کد خبر: ۱۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: حذف یارانه ایرانیان خارج از کشور از ماه ها پیش آغاز شده و کار حذف یارانه افراد با درآمدهای بالا با شناسایی وزارت تعاون و رفاه اجتماعی انجام می شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: حذف یارانه ایرانیان خارج از کشور از ماه ها پیش آغاز شده و کار حذف یارانه افراد با درآمدهای بالا با شناسایی وزارت تعاون و رفاه اجتماعی انجام می شود.

به گزارش ایرنا، محدباقر نوبخت در حاشیه همایش استانداردهای حسابداری عمومی افزود: اگر حذف یارانه درآمدهای بالا با دقت انجام شود این امر موجب استرس در جامعه نمی شود. 

وی ادامه داد: حذف یارانه خانوارهای پردرآمد از مدت ها قبل در راستای تبصره 21 قانون بودجه 93 آغاز شده اما ضرورتی برای رسانه ای کردن آن و ارائه گزارش به رسانه ها وجود نداشت. 

نوبخت با تاکید بر این که چگونگی استفاده از منابع قانون هدفمندی یارانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: 4 هزار و 800 میلیارد تومان برای ارزان کردن بخش بهداشت از منابع اجرای هدفمندی بهره گیری شده است. 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همچنین با تاکید بر این که هدفمندی یارانه ها تنها معطوف به پرداخت یارانه نیست گفت: 50 درصد منابع هدفمندی باید بین خانوارها تقسیم و بقیه آن باید صرف افزایش تولید و بهبود وضعیت بهداشت و درمان شود. 

نوبخت تصریح کرد: سال آینده قرار است 1300 میلیارد تومان برای تسهیلات ارزان قیمت از محل هدفمندی یارانه ها صرف شود. 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: در شهرهای بزرگ همانند تهران قرار است تسهیلات 50 میلیون تومانی به خانوارها برای خرید مسکن با نرخ 10 درصد پرداخت شود که فاصله 10 تا 21 درصدی نرخ سود این تسهیلات قرار است از محل 1300 میلیارد تومان پرداخت شود. 

وی در پایان گفت: همچنین هزار میلیارد تومان برای برنامه های اشتغال در سال آینده اختصاص یابد. 

نوبخت درباره افزایش نرخ بنزین از ابتدای سال آینده گفت: براساس مصوبه دیروز مجلس افزایش 5 درصدی برای فرآورده ها در نظر گرفته شده که قرار است منابع آن برای سرمایه گذاری بخش نفت مورد استفاده قرار گیرد. 
برچسب ها: یارانه ها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

یک اپیدمیولوژی درباره عواقب واکسن‌هراسی توضیح داد

هیچ یک از واکسن های موجود فعلی در مقابله با کرونا به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگو نیستند

۶۰ میلیارد کلاھبرداری از طریق جعل سند زمین و املاک

آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است

هنوز تفاوتی با دولت روحانی حس نکردیم/ مظلوم نمایی ترفندی برای فرار از پاسخگویی

واکسیناسیون دانش آموزان رفسنجانی آغاز شد

ریاست جبلی بر رسانه ملی قطعی شده است؟

دارند نام هاشمی را از تاریخ دفاع مقدس پاک می‌کنند

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم / اگر دیگران به تعهدات خودشان برگردند، ما نیز آمادگی داریم اقدامات جبرانی خود را متوقف کنیم

سرانه یارانه پنهان هر ایرانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در ماه/ ۱۰ میلیون نفر نباید یارانه بگیرند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90   ( نظر)