کد خبر : ۳۰۳۲۴
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در خصوص سخنان قبلی خود در گفت‌وگو با گفتارنو توضیحاتی ارائه کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در خصوص سخنان قبلی خود در گفت‌وگو با گفتارنو توضیحاتی ارائه کرد.

متن خبر قبلی را اینجا بخوانید

جعفر رودری بابیان اینکه باید موضوع فقر مطلق و فقر نسبی را کاملاً از هم جدا کرد به گفتارنو گفت: من اصلاً اظهارنظری درباره صحبت‌های استاندار که فرموده بودند ۶۰ درصد جمعیت کرمان در چهار دهک پایین جامعه قرار دارند؛ نکردم بلکه گفتم در جریان منبع خبر اعلامی از سوی استاندار نیستم.

وی افزود: این‌طور نیست که ما آن عدد (۶۰ درصد) را قبول نداریم یا با آن اعدادی که الآن در استان در خصوص فقر مطلق ارائه می‌شود مغایر است.

رودری بابیان اینکه عددی که آقای استاندار اشاره‌کرده‌اند بر اساس یکی از سایت‌های اقتصادی کشور بود گفت: این سایت سهم هرکدام از دهک‌های درآمدی استان‌های کشور را موردمحاسبه قرار داده و به استان کرمان نیز اشاره‌کرده است که ۶۰ درصد در چهار دهک پایین درآمدی واقع است.

وی در ادامه افزود: درواقع ۶۰ درصد جمعیت استان در چهار دهک درآمدی پایین جامعه واقع می‌شوند؛ اما مفهومش این نیست که چهار دهک پایین جامعه همه‌ در فقر مطلق هستند چراکه به هر شکل از آن چهار دهک یک‌بخشی دچار فقر مطلق هستند.

رودری خاطرنشان کرد: بخشی از این ۶۰ درصد هم شامل فقر نسبی می‌شوند چراکه پایین‌تر از متوسط جامعه و سطح استانداردهای رایج جامعه قرار دارند.

 رودری بابیان اینکه فقر مطلق یعنی افراد حداقل سطح درآمد را برای تأمین استانداردهای زندگی ندارند اظهار داشت: ما درصد فقر مطلق‌مان بر اساس آن چیزی که محاسبه‌شده همان ۱۳ درصد است ولی بخش عمده جمعیت که ۶۰ درصد اشاره‌شده در ۴ دهک پایین جامعه قرار دارند.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار