کد خبر : ۳۰۲۹۳
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان در گفت و گو با گفتار نو مطرح کرد:
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان گفت: دولت به دنبال این است بخشی از این کاهش قدرت خرید را با افزایش حقوق جبران کند اما این افزایش حقوق به هر شکلی باشد نمی تواند کاهش قدرت خرید را جبران کند.
گفتارنو/سمیرا کریمی افشار:

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان گفت: به جزبخش های ملی مانند نیروهای لشکری، کشوری و دستگاه قضا که حقوقشان از استان پرداخت نمی شود سایر کارکنان که در قالب کارمندان استان حقوق دریافت می کنند حدود هشت هزار و صد نفر پرسنل رسمی، پیمانی و قراردادی هستند. 

به گزارش گفتار نو، جعفر رودری افزود: متوسط پرداختی این کارکنان نسبت به خط فقری که به لحاظ کارشناسی محاسبه شده است به مراتب بالاتر است.

 رودری تصریح کرد: سرانه حقوق دریافتی کارمندان استان به طور متوسط بالا ی چهار میلیون تومان قرار می گیرد که البته این چهار میلیون تومان شامل همه پرداختی ها به شکل ناخالص است چرا که یک بخشی به عنوان مالیات کسر می شود.

در حالی که اخیرا استاندار کرمان اعلام کرده است 60 درصد مردم کرمان جزء چهار دهک پایین جامعه قرار دارند، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرد: من در جریان این  60 درصد نیستم و نمی دانم استاندار بر اساس چه منبعی اعلام کرده است چرا که  ما این چنین آماری نداریم. 

رودری در پاسخ به سوال خبرنگار گفتارنو مبنی بر اینکه علی رغم اظهارات شما که حقوق دریافتی کارمندان بالای خط فقر قرار دارد اما شاهد کاهش قدرت خرید کارمندان هستیم، گفت: متاسفانه قدرت خرید کارمندان به شدت کاهش پیدا کرده است و این غیرقابل انکار است چرا که شوک ارزی و شوک قیمتی که دوباره رخ داد به شدت قدرت خرید کارمندان را کاهش داده  است. 

وی یادآور شد: دولت به دنبال این است بخشی از این کاهش قدرت خرید را با افزایش حقوق جبران کند اما این افزایش حقوق به هر شکلی  باشد نمی تواند کاهش قدرت خرید را جبران کند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام کرد: جای شکرش باقی است که هنوز متوسط پرداختی ها بالاتر از خط فقری است که کارشناسان اعلام می کنند هرچند هنوز فاصله زیادی دارد. 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار