کد خبر : ۳۰۶۳۰
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار بافت در گفت‌و گو با گفتارنو مطرح کرد:
فرماندار بافت تصریح کرد: سیل بندی به طول هفت کیلومتر احداث کردیم که شهر در معرض خطر کمتری قرار گیرد. همچنین در روستاهای در معرض خطر به کمک آب منطقه ای مسیر آب را به سمتی که برای شهروندان خطری نداشته باشد تغییر دادیم.
گفتار نو/ سمیرا کریمی افشار 

فرماندار بافت در خصوص آخرین اقدامات پیشگیرانه در خصوص بارش‌های پیش رو و احتمال سیلابی شدن شهرستان بافت گفت: در اولین گام شهرستان بافت را به هشت منطقه تبدیل کردیم و بندهای خاکی آبخیزداری را کنترل و ترمیم کردیم.

فتحعلی حمزه جواران در گفت‌و‌گو با گفتارنو، تشریح کرد: در این هشت منطقه از مدیران متخصص و بومی استفاده کردیم و در هر منطقه ماشین آلات مورد نیاز را قرار دادیم که قرار نباشد زمان حادثه از مرکز شهرستان ماشین آلات آورده شود.

به گزارش گفتار نو، وی با بیان اینکه به کشاورزانی که مزارع شان در محل های پر خطر قرار دارند هشدار دادیم آبی را وارد منطقه نکنند، گفت: به عشایرساکن در مسیر رودخانه نیز اعلام کردیم نه خودشان و نه دام‌هایشان را در مسیر رودخانه  مستقر نکنند. 

حمزه جواران با اعلام اینکه ما نمی‌توانیم عشایر را به مکانی دیگر منتقل کنیم گفت: ما تنها عشایر را مدیریت می‌کنیم تا در مسیر سیلاب قرار نگیرند. 

فرماندار بافت در خصوص روستاهای آسیب پذیر (جنوب خبر بافت، منطقه اکبر آباد) که برای رفت‌و آمد باید از مسیر رودخانه عبور کنند، نیز گفت: به شورای روستا اعلام کردیم که با مردم هماهنگی صورت دهند و تک به تک توجیه شوند که در زمان سیل از مسیرهای رودخانه ای عبور نکنند.

حمزه جواران تصریح کرد: سیل بندی به طول هفت کیلومتر احداث کردیم که شهر در معرض خطر کمتری قرار گیرد. همچنین در روستاهای در معرض خطر به کمک آب منطقه‌ای مسیر آب را به سمتی که برای شهروندان خطری نداشته باشد تغییر دادیم.

وی ضمن اشاره به دستور استاندار مبنی برشناسایی اماکن و ساختمان‌های در معرض خطر گفت: تمامی این اماکن شناسایی و در روزجمعه به ستاد بحران استانداری تحویل داده شده است.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار