کد خبر: ۱۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
دکتر محمد رضا عارف در جمع نخبگان ترکمن صحرا و فرهنگیان شهر گنبد، با بیان اینکه روحیه صمیمی و اخلاقی مردم استان گلستان بهترین جاذبه را برای سفرهایش به ا این ستان فراهم می کند،گفت:« در هر سفر که به استان گلستان می آیم سعی می کنم اگر توفیق داشتم به ترکمن صحرا هم سری می زنم چون علاقه خاصی به ترکمن ها دارم. تعداد زیادی دانشجوی ترکمن در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری داشتم و شیفته اخلاق و روحیه آن ها شده‌ام.»
دکتر محمد رضا عارف در جمع نخبگان ترکمن صحرا و فرهنگیان شهر گنبد، با بیان اینکه روحیه صمیمی و اخلاقی مردم استان گلستان بهترین جاذبه را برای سفرهایش به ا این ستان  فراهم می کند،گفت:« در هر سفر که به استان گلستان می آیم سعی می کنم اگر توفیق داشتم به ترکمن صحرا هم سری می زنم چون علاقه خاصی به ترکمن ها دارم. تعداد زیادی دانشجوی ترکمن در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری داشتم و شیفته اخلاق و روحیه آن ها شده‌ام.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رمز پیروزی انقلاب کلمه وحدت و وحدت کلمه بود، گفت:« انقلاب ما انقلابی فرهنگی بود ولی در کنار آن مشکلات مردم فراموش نشد. تلاش شده است تا انقلاب مسیر تعالی و پیشرفت را طی کند. باید همیشه یادآوری کرد که رمز انقلاب چیست؟ همبستگی ملی را رمز استمرار انقلاب می دانم و این همبستگی پاسخگوی همه محدودیت ها و مشکلات است. »

معاون اول دولت اصلاحات در مورد نگاه نظام به اقوام گفت : « نگاهی که در ذات انقلاب وجود دارد این است که وجود اقوام فرصت و امتیاز است. همه اقوام در ابتدا به ایرانی بودن خود افتخار می کنند و بعد از آن همه مسلمان هستند. جهت گیری انقلاب اقلیت های دینی را فراموش نکرده است و جز معدود نظام هایی هستیم که اقلیت ها در آن سهم دارند و این بیانگر نگاه ارزشی انقلاب به انسان و شهروند ایرانی است.»

عارف در ادامه گفت: « در رابطه با قومیت در قانون اساسی نگاه قوم گرایی وجود ندارد و همه ایرانی هستند. بنابراین به جای سهم خواهی، شایسته سالاری در ملاک قرار گرفته است. به دلایلی نتوانسته ایم سهم بالا و ارزشمندی را در توسعه به اقوام دهیم. مشکلات زیادی در کشور وجود داشت و هنوز اثر جنگ در کشور وجود دارد با این حال  نگاه نظام این بوده است که استان های مرزی و غیربرخوردار در اولویت قرار بگیرند.»

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پتانسیل های بالای ترکمن صحرا نظیر منابع طبیعی، آب و هوا، کیفیت کالاهای کشاورزی و انگیزه مردم، گفت:« دوستان ما در یزد می گویند قبل از انقلاب 5 هزار تن پنبه گنبد کاووس مستقیم به یزد ارسال می شد و الان این رقم به 1 هزار تن رسیده است. استان گلستان هم می تواند باعث رشد و توسعه خود شود و هم پاسخگوی نیاز استان های دیگر باشد. وظیفه دولتمردان حمایت از طرح ها و برنامه هایی است که توسط نخبگان منطقه برای بهره برداری بهتر از امکانات تهیه می شود.»

 عارف با اشاره به فصل سوم قانون اساسی گفت :« من ادعا می کنم فصل سوم قانون اساسی از مترقی ترین اصول قانون است. حقوق تمام افراد زن و مرد و همه اقوام به طور دقیق در این اصول مطرح شده است. نمی گویم این اصول به طور کامل اجرا شده است ولی باید در دستور کار دولتمردان قرار گیرد. اصول فصل سوم قانون اساسی برای ارتقای امنیت ملی و همدلی در کشور باید در دستور کار قرار گیرد.»

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه برای انتخابات مجلس آینده برنامه جدی داریم، گفت:« فکر می کنم بخش بزرگی از عملی شدن فصل سوم قانون اساسی در گرو مجلس است. هنوز نمی خواهیم فضای کشور را برای انتخابات سیاسی کنیم و زمان فعالیت سیاسی فرا می رسد در حال حاضر فعالیت درون تشکیلاتی داریم.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: « ما برنامه هایی را به مردم اعلام خواهیم کرد و اگر به ما رای دهند آن برنامه ها را اجرا می کنیم. انتظار ما از استان گلستان که پایگاه اصلاح طلبی است این است که انسجام خود را حفظ کند. برای ما پیروزی فرد اصلاح طلب مطرح نیست و ما به دنبال پیروزی تفکر اصلاح طلبی هستیم.»

عارف باتاکید بر حمایت از دولت گفت:«دولت تدبیر و امید برای اجرا کردن برنامه هایش با چالش جدی رو به رو است. بعضی از سوال ها و نطق هایی که در مجلس مطرح می شود هیچ کمکی به جلو رفتن و امور و بهبود فضا در کشور نمی کند. باید مجلسی مقتدر،کارشناس،پرسشگر و همراه  با دولت بر سر کار بیاید.»

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر مجددا با دکتر روحانی رقابت کنید انصراف خواهید داد؟ گفت: با روندی مثبتی که  از دولت شاهد هستیم انشالله آقای روحانی رئیس جمهور هشت ساله خواهد بود و از درون جبهه اصلاحات برای آقای روحانی رقیب تراشی نخواهد شد.

عارف با  اشاره به انتخابات مجلس 94به عنوان یک موضوع مهم پیش روی اصلاح طلبان، گفت: «حضور و حماسه ای که مردم در خرداد 92 خلق کردند، روندی جدید را همسو با ارزش های انقلاب در کشور شروع کرد. انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد 92 مرحله اول این روند بود و مرحله بعد انتخابات مجلس اسفند 94 است. راهی جز ادامه مسیر و پیروزی در سال 94 نداریم. این پیروزی با اتکا به پشتوانه مردمی که تفکرات اصلاح طلبانه دارند محقق می شود.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رای 70 درصدی مردم به اصلاحات در انتخابات 92 گفت:« در تحلیل منطقی از انتخابات گذشته می توان گفت که 70 درصد رای مردم ما به تفکر و جریان اصلاحات است.  اگر خود را عقب بکشیم و یا حضور غیر فعال داشته باشیم، رقیب پیروز می شود. اگر در مواقعی خود را با تحلیل غلط عقب کشیدیم، شکست خوردیم. می گویم تحلیل غلط چون نظام متعلق به ماست و ما در قبال این نظام مسئولیت داریم.»

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که مردم در زمان جنگ عزیزترین سرمایه معنوی خود یعنی جوانان خود را و هم چنین سرمایه مالی خود را فدای نظام کردند، گفت :« اداره جنگ برعهده مردم بود، مادران جوانان خود را به جبهه می‌فرستادند و خودشان در پشت جبهه فعالیت می کردند.»
 عارف ادامه داد:« این نگاه مردم به نظام مسئولیت ما را خیلی سنگین می کند و دین ما را بالا می برد. پس نمی توانیم کنار بکشیم چون مدیون انقلاب و مردم هستیم. باید حضور داشته باشیم و برای تاثیر گذاری باید با قدرت حاضر شویم و خدا نکند که درگیر امیال شخصی و منیت ها شویم. این نگاه، نگاه اصلاح طلبی است که به آن احتیاج داریم. وفاداری به همه ارزش ها و آرمان های انقلاب و آن چیزی که مردم جان خود را فدای آن کردند.»

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان این که باید ساز و کار حضور را فراهم کرد و با همبستگی پیش رفت، گفت: «به تفکر ها و تشکل های محتلف درون جناح اصلاحات اصالت می دهیم و باید جایگاه حقوقی آن ها را به رسمیت بشناسیم در مسیری که پیش رفتیم رقبا می خواهند بگویند این پیروزی حق شما نبود و مدیریت ضعیف ما و مدیریت خوب شما باعث این پیروزی شد. ما می خواهیم نشان دهیم که پایگاه مردمی اصلاحات بیشتر از ان چیزی است که در خرداد 92 مشاهده شد.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که نباید فضای قبل از سال  92 بر ما حاکم شود، گفت:« هیچ نگرانی نداریم که در انتخابات پیش رو بعد از تائید صلاحیت ها بتوانیم تعداد نامزد ها را در هر شهرستان به یک نفر برسانیم .این مهمترین مسئله امروز ماست. تلاش هایی را برای تعیین راهبرد های اجماع و راهبر هایی نظیر تدوین برنامه ها و ویژگی کاندیداها داشته ایم.»

