کد خبر : ۳۰۵۸۹
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در جلسه مدیریت بحران استان کرمان مطرح شد:
مدیرکل هواشناسی استان گفت:سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر شنبه۲۴ فردوردین ماه وارد استان می‌شود و فعالیت آن تا اواخر روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.بارش ها به صورت رگباری و شدید خواهد بود که اکثر مناطق جنوبی و جنوب غربی استان از جمله دامنه‌های جبالبارز، کهنوج، اطراف بافت، رابر، بردسیر، اطراف جیرفت، فاریاب، قلعه گنج و رودبار جنوب را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
گفتارنو/ گروه جامعه:

مدیرکل هواشناسی استان گفت:سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر شنبه۲۴ فردوردین ماه وارد استان می‌شود و فعالیت آن تا اواخر روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.
 
به گزارش گفتار نو، تورج جدیدی با اعلام اینکه این سامانه تزریق رطوبت خوبی به همراه دارد اظهار داشت:این سامانه تلفیقی از دو سامانه بارشی مدیترانه ای و سودانی است و منبع رطوبتی آن دریای عمان و خلیج فارس است.

وی افزود: بارش ها به صورت رگباری و شدید خواهد بود که اکثر مناطق جنوبی و جنوب غربی استان از جمله دامنه‌های جبالبارز، کهنوج، اطراف بافت، رابر، بردسیر، اطراف جیرفت، فاریاب، قلعه گنج و رودبار جنوب را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

مدیر کل هواشناسی استان کرمان با اعلام اینکه اوج میزان بارندگی در شهر کرمان یکشنبه خواهد بودگفت: میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت اولیه  ۱۰ میلیمتر برآورد شده است و میزان(بارش تجمعی دو روزه، یعنی یکشنبه و دوشنبه) ۱۵ میلیمتر خواهد بود.

جدیدی ضمن اشاره به  میزان بارش تجمعی یعنی روزی که بارندگی شروع می شود تا روزی که تحلیل می رود ، گفت: میزان بارش تجمعی(ظرف یک هفته) در برخی نقاط مانند دهبکری و جبالبارز بیش از ۵۰ تا ۸۰ میلیمتر یا بیشتر خواهد بود.

استاندار کرمان خطاب به مدیرکل هواشناسی اعلام کرد: مدیر کل آب منطقه ای اعلام کرده است ظرف دو روز ۱۰۰ میلیمتر بارندگی در این مناطق خواهیم داشت. این مسئله مهم است که آیا ظرف دوروز ۱۰۰ میلیمتر بارندگی داریم یا ظرف یک هفته ۸۰ میلیمتر؟! 

جدیدی با بیان اینکه برخی می گویند چرا آمار هواشناسی با آمار  آب منطقه ای متفاوت است اظهار داشت: ما متولی آب و هوای کشور و عضو سازمان جهانی هواشناسی هستیم. ما بخارآب در اتمسفر را پیگیری می کنیم اما آب منطقه ای با دستگاه باران سنجی که دارند یک قسمت از حوزه آب ریز را جهت مطالعاتشان بررسی می کنند.

وی تاکید کرد: از استاندار و فرمانداران، شهرداران تقاضا داریم از آمار هواشناسی به عنوان منبع استفاده کنند.

 جدیدی در ادامع اعلام کرد:  وقوع سیل در استان‌های همجوار کرمان از جمله سیستان و بلوچستان و هرمزگان دور از انتظار نیست.

در پایان رییس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان خبرداد: باران‌های بهاری رگباری و شدید هستند و از بالادست روان آب‌ها به سمت رودخانه‌های فصلی حرکت می‌کنند.
حمیده حبیبی خاطرنشان کرد: پیامد این روان آب‌ها طغیان رودخانه‌ها و سیلاب در برخی مناطق جنوب و جنوب غربی استان خواهد بود.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار