کد خبر : ۳۰۵۸۰
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان مطرح کرد:
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: استان کرمان یکی از استان‌هایی است که جمعیت روستاییان آن در کشور مطلوب است به طوری که ۴۲ درصد جمعیت مردم کرمان در روستاهای جنوب و شرق استان ساکن هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: استان کرمان یکی از استان‌هایی است که جمعیت روستاییان آن در کشور مطلوب است به طوری که ۴۲ درصد جمعیت مردم کرمان در روستاهای جنوب و شرق استان ساکن هستند.

به گزارش گفتار نو، علی اکبر سلطانی نژاد با بیان این که ۵ هزار و ۶۳۸ روستا داریم گفت: ۲هزار و ۷۹۷ روستا بالای ۲۰ خانوار دارند.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه از روستاها شروع شده است و باید شرایط اشتغال و مسکن رافراهم کنیم تا مردم از روستاها مهاجرت نکنند گفت:در همین راستا، ۱هزار و ۷۰۰  پروژه در زمینه بهسازی معابر روستایی انجام شده است.

سلطانی‌نژاد تصریح کرد: در سال 97 در راستای محرومیت‌زدایی 500 پروژه در روستاهای استان اجرا شد، در سال جاری نیز 550 روستای دیگر استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه ساخت ۱۰ هزار مسکن در جنوب و شرق استان در دستور کار قرار دار یادآور شد: در بخش مسکن روستایی رتبه اول کشوری را در حوزه مقاوم سازی داریم به طوری که ۶۵ درصد از واحدهای مسکونی روستایی کرمان مقاوم هستند.

سلطانی نژاد با اشاره به زمین لرزه های سال گذشته در مناطق راور و کوهبنان، گفت: مقاوم سازی 16 هزار و 700 واحد مسکونی در دستور کارقرار گرفت و تامین اعتبار شد به طوری که تسهیلات مقاوم سازی خانواده های روستایی حدود 12 میلیون تومان و خانواده های شهری 13 میلیون تومان دریافت کردند.

وی اعلام کرد: در حوادث گذشته 700 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت 4 درصد و 170 میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت شد.

سلطانی نڗاد خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان تا امروز عملیات مقاوم سازی 231 هزار و 425 واحد در شهرها و روستاها سراسراستان کرمان را به پایان رسانده است.

وی با اشاره به افزایش تسهیلات روستایی از 25 میلیون تومان در سال 97 به 40 میلیون تومان در سال 98 اظهار داشت: به متقاضیان این 10 هزار واحد تسهیلات ارزان قیمت 40 میلیون تومان و تسهیلات بلاعوض خیلی خوب ارایه خواهیم کرد که این تسهیلات به جنوب استان داده خواهد شد.

 مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش به کپر نشینی در بعضی از مناطق استان اشاره کرد و گفت: باید خوشحال باشیم که جوانان روستایی در کپر زندگی می کنند و مهارت ساخت کپر را دارند چرا که اولین دسترسی آنها و با توان اقتصادی که دارند همین ساخت کپر است. 

وی افزود: کپر هویت این مناطق است اما ما باید کمک کنیم که مسکن هم داشته باشند، با ساخت مسکن خودشان کپرهایشان را جمع می کنند.
 
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها