کد خبر : ۳۰۶۴۸
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سرپرست فرمانداری رودبار جنوب در گفت‌وگو با گفتارنو مطرح کرد:
سرپرست فرمانداری رودبار جنوب با اشاره به طغیان رودخانه هلیل و بارندگی‌هایی که در جیرفت و عنبرآباد رخ داده است گفت: محورهای فرعی رودبار به سمت کهنوج و قلعه گنج، محور رودبار – آب سردوئیه کهنوج، محور رودبار- مظفرآباد کهنوج، محور رودبار- محمد آباد به سمت قلعه گنج و کهنوج به دلیل اینکه مسیر رودخانه هلیل بوده است و مسیر تردی آب نما است مسدود شده است.
سرپرست فرمانداری رودبار جنوب گفت: در حال حاضر در شهرستان رودبار مشکلی وجود ندارد اما اگر در شهرستان عنبرآباد مخصوصا حوزه جبالبارز جنوبی بارندگی شدید باشد سیل شهر رودبار را دربرخواهد گرفت.

منصور خانه‌گیر  در ادامه افزود: در حال حاضر بارندگی در این مناطق خیلی شدید نیست که مارا درگیر سیل کند و اکثر سیل بندهای شهرستان رودبار جنوب نزدیک به 99 درصد ترمیم شده اند. 

خانه‌گیر در گفت و گو با گفتار نو افزود: در روز گذشته و ساعات اولیه شب در شهرستان رودبار و روستاهای عبدل آباد وحیدر آباد اوج بارندگی را داشتیم که در بخشی از روستاها بارندگی به شکل تگرگ بوده است.

 به گزارش گفتارنو، وی تصریح کرد: با همکاری دهیاران، بخش داران و شهرداران مشکل آب گرفتگی معابر برطرف شده است. 

خانه‌گیر با اشاره به طغیان رودخانه هلیل و بارندگی‌هایی که در جیرفت و عنبرآباد رخ داده است گفت: محورهای فرعی رودبار به سمت کهنوج و قلعه گنج، محور رودبار – آب سردوئیه کهنوج، محور رودبار- مظفرآباد کهنوج، محور رودبار- محمد آباد به سمت قلعه گنج و کهنوج به دلیل اینکه مسیر رودخانه هلیل بوده است و مسیر تردی آب نما است مسدود شده است. 

سرپرست فرمانداری رودبار جنوب با اعلام اینکه 3 دستگاه لودر در این محور ها حضور دارد که کار امداد رسانی را انجام دهند گفت: صبح امروز رودخانه بزرگ حوزه برجک رودبار طغیان کرده است و ارتباط 16 روستا در حوزه برجک رودبار بخش جازموریان قطع شده است  و هم اکنون در حوزه کوهستان رودبار که 23 روستا وجود دارد بارندگی شدید است و احتمال می دهیم تا چند ساعت آینده ارتباط ما با این روستا ها نیز قطع شود. 

وی تصریح کرد: در حال حاضر تردد به این روستا ها به دلیل آب نما بودن مسیر امکان پذیر نیست اما با فروکش کردن آب مسیر باز خواهد شد. یک دستگاه لودر در این منطقه حضور دارد که اگر بیمارخاص و خانم باردار در این روستا ها وجود داشت بتواند به بیمارستان منتقل شود.

خانه‌گیر با تاکید بر اینکه در روستای برجک پزشک و ماما حضور دارد و داروخانه منطقه نیز به لحاظ امکانات دارویی تجهیز شده است گفت:  این مناطق نیازی به تخلیه مردم ندارد چرا که رودخانه دوکم در محور اصلی محمد آباد ریگان، برجک و قلعه گنج و جاسک است و طغیان این رودخانه برای مردم عادی است و مردم  مشکلی به لحاظ آذوقه و آب آشامیدنی ندارند اما هشدارهای لازم داده شده است. 

نویسنده:گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار