کد خبر: ۱۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به اینکه تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی نگران کننده است، گفت: تصمیمات خوبی در زمینه مبارزه با موادصنعتی مخدر در کشور گرفته شده به طوری که اکنون وارات بسیاری از پیش سازهای موادمخدر کاملا ممنوع شده است.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به اینکه تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی نگران کننده است، گفت: تصمیمات خوبی در زمینه مبارزه با موادصنعتی مخدر در کشور گرفته شده به طوری که اکنون وارات بسیاری از پیش سازهای موادمخدر کاملا ممنوع شده است.

به گزارش ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: به همین منظور از واردات انواع اسیدها، مواد مورد استفاده در داروها و سودافدرین ها جلوگیری می شود.

وی با اشاره به همکاری بسیار خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ستاد مبارزه با موادمخدر، اظهار داشت: تغییر الگوی مصرف موادمخدر از سنتی به صنتی به عنوان یک نگرانی است که امیدواریم با اقدامات انجام شده بتوان بخش عمده ای از این نگرانی ها را کاهش داد.

1،5 درصد مردم ایران مبتلا به موادمخدر هستند

رحمانی فضلی ادامه داد: خوشبختانه 98،5 درصد جمعیت ایران پاک و سالم هستند و تنها 1،5 درصد از مردم ایران مبتلا به موادمخدر هستند و جلوگیری از اعتیاد این افراد کار سختی نیست اما باید مردم به وظیفه خودشان آگاه باشند.

وزیر کشور افزود: خوشبختانه امسال تعداد وادحدهای تولیدی منهدم شده موادمخدر صنعتی در کشور افزایش یافته، میزان مواد مخدر در بازار کاهش یافته و قیمت نیز رو به افزایش است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در سطح کشور افزود: با اجرای این رویکرد سطح آگاهی و اطلاعات مردم از موضوع موادمخدر و آسیب های ناشی از آن و روش های مقابله وکنترل آن بالا رفته است.

وی با بیان اینکه انجام فعالیت های اجتماعی و فرهنگی نتیجه بخش است اما پروسه ای طولانی و میان مدت می شود، ادامه داد: امسال در قالب فیلم های تلویزیونی نیز به موضوع موادمخدر پرداخته شده به طوری که سه فیلم مستقل در این زمینه تولید شده است و به خاطر اثربخشی آنها، باید موضوع اجتماعی را به جدیت دنبال کنیم.

در حوزه تجهیزات فنی به بهانه تحریم کمک نمی کنند

وزیر کشور در ادامه با اشاره به ارسال فهرستی از تجهیزات فنی مورد نیاز موادمخدر به سازمان ملل متحد افزود: فهرست به سازمان ملل ارسال شده و آنها بررسی می کنند که در صورتی که با شاخص های مورد نظر آنان هماهنگ باشد، این تجهیزات را برای ما ارسال کنند.

وی ادامه داد: به نظر من اینها بهانه جویی است و و در واقع می توان گفت که کمک ها به ویژه در حوزه مالی و تجهیزاتی موثر نیست.

وزیر کشور ادامه داد: اما در همه گزارش هایی که از سوی «یوری فدوتوف» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال شده فعالیت های ایران برجسته نشان داده شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: پیوند موادمخدر و پول های کثیف ناشی از قاچاق موادمخدر با تروریسم است و در صورتی که نقشه توزیع و پراکندگی تروریسم در دنیا را با نقشه توزیع موادمخدر مشاهده کنید کاملا با هم است چون یکی از منابع تامین سرمایه و پول برای تروریسم ها از راه قاچاق موادمخدر است.

وی ادامه داد: در پنج سال گذشته جغرافیای تروریسم تا قلب اروپا نیز پیش رفته است و دنیا باید متوجه خطر عظیم تروریسم و قاچاق باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)