کد خبر : ۲۹۳۲۹
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس اتاق بازرگانی کرمان
سیدمهدی‌طبیب‌زاده صبح امروز در جلسه شورای گفتگوی استانی و بخش خصوصی در ارتباط با مشکلات به وجود آمده در برابر محصول خرما گفت: بحث مشکلات و مسائل مربوط به خرما یکی از موضوعات روز محسوب می‌شود و اتفاقاتی که در این بخش افتاده سالیان سال است که کشاورزان را درگیر کرده است.
به گزارش پایگاه خبری گفتارنو، سیدمهدی‌طبیب‌زاده صبح امروز در جلسه شورای گفتگوی استانی و بخش خصوصی در ارتباط با مشکلات به وجود آمده در برابر محصول خرما گفت: بحث مشکلات و مسائل مربوط به خرما یکی از موضوعات روز محسوب می‌شود و اتفاقاتی که در این بخش افتاده سالیان سال است که کشاورزان را درگیر کرده است.

وی افزود: خرما به عنوان یکی از صادرات اصلی کشور عنوان شده اما در سال جاری خسارات وارد شده به این محصول به حدی است که می‌توان آن را فاجعه خواند که در این ارتباط قرار بود ستاد بحران خرما تشکیل شود که متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

رییس اتاق بازرگانی کرمان تصریح کرد: تاکنون در بحث مرتفع کردن مشکلات به وجود آمده پیش روی محصول خرما اتفاق خاصی نیفتاده و در این خصوص بازپرداخت وام‌های نیز تمدید نشده و فعالین این بخش هیچ کمکی دریافت نکرده‌اند.

وی یادآور شد: در زمینه محصول پسته و خرما وقتی یک میلیارد صادرات پسته در استان را نداشته باشیم زنجیره صادرات از بین می‌رود زندگی این فعالین ( خرما و پسته) سخت خواهد شد.
منبع: صدای تاک
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها