کد خبر: ۱۱۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
علی صوفی:
وزیر تعاون دولت اصلاحات گفت: درصورت عملکرد برنامه‌محور می‌توان گفت این اولین مجلس تشکیلاتی‌ای ست که نمایندگان از حرکت‌های انفردای بیرون آمده و امیدواریم با حضور نیروهای اصلاح‌طلب در مجلس این اتفاق بیفتد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ علی صوفی با اشاره به برنامه جامع اصلاح‌طلبان که در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تدوین شده، خاطرنشان کرد: مجلس مصمم است برنامه‌محور عمل کند. در صورت عملکرد برنامه‌محور می‌توان گفت این اولین مجلس تشکیلاتی‌ای ست که نمایندگان از حالت انفعال و حرکت‌های انفردای و به‌دور از منافع ملی بیرون آمده و در جهت منافع ملی حرکت خواهند کرد که امیدواریم با حضور نیروهای اصلاح‌طلب در مجلس این اتفاق بیفتد.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر این اصل مورد تصریح همگان است که چقدر مجلس می‌تواند در پیشبرد اهداف ملی موثر باشد و چقدر می‌تواند به دولت کمک کند و در رفع موانع کشور و گشایش معضلات معیشت مردم کارآمد باشد. در چنین فضایی که مجلس و دولت همگام با هم به منافع ملی فکر می‌کنند، می‌شود به حرکت‌های ایجابی در آینده خوشبین بود.

وزیر دولت اصلاحات به برجا (برنامه جامع اصلاح‌طلبان) اشاره و تصریح کرد: تدوین برنامه جامع اصلاح‌طلبان ذیل اسناد بالادستی یعنی سند چشم‌انداز بیست‌ساله و برنامه پنج‌ساله ششم که مجلس و دولت در شکل‌گیری آن نقش دارند، یکی از این حرکت‌های ایجابی اصلاح‌طلبان در راستای تحقق اهدافشان است.

صوفی به اولویت‌های مجلس دهم را برشمرد و گفت: در حال حاضر اولویت اصلاح‌طلبان تصویب طرح و لوایحی است که به پیشبرد اهداف اقتصادی و بهبود وضعیت معیشیتی مردم کمک می‌کند. برنامه شورای عالی سیاست‌گذاری و برنامه کاری‌ که برای نمایندگان پیش‌بینی شده، اولویت را به مسایل اقتصادی داده است. در گام بعدی در صورتی که شرایط لازم فراهم شود، اصلاح قانون انتخابات و طرح‌های سیاسی‌ از این قبیل جزو برنامه‌های بعدی اصلاح‌طلبان است که در حال حاضر در درجه دوم اهمیت قرار گرفته است.

او با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت‌هایی نظیر آقای خاتمی برای ایجاد وحدت بین اصلاح‌طلبان در رسیدن به پیروزی این دوره بسیار حائز اهمیت بوده است، خاطرنشان کرد: که امروز اصلاح‌طلبان به بلوغ سیاسی خیلی خوبی رسیده‌اند که تجربه‌های تلخ گذشته در این بلوغ بسیار موثر بوده است.

صوفی گفت: در این پیروزی علاوه بر اتحاد و اتفاقی که بین سران بود، در بدنه بین احزاب و در جامعه اصلاح‌طلبی بین مردم اتحاد و انسجامی به وجود آمد که شورای عالی سیاستگذاری نماد آن بود. این روند ادامه پیدا خواهد و ما فکر می‌کنیم راهی جز این نیست. در حال حاضر همگی می‌دانیم که اگر بر طبل اختلاف نظر‌ها کوبیده شود، طبعا تفرقه‌ای به وجود می‌آید که نتیجه این پیروزی را منفی خواهد کرد. اصلاح‌طلبان به این بلوغ سیاسی رسیده‌اند که در عین تکثر باید وحدت داشته باشند و استراتژی واحدی را دنبال کنند.

صوفی در ادامه ضمن تاکید بر این مسئله که اتفاقی که در انتخابات اخیر افتاد گام دوم مردم در راستای تغییر فضای کشور بوده است، گفت: امروز که مجلس و دولت تا حد قابل قبولی می‌توانند به هم کمک کنند، خود دولت گام سوم را تحت عنوان «برجام دو» نام گذاری کرده است و قرار است در سیاست داخلی همچون اتفاقی که در سیاست خارجی افتاد موانعی که بر سر راه پیشرفت و توسعه قرار گرفته شده است، برداشته شود.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

طرح سوال از رییس جمهوری به صلاح نظام نیست/ضعیف کردن دولت در شرایط فعلی هیچ نتیجه‌ای ندارد

رئیس اتاق کرمان: چه اتفاقی در توسعه اقتصادی و افزایش درآمد‌ها افتاده که هر سال میزان درآمد‌های مالیاتی استان رشد دارد؟

سال آینده ۲۸ درصد مالیات افزایش می‌یابد/ چنانچه استانی وصول مالیاتی اش از ۹۵ درصد کمتر باشد به ازای هر یک درصد، دو درصد از بودجه‌اش کسر می‌شود

جزییات دریافت وام ودیعه مستاجران

بیکاری 5هزار نفری فعالین گردشگری پس از کرونا/خسارت 28میلیارد تومانی هنر بافندگی طی سه ماه

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: قیمت لوازم خانگی ۳۲ تا ۵۰ درصد رشد داشته است/الکترو استیل و پاکشوما فروششان را بسته اند/فروش ۵۰ درصد کاهش داشته است

رییس شورای شهر رفسنجان: شورا با استعفای شهردار مخالف است/ سیاسی کاری از سوی شورا نبوده

تردد در خیابان‌های منتهی به بهشت زهرای جیرفت ممنوع است

دستور بازداشت برگزارکنندگان جشن ها و تجمعات در جیرفت صادر شد

رد اعتبار نامه تاجگردون خلاف قانون بود/رای نمایندگان براساس شنیده‌ها بود نه واقعیت امر

پربازدید ها

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

ترفند سخنرانی آتشین و پرخصومت دیگر اعتباری ندارد

طرح سوال از رییس جمهوری به صلاح نظام نیست/ضعیف کردن دولت در شرایط فعلی هیچ نتیجه‌ای ندارد

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

رد اعتبار نامه تاجگردون خلاف قانون بود/رای نمایندگان براساس شنیده‌ها بود نه واقعیت امر

برداشت درستی از صحبت نماینده رفسنجان صورت نگرفت/برای رهن و اجاره مسکن در تهران مبالغی بیش از 200میلیون نیاز است

تکذیب واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها/ هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و... به چینی‌ها نداشته‌ایم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)