کد خبر : ۲۹۲۶۸
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سردار سلیمانی در دانشگاه باهنر کرمان:
همایش ملی نظام فکری « آیت ‌الله خامنه ‌ای در گستره فرهنگ » امروز (چهارشنبه) با حضور سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از میهمانان ملی و استانی در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز به کار کرد.

صبح امروز همایش ملی «نظام فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) در گستره فرهنگ» با حضور سردار حاج قاسم سلیمانی، حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران ارشد استان در محل تالار وحدت دانشگاه باهنر کرمان آغاز به کار کرد.

سردار حاج قاسم سلیمانی در  همایش ملی «نظام فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) در گستره فرهنگ» با بیان اینکه برگزاری این همایش برای جامعه امروز  بسیار به جا،ضروری و مهم است، گفت: جایگاه این کار دانشگاه است و حق این است دانشگاه تبیین کننده این افکار و نظریه های بلند باشد.

فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه شاید این حرکت دیر انجام شده؛ اما اقدامی ارزشمند است، عنوان کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان در این زمینه توفیق مهمی برای استان است.

این مقام مسئول ادامه داد: مقام معظم رهبری دیدگاه ها و نظریه های بسیار گسترده ای دارند و اگر بخواهیم در هر موضوعی  دیدگاه های رهبری را مورد کنکاش قرار دهیم کتابی قطور خواهد شد.

وی ابراز کرد: رهبر فرزانه انقلاب نظریه های متفاوت و بلندی درباره جهان اسلام، غرب، داخل کشور، صنوف متعدد، حوزه‌های نظامی، سیاسی، امنیتی و … دارند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نظریات رهبر حکیم انقلاب دو ویژگی مهم دارد، بیان کرد: نظریان ایشان انطباق استاد شاگردی بر نظریه های امام (ره) دارند و  همچنین نظریات ایشان توحید محور هستند.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه معرفت دینی، معنویت، تربیت و فرهنگ اسلامی از جمله موضوعات مهم در نظریات مقام معظم رهبری هستند، اظهار کرد: در تمامی موضوعاتی که می خواهیم بیان کنیم نیاز به دو منبع بالادستی قرآن و سنت هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد:اما هر خبره ای نمی تواند از این منابع آن کاوش را داشته و نیاز به متخصص است که برداشت حقیقی از گنج را داشه باشد.

سردار سلیمانی گفت:جهت شناخت مسیر انقلاب و تبیین نقشه راه توسط مسئولین نظام، آنان نیازمند شناخت این عرصه و پیاده کردن این اندیشه ها هستند و برگزاری این همایش یکی از ضرورت ها برای خدمت به جامعه اسلامی امروز و نسل جوان ما می باشد.

وی تأکید کرد: اگر این اندیشه ها به طور جدی تبیین نشود و مورد تحقیق و بررسی قرار نگیرد؛ نمی دانیم تهاجم فرهنگی چه بر فرهنگ ملی و اسلامی ما می آورد؛ بنابراین راه مواجهه و مقابله با تهاجم فرهنگی تبیین دقیق این نظریه ها است.

فرمانده سپاه قدس ضمن ابراز تأسف از اینکه در زمینه تببین اندیشه های امام راحل غفلت کرده ایم، تصریح کرد: مقام معظم رهبری تنها بانی هستند که به صورت جدی به نظریات امام تاکید دارند و در هر سخن،موعظه و سیاستی نظریات ایشان را بیان می کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: در حوزه های علمیه  نیز علاوه بر دانشگاه از نظریه امام که از نظریه های مهم و اساسی در مقابله با نظریه های منحط غربی و نظریه های تکفیری دنیای اسلام بود، غفلت شده است.

راه آرمان/
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: