کد خبر : ۳۰۵۸۷
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
استاندار کرمان مطرح کرد
در جلسه شورای مدیریت بحران استان که به ریاست استاندار کرمان صورت گرفت، استاندار ضمن اشاره به مصوبات جلسه دو هفته قبل شورای مدیریت بحران گفت: بر طبق آن مصوبات فرمانداران و شهرداران موظف شدند ساخت و ساز های صورت گرفته در بستر رودخانه ها را شناسایی و برنامه هایشان را جهت حفاظت از ساختمان های در معرض خطر ارائه دهند.
گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: 

در جلسه شورای مدیریت بحران استان که به ریاست استاندار کرمان صورت گرفت، استاندار ضمن اشاره به مصوبات جلسه دو هفته قبل شورای مدیریت بحران گفت: بر طبق آن مصوبات فرمانداران و شهرداران موظف شدند ساخت و ساز های صورت گرفته در بستر رودخانه ها را شناسایی و برنامه هایشان را جهت حفاظت از ساختمان های در معرض خطر  ارائه دهند.

به گزارش گفتار نو، محمد جواد فدایی افزود: رییس جمهور نیز
 دستورالعملی مشابه این مصوبه استان را به سایر استانداران کشور ابلاغ کردند و ما باید ظرف یک هفته آینده گزارشات استان را به هیئت دولت ارسال کنیم.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید عواملی که شهر را دربرابر پدیده سیل تهدید می‌کنند مشخص کرد اظهار داشت: استان کرمان 72 شهر دارد که باید وضعیت  هریک به  صورت جداگانه بررسی شود.

در همین راستا استاندار کرمان دستور داد تا شهرداران، فرمانداران و بخشداران، ساختمان های مهم اعم از( بیمارستان‌ها، استانداری ها و فرمانداری ها) اماکن و ابنیه تاریخی و همچنین تعداد واحدهای مسکونی و تاسیسات راکه در مسیل قرار دارند به همراه نقشه شناسایی و تهیه کنند و در اختیار ستاد بحران استانداری قرار دهند.

  وی با اعلام اینکه در حال حاضر مجاز یا غیر مجازبودن ساختمان ها مدنظر ما نیست گفت: همه ی ساختمان های در معرض خطر شناسایی شوند و پیشنهادات لازم جهت پیشگیری از خطر ارائه شود تا تصمیمات کارشناسی گرفته شود.

فدایی به وضعیت مسیل‌هایی که در گذشته شکل رودخانه داشتند اما اکنون در آنها ساخت و ساز صورت گرفته است اشاره کرد و افزود: خطر مسیل های ناپیدا بیش از مسیل های پیدا است و باید مسیل های موجود و مسیل هایی که مسدود شده اند را در اولویت کار قرار داد.

وی به جاده‌ای که از جلوی عمارت دریا قلی بیگی عبور می‌کند؛ اشاره کرد و گفت: این محدوده قبلا مسیل جریان آب بوده است و خطر مواردی از این قبیل خیلی بیشتر از نقاط دیگر است.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با درخواست از مدیران استانی تاکید کرد: مطالعاتی که در خصوص رودخانه‌ها و حریم‌های آنها انجام شده هرچه سریعتر به دستگاه های اجرایی ذیربط ارسال گردد تا دیگر معطل استعلامات نشوند.

فدایی همچنین اعلام کرد: در شهرستانها سایر دستگاه اجرایی اگر می خواهند در مورد سیل هشدار دهند باید با هماهنگی فرمانداری ها و تصویب شورای مدیریت بحران شهرستان صورت گیرد.
نویسنده:
برچسب ها: بحران ، سیل ، کرمان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها