کد خبر: ۱۰۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
ما به عنوان دولت موظف هستیم شرایط را فراهم کنیم تا ایرانیان بتوانند همه زمینه های ایرانی بودن خود و معرفی فرهنگ ایرانی و اسلامی را داشته باشند.
ندای ایرانیان: 'محمدجواد ظریف' رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در نشستی که با ایرانیان مقیم سنگاپور در هتل 'شانگری لا' سنگاپور برگزار شد، افزود: این شرایط ضرورت تلاش ما را برای از دست ندادن فرصت ها فراهم کرده است. شرایط تحریم نیز بیش از این که واقعیت عینی باشد، فضای روانی بود
وی ایرانیان خارج از کشور را همانند سایر هموطنان، 'بزرگ ترین سرمایه کشور' دانست و گفت: حضور جدی، پایمردی، هوشیاری، صبر و مقاومت ایرانی در برابر تمامی مشکلات زبانزد است. اگر این صبر نبود نمی توانستیم در جامعه جهانی سربلند بیرون بیاییم و بر حقوق خود ایستادگی کنیم و در عین حال بتوانیم تعامل کنیم.
وزیر امور خارجه گفت: شاید یکی از معدود زمان ها در تاریخ معاصر روابط بین الملل بود که توانستیم از یک معضل جهانی بدون جنگ و خونریزی با مذاکره موفق شویم و این اقدام مرهون الطاف و تلاش های مردم ایران است.
به گفته وی، ایران در این معضل توانست از 6 تحریم شورای امنیت رهایی یابد که مرهون الطاف مردم است.
ظریف گفت: هر زمان فرصت حضور با ایرانیان خارج از کشور فراهم می شود پی می برم که باید از این سرمایه و این امکان ویژه استفاده کرد. باید قدردان بود و از این رابطه دو جانبه بیشترین بهره را برد.
وی با اشاره به فعالیت های خوب دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، گفت: دانشجوی ایرانی در هر محفلی به عنوان دانشجوی برتر و متفکر شناخته می شود و این ها نشانه فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند که باید از این ظرفیت بهره برد.
وی گفت: وقتی یک نخبه ایرانی در عرصه علمی، صنعتی، تجاری و کارآفرینی فعال است در محیط خود نمادی از پیشرفت، صداقت و ارتباط سازنده است و این افراد معرف فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند.
رئیس دستگاه دیپلماسی در جمع ایرانیان سنگاپور تاکید کرد: باید از مشارکت ایرانیان خارج از کشور استقبال کنیم، چرا که بهترین پل گفت وگوی تمدن ها و معرف فرهنگ ایران هستند که به آن افتخار می کنیم.
وی در ادامه گفت: ما به عنوان دولت موظف هستیم شرایط را فراهم کنیم تا ایرانیان بتوانند همه زمینه های ایرانی بودن خود و معرفی فرهنگ ایرانی و اسلامی را داشته باشند.
ظریف درادامه به بهبود روابط اقتصادی ایران با سنگاپور اشاره کرد و گفت: هفته گذشته با حضور یک هیات اقتصادی سنگاپوری در تهران یادداشت های تفاهم بین دو کشور امضا شد و با امضای این یاداشت تفاهم ها در واقع زمینه همکارها فراهم شده است. این همکاری می تواند زمینه حضور پررنگ تر در سنگاپور باشد.
در ابتدای این نشست 'جواد انصاری' سفیر غیرمقیم ایران در سنگاپور نیز بر ضرورت گسترش همکاری ها با آسیا با توجه به قدمت روابط تاکید کرد و گفت: بازارهای شرق برای ایران نسبت به غرب مستعدتر است.
وی گفت: ایرانیان مقیم در سنگاپور نیز بدلیل شرایط حاکم در این کشور غربال شده هستند و در این کشور هر ایرانی به راحتی نمی تواند مقیم شود.
وی در مورد تعداد ایرانیان در سنگاپور نیز گفت که به دلیل نبود کنسولگری آمار دقیقی از ایرانیان مقیم وجود ندارد، اما نیمی از ایرانیان مقیم دانشجویان مقطع دکترا هستند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.
در ادامه نشست دو نفر از ایرانیان مقیم سنگاپور به تشریح مسایل پرداختند و خواستار گشایش سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور و بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی این دولت – شهر جنوب شرق آسیا شدند.
برچسب ها: ظریف
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تکذیب واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها/ هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و... به چینی‌ها نداشته‌ایم

موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی به چین خبری است و نه حضور نیروی نظامی

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

۱۲ شهرستان استان با تنش آبی شدید روبرو هستند

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

پربازدید ها

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

کنایه معنادار وزیرخارجه: از مهمان نوازی شما تشکر می‌کنم /شما می گویید دروغگو اما رهبری گفتند ظریف صادق است

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

واریز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس

مرعشی: جریان اصولگرا هیچ گاه نتوانسته رئیس جمهور در ایران تعیین کند/احمدی نژاد به ریاست جمهوری قانع نبود، می‌خواست نفر اول کشور باشد

ترفند سخنرانی آتشین و پرخصومت دیگر اعتباری ندارد

نزدیکی عاطفی و فکری ظریف و سردار سلیمانی به روایت سیدمحمد صدر/پزشکیان:سوال از رئیس جمهور به صلاح کشور نیست

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)