کد خبر : ۲۹۱۰۳
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شهردار کرمان در جلسه شورای شهر:
عالم زاده گفت: با توجه به راه اندازی سامانه شفاف سازی شهرداری از معاونت مالی و معاونت فنی خود می خواهم کلیه قرارداد ها ، مصوبات ، صورت وضعیت ها، ارقام ریالی و پرداخت هایی که صورت گرفته است را ظرف 10 تا 15 روز آینده روی سایت بارگذاری کنند که مردم کرمان از عملکرد نمایندگان خود در شورا و ما که وظیفه اجرایی داریم مطلع شوند .

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: 

شهردار کرمان در جلسه شورای شهر کرمان، با اشاره به اینکه فضای رسانه‌ای و فضای مطبوعاتی این روزها به قراردادهای شهرداری با قرارگاه خاتم اختصاص پیداکرده  است، گفت:  بحثی که در افکار عمومی پیش آمد این است که شهرداری و شورا موظف است نسبت به تأمین مالی پروژه‌ها اقدام کند. 

به گزارش گفتارنو، مهران عالم زاده افزود: قطعاً فقط شهرداری موظف است نسبت به تأمین مالی این پروژه‌ها به‌صورت  50 درصد نقد و 50 درصد زمین اقدام کند.

عالم زاده ادامه داد: افکار عمومی انتظار داشته است بخشی از هزینه‌های این پروژه‌ها را دولت تأمین کند و یا این‌که بخشی از این هزینه‌ها در قالب پروانه ساختمانی باشد که این‌ها  محقق نشده ست  و عملاً تمامی بار مالی این پروژه‌ها بر دوش شهرداری قرارگرفته است. 

عالم زاده در ادامه مطرح کرد:  بحث دیگری که افکار عمومی دنبال آن هستند این است که  قرار بوده است این پروژه‌ها ظرف 18 ماه یا نهایتاً 2 سال انجام شود و 2 سال بعد هم شهرداری کرمان  هزینه‌های این پروژه‌ها را پرداخت کند. همان‌طور که می‌دانیم این پروژه‌ها در طی دو سال هم به اتمام نرسیده است و به نظر من هنوز یک سال دیگر این پروژه‌ها زمان خواهد برد. 

شهردار کرمان بابیان این‌که ما امروز ارتباط خوبی با قرارگاه خاتم داریم و پروژه‌ها را بر اساس اولویت‌بندی که طرفین به آن اعتقاددارند را پیش می‌بریم، تصریح کرد: ممکن است تأمین مالی این پروژه‌ها جلو عقب شود اما اعتقادداریم این پروژه‌ها باید پیش رود و تعطیل و یا متوقف نشوند. 

عالم زاده گفت: با توجه به راه‌اندازی سامانه شفاف‌سازی شهرداری از معاونت مالی و معاونت فنی خود می‌خواهم کلیه قراردادها، مصوبات، صورت‌وضعیت‌ها، ارقام ریالی و پرداخت‌هایی که صورت گرفته است را ظرف 10 تا 15 روز آینده روی سایت بارگذاری کنند که مردم کرمان از عملکرد نمایندگان خود در شورا و ما که وظیفه اجرایی داریم مطلع شوند. 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها