کد خبر: ۱۰۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
پرویز پرستویی گفت: اگر مسأله‌ای با شخص ابراهیم حاتمی‌کیا داشتم، پیشنهاد «بادیگارد» را به سرعت قبول نمی‌کردم.
بازیگر رکورددار جشنواره فیلم فجر بعد از قطعی شدن اکران «بادیگارد» در نوروز 95 اکران موفقی را برای این فیلم پیش‌بینی کرد و در گفت‌وگو با ایسنا درباره همکاری دوباره‌اش با ابراهیم حاتمی‌کیا بعد از ده سال اظهار کرد: در طول این سال‌ها برای بازی در فیلم‌های «دعوت»، «گزارش یک جشن» و «چ» هم دعوت شدم اما شرایطم جور نبود و نمی‌توانستم کار کنم.

وی ادامه داد: هیچ‌وقت تجربه اولین همکاری‌مان در «آژانس شیشه‌ای» را فراموش نمی‌کنم. البته برخلاف نظر دوستانی که بعد از 20 سال تازه ایراد می‌گیرند و می‌گویند چرا آن نقش را شاد بازی نکردم!.

پرستویی تاکید کرد: به‌رغم احترامی که به حاتمی‌کیا دارم اما اگر واقعا فیلمنامه «بادیگارد» خوب نبود، تعارف ندارم و قبول نمی‌کردم.

این بازیگر درباره مقایسه‌هایی که بین دو کاراکتر حاج کاظم و حیدر می‌شود گفت: خود حاتمی‌کیا هم اعتقاد دارد حیدر چند سال بعد حاج‌کاظم است. اما من به‌عنوان بازیگر یک لحظه دربازی «بادیگارد» به حاج کاظم فکر نکردم تا بخواهم از آن وام بگیرم. حاج کاظم فریاد زیاد می‌زد اما حیدر در طول فیلم یک جا داد نمی‌زد و از درون ماجرا را نگاه می‌کرد.

پرستویی درباره جدید بودن کاراکتر «محافظ» برای مخاطب که در آن به ایفای نقش پرداخته است گفت: شاید برای اولین باراست که قصه این آدم‌ها روایت می‌شود. البته قصد حاتمی‌کیا ساخت فیلم درباره یک محافظ نبود بلکه شرایط پیرامون آن مد نظر بود. آدم‌هایی مثل حیدر ذبیحی رفتشان با خودشان است اما برگشتشان با کرام‌الکاتبین است. سختی‌های زیادی دارند که دیده نمی‌شود.

این بازیگر درباره رسیدن به کاراکتر حیدر گفت: برخی کارگردان‌ها شرایطی را قبل از فیلمبرداری برای بازیگر جهت آشنا شدن بیشتر با نقش فراهم می‌کنند. کاری که مجید مجیدی در «بید مجنون» کرد و خود من هم همیشه از آن استقبال کرده‌ام. در «بادیگارد» شرایطی فراهم شد تا آموزش های لازم را توسط محافظ رئیس جمهور ببینم. چندین بار با ایشان به محل آموزششان رفتم که تلاش و آموزش‌های در حین خدمت برایم بسیار جالب بود. خود این افراد آموزش ها و تمرین های حین خدمت دارند و مدام صحنه‌هایی را بازسازی و اجرا می‌کنند که در این حین خود من هم اطلاعات خوبی کسب کردم.

پرستویی با اشاره به مشکلات زیادی که خانواده این افراد دارند ادامه داد: وقتی ایشان تعریف می‌کرد، بغض می‌کردم. ما قصه‌ای را تعریف کردیم که کار آن آدم حفاظت است اما قرار نبود فقط به او بپردازیم. امیدوارم گوشه‌ای از کار و زندگی‌شان را به تصویر کشیده باشم. نمایشی برای یک‌سری از این افراد با خانواده‌هایشان داشتیم که دیده بسیاری از اعضای خانواده نسبت به این شغل تغییر کرد و پی به ارزش آن بردند.

این بازیگر با اشاره به آسیب‌هایی که پیش از فیلمبرداری و در طول کار به او وارد شد گفت: در فیلم «بادیگارد» سه نقص عضو پیدا کردم. قبل از فیلمبرداری مچ دستم شکست و می‌ترسیدم نتوانم کار کنم و حتا انصراف دادم تا کار به مشکل نخورد. در طول فیلمبرداری دنده‌ام شکست و بعد از کار هم تاندوم دستم را عمل کردم و همچنان مشغول فیزیوتراپی هستم .

وی افزود: حاتمی‌کیا معمولا تصاویر را به ترتیب فیلمنامه می گیرد اما به خاطر شکستگی دستم جابه‌جایی‌هایی انجام داد. در صحنه درگیری در پارک دستم مشکل داشت و عذاب زیادی کشیدم اما واقعا فنون اجرا شد تا قابل باور باشد؛ صحنه‌هایی که اگر در نمی آمد کمدی می‌شد.

پرستویی درباره شباهت گریم‌اش در «بادیگارد» به سردار سلیمانی گفت: از ابتدا قرار نبود چهره‌ام به سردار سلیمانی که ارادت زیادی به ایشان دارم شباهت داشته باشد. وقتی تست گریم‌ها انجام شد در جایی متوجه این شباهت شدیم؛ چیزی که از ابتدا قرار نبود و بعد هم گفتیم چه اشکالی دارد؟.

بازیگر برگزیده جشنواره فیلم فجر درباره اظهار نظر یکی از داوران این جشنواره درباره ایراد‌های فیلمنامه «بادیگارد» گفت: وقتی می‌بینیم داوری که خودش کارگردانی می‌کند با لفظ بدی اشاره می‌کند که این یارو اول فیلم می‌آید با چشم‌اش شروع می‌شود اما بعد فراموش می‌شود، شاید من پرستویی یارو باشم اما این آدم‌ها یارو نیستند و احترام دارند. احتمالا موقع دیدن فیلم حالت خوب نبوده است. در طول فیلم حداقل شش جا روی چشم تأکید دارد و چه جوری باید این را در مغز شما کرد؟ اول فیلم با چشم حیدرشروع می‌شود، بعد به خانه می‌آییم و اولین پلان در بالکن خانه چشم‌هایش سرخ شده و می‌گوید چرا این روز تمام نمی‌شود و نمی تواند بخوابد. بعد در سی‌تی‌اسکن دیده می‌شود که نوار مغز گرفته می‌شود و دو جای دیگر که همسرش چفیه به چشم‌اش می‌بندد تا چشم‌اش استراحت کند. اگر می‌خواهید قضاوت کنید با حال خوب فیلم را ببینید. معلوم است با دقت فیلم را ندیدید.

پرستویی نمایش‌های دانشگاهی «بادیگارد» را هم موفق عنوان کرد وادامه داد: طی این مدت تنها از رسانه ملی خودمان شنیدم که «بادیگارد» فیلم بدی است و پیش خودم سوال کردم در دنیا فقط این یک منتقد فیلم را می‌فهمد؟ دانشجویان و سایر تماشاگران که از فیلم استقبال کردند، یعنی نمی‌فهمند و تنها این آقای منتقد می‌فهمد؟!

وی با اشاره به نمایش‌های این فیلم در کیش گفت: فیلم برای عموم به نمایش درآمد و در هر سه اکران استقبال بسیار خوب بود. با توجه به اینکه کیش محل تفریح است، کنجکاو بودم ببینم با فیلم چطور برخورد می‌کنند که خوشبختانه بسیار خوب بود.
برچسب ها: پرویز پرستویی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

طرح سوال از رییس جمهوری به صلاح نظام نیست/ضعیف کردن دولت در شرایط فعلی هیچ نتیجه‌ای ندارد

رئیس اتاق کرمان: چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درآمد‌ها افتاده که هر سال میزان درآمد‌های مالیاتی استان رشد دارد؟

سال آینده ۲۸ درصد مالیات افزایش می‌یابد/ چنانچه استانی وصول مالیاتی اش از ۹۵ درصد کمتر باشد به ازای هر یک درصد، دو درصد از بودجه‌اش کسر می‌شود

جزییات دریافت وام ودیعه مستاجران

بیکاری 5هزار نفری فعالین گردشگری پس از کرونا/خسارت 28میلیارد تومانی هنر بافندگی طی سه ماه

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: قیمت لوازم خانگی ۳۲ تا ۵۰ درصد رشد داشته است/الکترو استیل و پاکشوما فروششان را بسته اند/فروش ۵۰ درصد کاهش داشته است

رییس شورای شهر رفسنجان: شورا با استعفای شهردار مخالف است/ سیاسی کاری از سوی شورا نبوده

تردد در خیابان‌های منتهی به بهشت زهرای جیرفت ممنوع است

دستور بازداشت برگزارکنندگان جشن ها و تجمعات در جیرفت صادر شد

رد اعتبار نامه تاجگردون خلاف قانون بود/رای نمایندگان براساس شنیده‌ها بود نه واقعیت امر

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)