کد خبر : ۳۰۵۸۸
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در جلسه مدیریت بحران استان مطرح شد:
معاون خدمات شهری شهرداری کرمان در جلسه مدیریت بحران استان با اعلام منطقه کوهپایه، شهرک بنی هاشم،سرآسیاب وده بالا به عنوان سه نقطه بحرانی شهر کرمان گفت: سرآسیاب از نقاط حساس شهر کرمان است و در نظر داریم آب احتمالی ورودی به این منطقه را به سمت جاده قدیم کرمان به ماهان هدایت کنیم.
گفتارنو/ گروه جامعه: 

معاون خدمات شهری شهرداری کرمان در جلسه مدیریت بحران استان  با اعلام منطقه کوهپایه، شهرک بنی هاشم،سرآسیاب وده بالا به عنوان سه نقطه بحرانی شهر کرمان گفت:  سرآسیاب از نقاط حساس شهر کرمان است و در نظر داریم آب احتمالی ورودی به این منطقه را به سمت جاده قدیم کرمان به ماهان هدایت کنیم.

علی نکویی با اعلام اینکه قرار است در نقاط حساس سیل بندهایی ساخته شود گفت: در همین راستا فردا پروژه احداث سیل بند منطقه ده بالا با کمک معاونت عمرانی استانداری کرمان، توسط شهرداری آغاز خواهد شد.

از وضعیت بعضی از شهرهای استان به شدت نگرانیم
ابراهیم علیزاده، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان نیز درباره احتمال وقوع سیل در استان خبر داد و گفت:حریم و بستر تقریبی 7 هزار و 500 کیلومتر مسیل( رودخانه) توسط شرکت آب منطقه‌ای مشخص شده است و به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ارائه دادیم تا در تملک ما باشد تا مانند گذشته کسی نتواند به انها دسترسی داشته باشد و ساخت و ساز انجام دهند.

وی همچنین به تعدادی از شهرهای در معرض خطر سیل اشاره کرد و گفت:  از وضعیت بعضی از شهرهای استان به شدت نگرانیم.
  
جیرفت واقعا در معرض خطر است
در بخش دیگر از جلسه ستاد مدیریت بحران استان فرماندار شهرستان جیرفت  با هشدار اینکه اگر رودخانه شور طغیان کند، جیرفت را سیل می برد گفت: من هشدار های لازم را می دهم و می گویم جیرفت واقعا در معرض خطر است

ابوذر عطاپور تصریح کرد: رودخانه‌های اطراف شهرستان جیرفت، مورد بازدید قرار گرفتند و تعدادی ماشین آلات سنگین ( بولدوزر، لودر و بیل مکانیکی) در بستر این رودخانه ها برای ایجاد خاکریز و سیل بندهای خاکی مشغول به کار هستند اما این دستگاه‌ها کافی نیستند و نیازمند توجه و همکاری بیشتری در این راستا هستیم.

وی هشدار داد: نمی‌توانیم ظرف دو یا سه روز مشکل طغیان و بالا آمدن آب  رودخانه شور را برطرف کنیم زیرا سطح این رودخانه بالاتر از سطح شهر جیرفت است.
وی بااشاره به اینکه در شهرستان رودبار از دستگاه‌های بخش خصوصی می‌توان استفاده کرد گفت: اما توان ما در شهر جیرفت کم است و نیاز به دستگاه‌های بیشتری داریم.

دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی واحد انار در مسیل رودخانه ساخته شده اند
فرماندار انار نیز در این جلسه با بیان این مطلب که دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی واحد انار در مسیل رودخانه ساخته شده اند گفت: در انار ۴ رودخانه مهم وجود دارد.از آنجایی که در سال های گذشته سیل های عظیمی در این منطقه آمده است لذا این مسئله موجب نگرانی مردم شده است.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار