کد خبر : ۲۹۲۹۹
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
استاندار کرمان:
استاندار کرمان گفت: چاه های غیرمجاز آب این استان در راستای مقابله با کم آبی باید در چارچوب قانون تعیین تکلیف شود.
استاندار کرمان گفت: چاه های غیرمجاز آب این استان در راستای مقابله با کم آبی باید در چارچوب قانون تعیین تکلیف شود.

محمدجواد فدائی روز دوشنبه در نشست سازگاری با کم آبی استان با اشاره به وجود چاه های غیرمجاز آب کرمان افزود: وجود چاه های غیرمجاز در این استان یکی از مشکلات مهم و بحران های جدی در راستای مقابله با کم آبی است.

وی با مهم خواندن اقدامات عملی تصریح کرد: ما نیازمند طرح عملیاتی هستیم.
فدائی با اشاره به جلسات متعدد استانداری با نمایندگان، وزیر نیرو، معاونین وزیر کشور و دیگر مسئولان برای رفع مشکل کم آبی در کرمان اظهار داشت: معتقدم در حل مشکلات مردم، مشکل قانونی نداریم و مسئولان باید ظرفیت های قانونی را به خوبی بشناسند.

همچنین در این نشست مقرر شد، 'کارگروهی با انتخاب و مسئولیت فرماندار جیرفت در مورد 54 حلقه چاه غیرمجاز روستای چمن این شهرستان و نیز کارگروهی با مسئولیت فرماندار رودبار جنوب در مورد 130 حلقه چاه غیرمجاز روستای چاه حسن این شهرستان تشکیل تشکیل و ظرف مدت سه هفته وضعیت چاه های مذکور بر اساس اسناد و مدارک و نظرات کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد و پیشنهادات فنی و قابل اجرا در چارچوب قانون به کارگروه سازگاری با کم آبی استان ارائه شود تا به صورت عملیاتی در مورد چاه های غیرمجاز این 2 روستا تعیین تکلیف شود. 

همچنین در صورت نیاز به اصلاح قوانین، کارگروه های مذکور می توانند پیشنهادات عملی و قابل اجرا را ارائه دهند.'

جلسه سازگاری با کم آبی استان کرمان با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار جیرفت، اعضای هیأت مدیره شرکت آب منطقه ای استان در دفتر استاندار کرمان برگزار شد.
منبع: ایرنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: