کد خبر : ۲۹۲۸۰
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ائمه جمعه استان در خطبه‌های خود چه گفتند؟
به گزارش گفتار نو، به نقل از خبرگزاری ها، در خطبه‌های این هفته استان بیش از گذشته به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخته شد. ائمه جمعه بر الگوگیری نمایندگان از آیت الله مدرس تاکید کردند و حتی پای حقوق نمایندگان مجلس به تریبون های جمعه باز شد.

به گزارش گفتار نو، به نقل از خبرگزاری ها، در  خطبه‌های این هفته استان بیش از گذشته به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخته شد. ائمه جمعه بر الگوگیری نمایندگان از آیت الله مدرس  تاکید کردند و حتی پای حقوق نمایندگان مجلس به تریبون های جمعه باز شد.  

گفتار نو/ گروه سیاست:

ائمه جمعه استان در خطبه‌های خود چه گفتند؟

نام شهرستان  

نام خطیب

چکیده خبر

کرمان

حجت الاسلام و المسلمین احمد شیخ‌بهایی

استاندار جدید کرمان با تکیه بر نیروی جوان استان طرح‌ها را پیش ببرند و همه مسئولان و نهادها کمک و همراه استاندار باشند.

مسئله و رفع مشکل اشتغال در جامعه تنها با اعطای تسهیلات حل نمی‌شود؛مسئولان باید برای حل ریشه‌ای معضل بیکاری در جامعه تلاش کنند.

مسئولان باید با پیام‌رسان‌های داخلی ارتباط برقرار کنند و پیام‌رسان‌های غربی که تبلیغات دروغ را نشر می‌دهند کنار بگذارند.

جیرفت

حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر

مردم یک کشور انقلابی اجازه نمی‌دهند، کوچکترین اطلاعاتی از کشورشان به دست دشمنان بیفتد، برخی با قراردادهای جدید نفتی شرکت توتال را آوردند و این شرکت بیگانه نیز تمام اطلاعات نفتی را با اسناد محرمانه تحویل گرفت و رفت.

فاریاب

حجت‌الاسلام علی رفیعی

مدرس در مجلس از جهت فکری و سیاسی در اقلیت قرار داشت اما همیشه حق را با صدای بلند و رسا بیان می‌کرد و به همین جهت در تاریخ ماندگار شد.

امروز مردم از نابسامانی اقتصاد کشور ناراضی هستند و تورم کمر ملت را شکسته و مردم نمی‌توانند بی‌عدالتی را تحمل کنند.

از جمله بی‌عدالتی‌ها در وضعیت زندگی مردم جنوب استان بالاخص در فاریاب، نداشتن وضعیت درمانی مناسب است.

بخش اسماعیلی جیرفت

حجت‌الاسلام محمد حسین نوزایی

نماینده مجلس باید در نطق خود منافع ملت را مد نظر قرار دهند و بر اساس جناح‌بندی‌های سیاسی نطق نکنند.

رفسنجان

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور

دستگاه‌های دولتی از مدیران شهرستانی تا وزارتخانه‌ها بهانه‌جویی می‌کنند تا شغلی در جامعه ایجاد نشود استاندار و فرمانداران در این زمینه با روحیه جهادی و انقلابی وارد شوند.

در پرداخت وام‌ها مردم را خیلی اذیت می‌کنند .بزرگترین گناه است که کار مردم راه نمی‌افتد سیستم ظالمانه بانکی سود بالا از مردم می‌گیرد  واین وام‌ها دوباره در کشور سرمایه‌گذاری شده و پول حرام به جامعه تزریق می شود.

آیا کسی که درآمدی ندارد، می‌تواند زندگی کند، نماینده‌ای که حقوق‌ بالای 25 میلیون تومان دارد چندین برابر یک خانواده فقیر در جامعه درآمد دارد پس نمی‌تواند چنن خانواده‌ای را درک ‌کند.


کوهبنان

حجت‌الاسلام عباس جعفری

نمایندگان مجلس نباید دنبال الگوهای غربی بروند.

 نمایندگان می‌توانند کشور را به عزت و اقتدار برسانند یا بر عکس عمل کنند،  آنان وکیل مردمی هستند که برای اسلام و انقلاب خون دادند،  مواظبت کنند مسلمانی و عزت اسلامی را در لوایح نفروشند.

انار

حجت‌الاسلام حسن منتظری

نمایندگان مجلس همانند شهید مدرس با شناخت صحیح از حرکت‌های دشمنان و مصالح و منافع کشور و ملت، هیچ‌گاه نباید حاضر به معامله با استعمارگران و دشمنان دیرین این ملت شوند و سودای سازش و توافق با آنها را داشته باشند که این موضوع از بزرگ‌ترین خطرهایی است که راه سلطه و نفوذ دشمن را فراهم می‌نماید.

باید برای مبارزه با گرانفروشی و نظارت دقیق، اداره صنعت و معدن و اتاق اصناف فعال شده و اداره تعزیرات نیز در برخورد با گرانفروشان با قاطعیت عمل کند.

هنزاء رابر

حجت‌الاسلام یاور نجم‌الدینی

امروز نمایندگان و مسئولان ما باید با الگوگیری از آیت‌الله مدرس حرکت کنند واز حقوق مردم دفاع کنند.

عنبرآباد

حجت‌الاسلام رضا سالاری

نماینده‌ای که حرف می‌زند و عمل نمی‌کند فایده‌ای برای مملکت ندارد بلکه باید در عمل خود را ثابت کند چون جایگاه او بسیار حساس است.

مجلس ما باید مبدا اصلاح بسیاری از امور باشد و شرط آن این است که نمایندگان در تمام موارد خویش را اصلاح کنند و بداند از برکت این مردم به آنجا رسیده اند.

 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: