کد خبر: ۱۰۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل بانک مرکزی از برقراری 244 رابطه کارگزاری با لغو تحریم ها و پس از برجام خبر داد
رییس کل بانک مرکزی از برقراری 244 رابطه کارگزاری با لغو تحریم ها و پس از برجام خبر داد وگفت: طی دو هفته گذشته 744 ال سی گشایش شده است.

به گزارش ایرنا ، ولی الله سیف در حاشیه نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص تعلل بانک های اروپایی برای برقراری ارتباط با نظام بانکی کشور افرود: طبیعی است که بانک های اروپایی به دلیل شبکه بسیار گسترده کارگزاری که قبل از تحریم در ایران وجود داشت با ابهاماتی مواجه باشند و همین امر مراوده بانکی را کمی کند می کند.

وی اظهار کرد: تمامی بانک ها در آغاز کار با یک سری سووالات و ابهامات مواجهند و تجربه نشان می دهد زمانی که برای آنها مسائل را توضیح می دهیم ابهامات آنها رفع می شود.

رییس شورای پول اعتبار گفت: البته اینکه چه زمانی به طور کامل این ابهامات رفع شود ، مورد ارزیابی قرار نگرفته چرا که در یک دوره طولانی به شبکه کارگزاری گسترده ای رسیده ایم و در حال حاضر ارتباط کارگزاری بانک های ایرانی در حال گسترش است.

سیف با اشاره به سفر رییس جمهوری به ایتالیا تصریح کرد: در این سفر بانک مرکزی ایتالیا حساب های بانک های ایرانی را قبول کرده و در سیمنار اخیری که با حضور بانک های اروپایی برگزار شد برخی ابهامات بانک های خارجی رفع شد.

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی در باره تاسیس بانک های خارجی در ایران گفت: هرچند درخواست ایجاد شعب بانک های خارجی و دفاتر نمایندگی به بانک مرکزی ارائه شده ، اما درخواست تاسیس بانک ئداشته ایم.

وی ادامه داد: بسیاری از بانک های اروپایی اشتیاق فراوانی برای همکاری مشترک با سیستم بانکی ایران دارند ولی برخی از آنها همچنین در حال بررسی شرایط هستند ، در هر حال بانک ها مجهز به سیستم پیام رسان سوئیفت بوده و به تدریج تعداد آنها افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه نباید فکر کنیم همه مشکلات باید یک شبه حل شود، گفت: برخی از ایرادات غیر اصولی به برقراری روابط بانکی با ایران دارند که با مراجعه به اوفک ( وزارت خزانه داری آمریکا) ، تاییدیه های لازم را دریافت کرده و در این رابطه مشکلی وجود ندارد.

وی در پاسخ به پرسشی در باره رعایت نکردن نرخ مصوب شورای پول و اعتبار توسط برخی از بانک ها گفت: گزارشی که در این زمینه دریافت کرده است مبنی بر این است که در برخی موارد جزئی از مصوبه شورای پول و اعتبار تخطی شده است که پرونده آنها به هیات انتظامی ارائه شده است ، البته از دوره قبل نیز 9 پرونده در این زمینه در هیات انتظامی وجود داشته که برای شش پرونده رای صادر شده است.

وی در پایان در باره اشکالات عابر بانک ها در روزهای پایانی سال نیز گفت: گزارشی در این زمینه دریافت نکرده ایم ، اما کنترل های لازم را انجام خواهیم داد و در مجموع می توان گفت: وضعیت توزیع اسکناس در ایام پایانی سال مناسب است.
برچسب ها: سیف
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تکذیب واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها/ هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و... به چینی‌ها نداشته‌ایم

موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی به چین خبری است و نه حضور نیروی نظامی

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

۱۲ شهرستان استان با تنش آبی شدید روبرو هستند

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)