معاون اول دولت اصلاحات در ادامه گفت :« کار اصلی انتخابات مجلس از حوزه ها شروع می شود و نمی شود یک نسخه برای تمام حوزه های انتخابی پیچید. حتی در یک استان نمی شود برای همه حوزه ها یک نسخه پیچید. شرایط خاص شهرستان ها، ویژگی های جغرافیایی، تعصب ها و مشکلات آن ها ایجاب می کند که برای هر حوزه برنامه خاص در نظر بگیریم. این برنامه باید به کمک بزرگان و نخبگان حوزه ها تدوین شود.»

عارف در پایان با بیان اینکه  روند فعلی روند قابل قبولی است و برای بدست آوردن اکثریت مجلس باید اصلاح طلبان تلاش مضاعفی کنند،گفت: استان گلستان الگوی کوچکی از ایران است. انشالله نمود این تفاهم و مزیت اقوام در انتخابات مجلس پیش رو دیده شود و الگویی برای سایر استان ها شود.»
برچسب ها: محمدرضا عارف
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اعضای هیات‌رئیسه «جبهه اصلاح‌طلبان ایران» مشخص شد / بهزاد نبوی رئیس شد

کدام کاندیدای اصولگرا، جبهه پایداری، شورای ائتلاف و شورای وحدت را متحد می کند؟

یار غار احمدی‌نژاد: احمدی‌نژاد می‌داند که حتما ردصلاحیت می‌شود/به تدریج موج احمدی‌نژاد هم فروکش خواهد کرد /نظام قوی‌ترین تیم حفاظتی را برای احمدی‌نژاد گذاشته است

ديدار رهبر كاتوليك‌هاي جهان و مرجع عاليرتبه شيعه، در ايران حواشي ايجاد كرد

صنایع کوچک و متوسط استان تنها 10 تا 15 درصد از نیاز واحدهای بزرگ استان را تامین می‌کنند/صنایع معدنی بزرگ کرمان باید نقش خود را در متوازن کردن توسعه استان ایفا کنند/نظام مبادلات پیمانکاری فرعی به طور کامل اجرا شود

در قانون مجازات اسلامی تعریف ویژه از خشونت خانگی نداریم / کشورهای مسلمان مانند ترکیه، افغانستان و پاکستان و اندونزی، قوانین ویژه درباره حمایت از زنان در برابر خشونت خانگی دارند

حتی یک مورد از روی غرض و گرایشات سیاسی تاکنون رد نشده‌است/آنچه در نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات گفته می‌شود نظرسازی است/در هیچ کجای دنیا به این راحتی هر کسی نمی‌تواند نامزد انتخابات شود

استاندار کرمان: مشارکت بالا در انتخابات ۱۴۰۰ فردا را متفاوت‌تر می‌کند/ انتخابات بسیار سرنوشت ساز و مهمی در سال آینده پیش رو داریم/ مشارکت پایین خیلی از گره‌ها را پیچیده‌تر می‌کند

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

نامزدهای انتخاباتی هم اکنون نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند

پربازدید ها

مرعشی: خاتمی در مراوده با حاکمیت تعلل کرده است/ واکنش‌های شدید از هر دو سو نیز نشان‌دهنده سازنده بودن این نامه‌نگاری است

جهانگیری: هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده اند/ در جلسه‌ای در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود که فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه دو میلیون بشکه نفت بفروشد/ همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند/ در روز‌های پایان سختی‌ها هستیم

علی لاریجانی: در صورت کاندیداتوری اسحاق جهانگیری، وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

امام جمعه کرمان: برای مهار ویروس کرونا در ایام نوروز مشارکت عمومی لازم است/ مردم در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند

حتی یک مورد از روی غرض و گرایشات سیاسی تاکنون رد نشده‌است/آنچه در نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات گفته می‌شود نظرسازی است/در هیچ کجای دنیا به این راحتی هر کسی نمی‌تواند نامزد انتخابات شود

یار غار احمدی‌نژاد: احمدی‌نژاد می‌داند که حتما ردصلاحیت می‌شود/به تدریج موج احمدی‌نژاد هم فروکش خواهد کرد /نظام قوی‌ترین تیم حفاظتی را برای احمدی‌نژاد گذاشته است

فعال اصلاح‌طلب: انتخابات شبیه 92 است و تکثر کاندیدا داریم

استاندار کرمان: مشارکت بالا در انتخابات ۱۴۰۰ فردا را متفاوت‌تر می‌کند/ انتخابات بسیار سرنوشت ساز و مهمی در سال آینده پیش رو داریم/ مشارکت پایین خیلی از گره‌ها را پیچیده‌تر می‌کند

ديدار رهبر كاتوليك‌هاي جهان و مرجع عاليرتبه شيعه، در ايران حواشي ايجاد كرد

کدام کاندیدای اصولگرا، جبهه پایداری، شورای ائتلاف و شورای وحدت را متحد می کند؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)