کد خبر : ۲۸۸۴۷
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج:
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بروکراسی تحویل دارو در داروخانه های شبانه روزی تعدیل شود، گفت:محدودیت منابع مالی در صنعت دارو نیازمند مراقبت ویژه است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بروکراسی تحویل دارو در داروخانه های شبانه روزی تعدیل شود، گفت:محدودیت منابع مالی در صنعت دارو نیازمند مراقبت ویژه است.

احمد حمزه  درباره وضعیت بروکراسی موجود درتحویل دارو در داروخانه‌های شبانه روزی،گفت:برخی از داروهای گران قیمت و کم یاب، صرفا در داروخانه‌های خاص توزیع می‌شود که در حقیت این نوع داروها برای بیماران خاص در نظرگرفته می‌شود و این در حالی است که هم اکنون راهکار دیگری برای توزیع دارو برای بیماران مزمن و خاص در شرایط  موجود وجود ندارد.

لزوم مراقبت ویژه در توزیع داروهای کم یاب برای رفاه حال  بیماران

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر از داروهای کم یاب و گران قیمت در عرصه توزیع در داروخانه‌ها مراقب نکنیم، بدیهی است که امکان دارد، داروهای مذکور به طریق قاچاق از کشور خارج شوند بنابراین با  این  تفاسیر مشخص است که  بیماران بر اثر کمبود دارو متضرر خواهندشد.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع مالی که  در صنعت  دارو با آن روبروهستیم، الزامی است که  هدایت و  تمرکز ویژه بر امر توزیع دارو داشته باشیم تا در خدمات رسانی به بیماران دچار کاستی و کسری نشویم.

توزیع دارو در داروخانه‌های  شبانه  روزی نیازمند ترسیم سازوکار جدید است

حمزه افزود :داروخانه داران مجبور هستند، پست‌های کنترلی برای توزیع دارو را  برای بیماران را افزایش دهند زیرا منابع ما در صنعت دارو محدود است البته می بایست تمهیداتی اندیشیده شودکه فردی که نیازمند به دارو است، اسیر بروکراسی نشود بنابراین توزیع دارو بویژه در داروخانه‌های شبانه روزی نیازمند ترسیم سازوکار جدید است تا بیماران برای اخذ دارو معطل نشوند.

مشخصات بیمار حقیقی تنها یکبار به طریق همزمان ثبت و تایید شود
نماینده  مردم کهنوج  در مجلس تصریح کرد :برای جلوگیری از اتلاف وقت بیماران در داروخانه های  شبانه روزی  برای تحویل دارو، الزامی است که مشخصات بیمار حقیقی تنها یکبار به طریق همزمان ثبت و تایید شود.

بروکراسی تحویل دارو در داروخانه‌های شبانه روزی تعدیل شود

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه بروکراسی تحویل دارو  در داروخانه‌های شبانه روزی تعدیل شود یادآورشد:محدودیت منابع مالی در صنعت دارو نیازمند مراقبت ویژه است./
منبع: خانه ملت
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها