کد خبر : ۲۹۳۰۱
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حمزه انتقاد کرد:
نایب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نسبت به تخریب میراث فرهنگی جنوب این استان هشدار داد و گفت: متاسفانه میراث فرهنگی شهرستان‌های منوجان و قلعه گنج تنها یک نیرو و کهنوج نیز دو نیرو دارد.
نایب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نسبت به تخریب میراث فرهنگی جنوب این استان هشدار داد و گفت: متاسفانه میراث فرهنگی شهرستان‌های منوجان و قلعه گنج تنها یک نیرو و کهنوج نیز دو نیرو دارد.

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه آثار تاریخی و میراث فرهنگی جنوب کرمان به حال خود رها شده است، گفت: متاسفانه حفاظت مطلوب و مناسبی از آثار و میراث فرهنگی استان صورت نمی گیرد و در واقع نظارت ها بر آنها به حال خود رها شده است.

آثار تاریخی کرمان یکی پس از دیگری در حال تخریب هستند

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه آثار تاریخی کرمان یکی پس از دیگری در حال تخریب هستند، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته از آثار باستانی که در حوزه جنوب کرمان در منطقه جیرفت شناسایی شده و تاریخ باستان شناسی دنیا را متحول می کند داشتیم به وضوح شاهد ضعف عملکرد دستگاه های ذی ربط در حفاظت از آنها بودیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: در واقع روند تخریب این آثار باستانی شدت گرفته و افزایش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید با برنامه ریزی منسجم و مناسب از تخریب بیشتر آثار باستانی و فرهنگی کرمان جلوگیری کند، گفت: در گفت و گویی که با مسئولان مربوطه داشتیم عمده نگرانی و دغدغه آنها برای حفاظت از میراث فرهنگی کمبود نیرو و اعتبار بوده است.

اعتبارات مناسبی برای حفاظت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی در بودجه 98 پیش بینی شود

حمزه با تاکید بر اینکه باید در بودجه 98 اعتبارات مناسبی برای حفاظت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی پیش بینی شود، ادامه داد: متاسفانه میراث فرهنگی شهرستان های منوجان و قلعه گنج تنها با یک نیرو و و کهنوج نیز با دو نفر اداره می شوند و در واقع امکانات و نیروی انسانی موجود متناسب با نیاز حفاظت از آثار تاریخی و باستانی مناطق نیست.

ساختار نیروی انسانی میراث فرهنگی جنوب کرمان با مشکل مواجه است

وی با انتقاد از اینکه ساختار نیروی انسانی میراث فرهنگی جنوب کرمان با مشکل مواجه است، تصریح کرد: جنوب کرمان 17 اداره کل میراث فرهنگی دارد و می طلبد میراث فرهنگی جنوب کرمان به صورت مستقل فعالیت کند تا بتواند مشکلات را حل و فصل کند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان یادآور شد: بی شک با تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بخش عمده ای از مشکلات این حوزه رفع و مرتفع خواهد شد البته حفاظت بهتر از میراث فرهنگی نیازمند فرهنگ سازی مناسب است که در این رابطه رسانه ها باید نقش خود را به درستی ایفا کنند.
منبع: خانه ملت
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها