کد خبر : ۲۹۵۳۹
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان خبر داد:
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از پی گیری برای اصلاح مشکلات بیمه همگانی در بودجه ۹۸ از طریق نمایندگان مجلس خبر داد.
 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از پی گیری برای اصلاح مشکلات بیمه همگانی در بودجه ۹۸ از طریق نمایندگان مجلس خبر داد.

محمد جعفری  به تشریح خدمات صندوق های مختلف بیمه سلامت پرداخت و اظهار کرد: دفترچه بیمه به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در قالب صندوق بیمه روستایی و عشایری به صورت رایگان ارائه شده که این افراد در کنار آن از خدمات پزشک خانواده هم بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: دغدغه درمان مردم روستا و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت به این طریق کاهش داده شده است.

جعفری در خصوص صندوق بیمه همگانی شهری رایگان گفت: در استان کرمان بیش از ۲۰۰ هزار نفر از افراد ساکن در شهر و فاقد بیمه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه دفاتر بیمه معتبر و قابل تمدید است، افزود: در سال های آغازین این طرح ارجاع این دسته از بیماران به مراکز خصوصی آزاد بود اما در قانون بودجه سال گذشته و امسال قید شده الزاما افراد دارای دفترچه بیمه رایگان برای درمان باید به مراکز دولتی مراجعه کنند.

جعفری گفت: در صندوق بیمه ایرانیان سالانه ۲۶۵ هزار تومان از فرد گرفته و همین مقدار از سوی دولت کمک می شود و در واقع این صندوق به صورت رایانه ای اداره می شود.

وی عنوان کرد: این صندوق ویژه افراد فاقد شغلی است که نتوانسته اند در جایی اشتغال و بیمه ثابت داشته باشند که حدود ۵۰ هزار نفر در کرمان به این طریق بیمه شده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ادامه داد: این افراد به دلیل اینکه بخشی از حق بیمه را خودشان پرداخت می کنند برای دریافت خدمات درمانی خصوصی یا دولتی مخیر هستند به هر مطب یا داروخانه ای مراجعه کرده و بدون مشکل از دفترچه بیمه استفاده می شود.

وی در خصوص صندوق کارکنان دولت هم چنین گفت: بیش از ۲۵۰ هزار نفر در استان کرمان به این طریق تحت پوشش قرار دارند که افراد تحت پوشش صندوق کارمندی همانند صندوق ایرانیان مخیر هستند به هر مرکز درمانی خصوصی یا دولتی مراجعه کرده و خدمات درمانی مورد نیاز را به صورت سرپایی یا بستری دریافت کنند.

پوشش  ۵۰ میلیارد تومانی هزینه های درمانی در ماه

وی بیان کرد: در مجموع یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان کرمان عموما هزنیه های درمانی را از مسیر تعریف شده دریافت می کنند.

جعفری گفت: در ماه بیش از ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی است که هزینه های درمانی مردم را پوشش می دهیم.

جعفری در خصوص عدم پذیرش دفاتر بیمه خدمات همگانی شهری در مراکز خصوصی گفت: ما مسیر درمان مردم را قطع نکرده ایم و افراد می توانند از صندوق بیمه ایرانیان استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه از طریق نمایندگان مجلس در پی اصلاح بند الف تبصره ۱۷ قانون بودجه در سال ۹۸ هستیم، افزود: اکنون فصل بودجه در مجلس شورای اسلامی است؛ در سطح کلان و استانی در حال رایزنی هستیم تا این بند از قانون بودجه در سال ۹۸ اصلاح  شود و مردم بتوانند در مراکز خصوصی هم خدمات دریافت کنند.

وی یادآور شد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت است.
منبع: مهر
نویسنده:
برچسب ها: بیمه سلامت
نام:
ایمیل:
* نظر: