کد خبر : ۲۹۶۴۳
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
استاندار کرمان خبر داد
استاندار کرمان از انعقاد تفاهم‌نامه احداث مجتمع بیمارستانی 500 تختخوابی موسسه خیریه جواد‌الائمه در کرمان خبر داد.

استاندار کرمان از انعقاد تفاهم‌نامه احداث مجتمع بیمارستانی 500 تختخوابی موسسه خیریه جواد‌الائمه در کرمان خبر داد.

 محمدجواد فدایی امروز در نشست هم‌اندیشی و بررسی احداث مجتمع بیمارستانی جواد‌الائمه در کرمان اظهار داشت: استان کرمان به لحاظ سرانه تخت‌های بیمارستانی از متوسط کشوری پایین‌تر است و برای جبران آن باید در برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت به تعداد تخت‌های استان اضافه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه توازن منطقه‌ای و پراکندگی تخت‌ها در استان باید به حد قابل قبول برسد، بیان داشت: در برآورد اولیه تا دو سال آینده یک‌هزار و 200 تخت باید به استان کرمان اضافه شود که در این راستا موسسه خیریه جواد‌الائمه می‌تواند کمک کننده باشد.

استاندار کرمان ادامه داد: موسسه خیریه جواد‌الائمه در راستای رسالت اقدامات درمانی خود، زمینی در خیابان شهید مصطفی خمینی دارد که برای احداث مجتمع بیمارستانی 500 تختخوابی در نظر گرفته شده است.

فدایی عنوان کرد: طبق بررسی‌های اولیه، 250 تخت بیمارستانی عمومی، 150 تخت بیمارستانی ویژه کودکان و 100 تخت بیمارستان ویژه بانوان در این مجتمع دیده شده است.

وی در خصوص تامین منابع این پروژه به حضور سرمایه‌گذاری شرکت اتریشی اشاره کرد و گفت: این شرکت در ارومیه هم یک مورد کار انجام داده است.

رضا غفوری نماینده شرکت سرمایه‌گذاری اتریشی اظهار داشت: مشارکت در احداث این مجتمع بیمارستانی جدی است و طی چند روز آینده تفاهم‌نامه آن را تنظیم می‌کند که به امضا برسد.

وی افزود: طی دو هفته آینه تیم متخصصان شرکت سرمایه‌گذاری خارجی جهت ادامه کار و بررسی اقدامات لازم در استان کرمان حضور می‌یابند.
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: