کد خبر : ۲۹۵۹۲
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مروری بر سخنان ائمه جمعه کرمان در خطبه‌های جمعه گذشته
در جمعه ای که گذشت عقب نشینی آمریکایی ها از سوریه و نیز مسئله حجاب محور اصلی سخنان ائمه جمعه استان را تشکیل می داد. همچنین عدالت در توزیع ثروت و نابودی رژیم اسرائیل از دیگر محورهای سخنان ائمه جمعه بود.
 به گزارش گفتارنو به نقل از خبرگزاری ها؛ عقب نشینی آمریکایی ها از سوریه  و نیز مسئله حجاب  بیشترین بخش سخنان این هفته امام جمعه استان را تشکیل می داد. همچنین  عدالت در توزیع ثروت و نابودی رژیم اسرائیل از دیگر محورهای سخنان ائمه جمعه بود.
ائمه جمعه در خطبه های خود چه گفتند؟

نام شهرستان

نام خطیب

چکیده خطبه

کرمان

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی

 عقب نشینی آمریکایی ها از سوریه بخشی از تاثیرات انقلاب اسلامی ایران است.

 آمریکا در آینده نزدیک از عراق، لبنان و یمن و سایر کشورها نیز عقب نشینی خواهد کرد 

آمریکایی ها در سازماندهی منافقان و مخالفان در داخل کشور نیز راه به جایی نبرده اند

رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره  مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی فرموده اند که ایشان نمونه کم نظیری از نسل مبارزان ضد ستمشاهی و از رنج دیدگان این راه است.

 کسانی که امروز در فضاهای مجازی و سایر حوزه ها تلاش می کنند تا حساسیت جامعه نسبت به حجاب و عفاف را پائین بیاورند، در همان راستایی است که در دوران قبل اتفاق افتاده است و مجموعه های فرهنگی باید در این زمینه مراقبت کنند.

 آنچه درباره حضور زنان در ورزشگاه مطرح می شود خطرناک است.

 

رفسنجان

حجت الاسلام عباس رمضانی پور

 در روز 21 تیر ماه 1314 که هزاران نفر از مردم در مسجد گوهر شاد اعتراض به کشف حجاب داشتند که در این زمینه بیش از5 هزار نفر به شهادت رسیدند.

افراد نفوذی را باید مواظب بود، از هر تجمعی دشمن سوء استفاده می کنند

 

جیرفت

حجت الاسلام رضا سعادت فر

مدل مدیریت غربی لیبرالیسم است و هدف این مدل بر تولید ثروت بوده لذا هر انسان و حزب و جناحی که ثروت اجتماعی بیشتری داشته باشد، قوی تر است.

 در مدل فرهنگ انقلابی دنبال پیشرفت با عدالت هستیم لذا عدالت بدون پیشرفت یعنی توزیع فقر در جامعه است از این رو باید این 2 مساله با هم لحاظ شوند

سیرجان

حجت الاسلام سیدمحمود حسینی

تکیه بر آمریکا همان تکیه بر تار عنکبوت است که هرگز قدرت حفظ و نگهداری را برای کسی ندارد

 مقاومت در عراق ، سوریه ، لبنان ، یمن و تمام منطقه موجب شد هم داعش و تروریست از بین برود و هم آمریکا شکست بخورد، که به گفته خودشان 7 تریلیون دلار خرج کردند اما امروز شکست را متحمل می شوند

 نمایندگان دقت کنند بودجه فقط هزینه های جاری را تامین نکند بلکه بر بودجه های فرهنگی ، نهادهای انقلابی و بودجه های عمرانی هم توجه خاص شود


فاریاب

حجت‌الااسلام علی رفیعی

رهبری فرمودند: آنهایی که باید از غرب آسیا بروند آمریکائی‌ها هستند اینجا خانه ماست، خلیج فارس خانه ماست و شما اهل فتنه هستید.

به نوشته یکی از نشریات آمریکایی خروج نیروهای آمریکا هدیه ترامپ در آستانه سال جدید میلادی به ایران و بشار اسد است.

کوهبنان

حجت‌الاسلام عباس جعفری

 

مانع نفوذ دشمنان و طرح‌های استعماری همین حجاب زنان بوده است.

 ما هیچ موقع رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم چون آنان غاصب هستند.

 مقاومت در برابر دشمنان اسلام از پیغام‌های اصلی انقلاب است. انقلاب ما در حال جهانی شدن و الگو برای بسیاری از کشورهای جهان است.

 

منوجان

حجت‌الاسلام امین رضوانی

تاکید رهبر معظم انقلاب و بشارت ایشان بر پیروزی فلسطین، نابودی رژیم صهیونیستی و اقدام آمریکا در خروج نیروهایش از سوریه و افغانستان نشان پیروزی حزب مقاومت است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: