کد خبر : ۲۹۲۳۳
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کمالی پور:
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس محاکمه ولیعهد سعودی در جریان قتل خاشقجی را تنها راهکار آرام کردن افکار عمومی دانست و گفت: جامعه بین‌الملل تا زمان سرنگونی بن سلمان کوتاه نمی‌آید.
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس محاکمه ولیعهد سعودی در جریان قتل خاشقجی را تنها راهکار آرام کردن افکار عمومی دانست و گفت: جامعه بین‌الملل تا زمان سرنگونی بن سلمان کوتاه نمی‌آید.

یحیی کمالی پور با اشاره به وجهه تخریب شده سعودی به علت جنایتی که در حق یک خبرنگار سعودی روا داشتند، گفت: بعد از کش و قوس های زیاد در نهایت آل سعود نتوانست قتل خاشقجی را از سر خود باز کند و ناچار به اعتراف شد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سعودی ها توانستند با پرداخت پول خود را از لیست ناقضان حقوق بشر خارج کنند، اظهار داشت: قتل روزنامه نگار سعودی اشتباه فاحشی از سوی سعودی بود که آنها را به زودی به قهقرا می برد.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از کشورهای اروپایی تصمیم گرفته اند در برخورد با بن سلمان قصد دارند این کشور را تحریم کرده و مانع صادرات کالا به آن شوند از این رو این اشتباه باعث شد یک اجماع جهانی علیه سعودی شکل بگیرد.
کمالی پور در ادامه با بیان اینکه افکار عمومی به حدی جریحه دار شده که به دنبال کنار گذاشتن بن سلمان است، عنوان کرد: ترکیه نیز به شدت پیگیر موضوع قتل خاشقجی و دستیابی به حقایق این موضوع است و در این مسیر اقدامات ترکیه به صورت کامل در تاریخ ثبت می شود لذا آنها نمی خواهند پرونده بی نتیجه پایان یافته و علامت سوالی در این باره باقی بماند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه قتل خاشقجی را صرفا اجرای دستوری آمریکایی ها از سوی سعودی دانست و افزود: آمریکایی ها این هراس را دارند که حکام سعودی به جایی برسند که در جریان قتل خاشقجی ناچار به اعتراف دست داشتن آمریکایی ها در این قتل شوند.

وی ادامه داد: مجامع حقوقی بین المللی می توانند به عنوان مدعی العموم به موضوع قتل خاشقجی ورود کرده و حتی ولیعهد سعودی را پای میز مذاکره بکشانند اگر بخواهند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به فضای فشاری که حکام سعودی در آن قرار گرفته اند، خاطرنشان ساخت: عربستانی ها می دانند در جریان پرونده قتل خاشقجی قطعا محکوم می شوند و این محکومیت تبعات بعدی بدی برای آنها به خصوص ولیعهد کنونی آل سعود خواهد داشت.

منبع: خانه ملت
نویسنده:
برچسب ها: کمالی پور
نام:
ایمیل:
* نظر: