کد خبر : ۲۹۲۹۰
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حسن پور بیگلری:
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید دارد که بودجه سال ۹۸ با توجه به شرایط تحریمی باید منعطف باشد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید دارد که بودجه سال ۹۸ با توجه به شرایط تحریمی باید منعطف باشد.

شهباز حسن پور بیگلری با اشاره به اینکه دولت باید ۱۵ آذر لایحه بودجه سال ۹۸ را به مجلس ارائه دهد اظهار داشت:  آنچه باید در برنامه سال ۹۸ به آن پرداخته شد موضوع اقتصاد مقاومتی است اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش کشور است که مانع  موازی کاری در مجموعه دستگاه‌های نظام می شود.

نماینده نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باعث حذف قوانین مزاحم از بخشنامه های دولتی می شود و می تواند در بحث صادرات  تأثیر اساسی داشته باشد؛ ایران در تنگناهایی قرار دارد که با توسعه صادرات می‌توانند برای مقابله با همه مسائل و مشکلات اقتصادی توانمند شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در نهایت باید بتوانیم با وحدت، هماهنگی و انسجام در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنیم بنابراین نیازمند برنامه عملیاتی به معنای واقعی هستیم.

وی ادامه داد: برنامه عملیاتی واقعی یعنی همه هزینه های اضافی دولت را کاهش دهیم و بحث مسائل عمرانی باید اعتبار افزایش پیدا کند، از سوی دیگر با توجه به شرایط اقتصادی لازم است در بودجه سال آینده به وضعیت معیشت مردم و کارکنان دولت نهادها و سازمان توجه ویژه شود.

حسن پور بیگلری  با تاکید بر اهمیت مشارکت مردم در برنامه ریزی های اقتصادی بیان داشت: با  مشارکت همه جانبه ی مردم باید برنامه ریزی منظم و منسجمی برای اینکه به کلیه وزارتخانه‌ها ماموریت داده شود به جای آنکه مدیریت هزینه ای و مدیریت پول باشند، برنامه محور عمل کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وزارتخانه ها و سازمان های دولتی باید  برنامه‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند و برای بهبود شرایط اقتصادی و افزایش درآمد دولت و مردم گام بردارند، از سوی دیگر انتظار می رود که بنگاه‌های اقتصادی که در اختیار دولت است به بخش خصوصی واگذار شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بودجه سال 98 باید منعطف باشد، گفت: بودجه منعطف با توجه به شرایط تحریمی،‌ تقویت بودجه منطقه‌ای و استانی، ‌تقویت دیپلماسی اقتصادی در منطقه از جمله راه‌حل‌هایی است که می‌توان برای تهیه بودجه سال آینده پیشنهاد داد.
منبع: خانه ملت
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها