کد خبر : ۲۹۲۸۲
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون عمرانی استاندار:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: برگزاری کنفرانس ملی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای در راستای کاهش تصادفات و تلفات ضروری است و کرمان آمادگی برگزاری این کنفرانس را دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: برگزاری کنفرانس ملی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای در راستای کاهش تصادفات و تلفات ضروری است و کرمان آمادگی برگزاری این کنفرانس را دارد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌ اللهی موسوی در کمیسیون ایمنی راههای استان کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان افزود: کرمان در پهناوری و طول راهها رتبه اول استان ‌های کشور را دارد، اما از نظر امکانات در رتبه 30 قرار دارد.
وی به تردد بالای جاده ‌های مواصلاتی استان کرمان اشاره و تصریح کرد: از امکانات موجود برای کاهش تلفات و افزایش ایمنی راهها انهایت استفاده شده است.

آیت الهی موسوی، خواستار کمک ‌های کشوری برای افزایش ایمنی راههای استان و کاهش تلفات جاده ‌ای شد و گفت: بخشی از اقدامات در حیطه اختیارات و توان استان نیست و باید به صورت ملی به استان کمک شود.

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: برخی به دلیل نبود دوربین های ثبت تخلفات، جاده های استان کرمان را حیاط خلوت راننده‌ ها می‌ دانستند اما با تلاشی که در استان داشتیم، نصب دوربین‌ ها را انجام دادیم.

وی به مشکل کمبود نیروی پلیس راه در حوزه راه و داخل شهری اشاره کرد و گفت: این موارد از حیطه اختیارات استان خارج است و باید کشور کمک کرده و سهمیه و امکانات لازم را در اختیار استان قرار دهد.

آیت الهی موسوی با اشاره به حوادث جاده‌ ای که به دلیل مصرف مشروبات الکلی رخ می‌ دهد گفت: تست الکل در جاده ‌های استان کرمان به صورت رندوم و اتفاقی انجام می‌ گیرد.
وی بیان کرد: اعتبار مورد نیاز برای خرید و نصب دوربین ‌های ثبت تخلفات در جاده‌ های استان را از طریق بند 'ز' دریافت خواهیم کرد. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز گفت: سال قبل با بیش از 700 نفر فوتی و 23.4 درصد افزایش رتبه دوم تلفات جاده ای را در استان کرمان داشتیم.

محمدمهدی بلوردی بیان داشت: در 6 ماهه ابتدای سال جاری 10.8 درصد نسبت به 6 ماهه اول سال 96 کاهش تلفات داشتیم، علیرغم اینکه 22 درصد تردد در استان کرمان افزایش داشته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان از برگزاری نخستین کنفرانس ملی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای به میزبانی کرمان خبر داد.

در نشست کمیسیون ایمنی راه های استان کرمان، پلیس راه استان و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سایر اعضا در زمینه اقدامات و مشکلات حوزه عملکردی خود گزارشاتی را ارائه دادند و عوامل منجر به تصادف در استان بررسی صورت گرفت.
منبع: ایرنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: