خریداری کرده است. اکنون این شرکت برای صدور پروانه برای اعضای شرکت به شهرداری مراجعه کرده است و تقاضا دارد بعد از تفکیک به جای دادن زمین به شهرداری، هزینه ریالی آن را پرداخت کند. در خصوص این موضوع در جلسه شورا رای گیری شد، اما رای نیاورد.

محمدجواد کامیاب که یکی از اعضای مخالف شورای شهر کرمان در خصوص این مصوبه بود معتقد است که شهرداری این زمین را تا پایان ساخت و ساز شرکت تعاونی نگه دارد و بعد از آن که ارزش زمین بالا می رود زمین را بفروشد.
عالم زاده، شهردار کرمان اما در پی رای نیاوردن این مصوبه گفت: اگر تامین مالی پروژه های عمرانی شهر برای شورا مهم است در تصویب مصوبات باید مدنظر قرار گیرد.

کامیاب عضو شورای شهر نیز در ادامه گفت: ما می‌پذیریم که شهرداری مشکلات مالی دارد، اما باید این موضوع را مد نظر قرار دهیم که اگر به راحتی قطعه ها را بابت تامین منابع مالی حقوق و پروژه ها بفروشیم، هم شورا و هم شهرداری در نهایت اذیت می شوند.
علی خدادادی، عضو شورای شهر کرمان گفت: شرایط فعلی شهر کرمان و شهرداری متفاوت است و در وضعیت بحرانی قرار داریم، برای تملک خیلی از پروژه ها شهرداری باید از همین املاک استفاده کند. بخشی از درآمد شهرداری باید از محل فروش زمین ها باشد.

علی بهرامی، عضو شورای شهر کرمان گفت: همیشه به دلیل عبور از بحران شهر را با مشکل مواجه کردیم. پول پارکینگ ها را برای دریافت حقوق دادیم، مجبور شدیم پروژه تقاطع غیرهمسطح ایجاد کنیم. الان هم برای تامین پول پروژه ها داریم زمین های شهرداری را می‌فروشیم. شهردار از بخش خصوصی آوردیم که برای شهر درآمد و اعتبار ایجاد کند.

شهردار کرمان در پاسخ به بهرامی گفت: درآمد هفت ماهه نخست سال در شهرداری ۵۰ درصد اضافه شده است. کدام شهرداری در این مدت ۵۰ درصد درآمد بیشتر داشته و این ثمره ورود بخش خصوصی بوده است.
عالم زاده تصریح کرد: نمی شود یک شبه سیاست ۴۰ ساله ای را عوض کرد. شهرداری کرمان در این دوره بسیار خوب و موفق عمل کرده و پروژه ها با سرعت مناسب در حال اجرا است.

رئیس شورای شهر کرمان هم گفت: اعضای شورا دغدغه های خودشان را دارند، شهرداری هم دغدغه‌های خود را دارد.
محمد فرشاد ادامه داد: در خصوص این نامه اگر تعاونی مسکن دانشگاه آزاد سهم شهرداری را به قیمت روز می داد و ما مطمئن شویم براساس طرح های تفصیلی اجرا شده و قیمت روز زمین هم همین است مشکلی نخواهد بود. باید در نظر بگیریم که تامین هزینه یک پروژه تا دو سال دیگر هزینه هایی بیشتری تحمیل می کند.
در نهایت مصوب شد که این نامه برای تعیین تکلیف به کمیسیون معماری و شهرسازی برود تا نظر کارشناسی اعلام شود.

تفکیک دو کمیسیون فرهنگی و بانوان و کمیسیون اجتماعی و جوانان در دومین سال فعالیت شورا
رئیس شورای شهر کرمان از تفکیک دو کمیسیون فرهنگی و بانوان و کمیسیون اجتماعی و جوانان در دومین سال فعالیت شورای شهر کرمان خبر داد.
 وی در خصوص تعیین سخنگوی شورا گفت: به صورت موقت خود سخنگوی شورا خواهم بود تا به صورت متفق القول یک نفر از بین اعضا انتخاب و معرفی شود.

قیر در بازار وجود ندارد
علی خدادادی عضو شورای شهر با اشاره به اینکه  قیر در بازار وجود ندارد، افزود: طی تفاهم نامه صورت گرفته بین شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی استان، ۲۷۵ تن قیر رایگان با هدف اجرای پروژه های عمرانی در  سطح شهر در اختیار شهرداری قرار داده می شود و به ازای آن وثیقه ای (زمین) در اختیار اداره راه قرار می گیرد.

منبع: مهر
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: