کد خبر : ۲۸۸۷۲
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت با عنوان 'ایران مهارت' در مدارس متوسطه دوره اول این استان اجرا می‌ شود.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت با عنوان 'ایران مهارت' در مدارس متوسطه دوره اول این استان اجرا می‌ شود.

به گزارش روز پنجشنبه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست کمیته استانی ایران مهارت با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای افزود: مهارت‌ آموزی افراد نیازمندی جامعه امروزی ما است.
وی با اشاره به اینکه طرح 'ایران مهارت' در 10 درصد مدارس دولتی و در تمام مدارس هیئت امنایی و غیردولتی استان کرمان اجرا می ‌شود افزود: تمام آموزش های ما باید در قالب مهارت آموزی به دانش آموزان اجرا شود.
اسکندری نسب با بیان اینکه طرح ایران مهارت ویژه دانش آموزان متوسطه دوره اول است تصریح کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش باید افزایش پیدا کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: طرح ایران مهارت می‌ تواند بخشی از نیازهای کاری جامعه امروزی را برطرف کند.

وی به تربیت نیروی انسانی ماهر در جامعه تأکید کرد و گفت: افراد کاربلد در جامعه به هیچ عنوان بیکار نخواهند ماند و باید ورودی دانش آموزان به هنرستان ها افزایش پیدا کند.
اسکندری نسب به توسعه و گسترش فرهنگ کار و مهارت آموزی در جامعه اشاره کرد و افزود: باید در راستای تغییر نگرش ها در جامعه حرکت کرد و توجه به آینده کاری جوانان جامعه باید مورد توجه همه مسئولان و بخصوص دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان را یکی از اهداف این طرح در دوره متوسطه اول عنوان کرد.
وی گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحول در نظام آموزشی رسمی دوره متوسطه و تاکید ریاست محترم جمهوری اسلامی در خصوص ارائه آموزش های مهارت محور به دانش آموزان طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت ایران مهارت با همکاری وزارت آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه ‌ای کشور اجرا می‌ شود.
وی ایجاد ارتباط بین آموزش رسمی و غیررسمی در دوره اول متوسطه را یکی دیگر از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: به توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی در طرح ایران مهارت توجه ویژه ای شده است.
بر پایه این گزارش جلسه کمیته استانی طرح ایران مهارت با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش های فنی و حرفه ای، سرپرست معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه ستادی آموزش و پرورش در سالن شهدای معلم معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.
منبع: ایرنا
نویسنده:
برچسب ها: ایران مهارت ، آموزش
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها