کد خبر: ۱۱۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
کاهش غیرمنتظره سطح ذخیره‌سازی بنزین طی سومین هفته ماه فوریه در آمریکا موجب جلوگیری از افت شدید قیمت این فرآورده در اروپا شده و از سوی دیگر قیمت بنزین را در آسیا افزایش داد.
کاهش غیرمنتظره سطح ذخیره‌سازی بنزین طی سومین هفته ماه فوریه در آمریکا موجب جلوگیری از افت شدید قیمت این فرآورده در اروپا شده و از سوی دیگر قیمت بنزین را در آسیا افزایش داد.

به گزارش ایسنا، اگر چه عرضه بنزین در اروپا به بیش از سطح تقاضا رسیده و سطح ذخیره‌سازی‌ها در ذخائر مستقل رتردام بالا رفته است، کاهش غیرمنتظره سطح ذخیره‌سازی بنزین در آمریکا باعث شده که این قاره با کاهش شدید قیمت بنزین مواجه نشود.

کاهش سطح ذخیره‌سازی بنزین در آمریکا که مطابق با گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی این کشور، حدود 2.2 میلیون بشکه بوده است،‌ در عین حال قیمت این فرآورده در بازار آسیا را با افزایش مواجه کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد عرضه مازاد بنزین در اروپا و بالارفتن سطح ذخیره‌سازی‌ها در ذخائر مستقل رتردام باعث افت قیمت این فرآورده نفتی در اروپا شده است، اما نیاز آمریکا به عنوان یکی از مقاصد صادراتی اصلی بنزین برای پالایشگران فعال اروپا به این فرآورده از سقوط قیمت بنزین در قاره سبز جلوگیری کرده است.

این در حالی است که حجم صادرات بنزین از اروپا به غرب آفریقا در هفته منتهی به 26 فوریه نیز نسبت به هفته‌های گذشته کاهش یافته است.

با فراهم شدن شرایط برای صادرات نفت از اروپا به بازار آسیا بازار نفتا در این منطقه به شدت رونق یافته است و سطح قیمت این فرآورده نفتی نسبت به نفت خام برنت 1.8 دلار در هر بشکه رشد داشته است.

از سوی دیگر پایین‌آمدن نرخ اجاره نفت‌کش‌ها برای انتقال این فرآورده نفتی از اروپا به سایر بازارها همزمان با افزایش تقاضا برای نفت کوره در بازار آسیا باعث کم شدن اختلاف قیمت نفت کوره با نفت خام برنت در بازار اروپا شده است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که قیمت‌ هر بشکه بنزین در هفته منتهی به 26 فوریه در بازار رتردام 49.05 ارزش‌گذاری شده است که این رقم کاهشی 0.3 دلاری را نسبت به هفته پیش از آن نشان می‌دهد، این درحالی است که هر بشکه بنزین در آسیا 44.65 دلار قیمت دارد که این رقم نسبت به هفته پیش از این بررسی 0.57 رشد را نشان می‌دهد.

قیمت گازوئیل نیز در هفته مورد بررسی در بازار رتردام 27.49 دلار در هر بشکه محاسبه شده که این رقم نیز 0.45 دلار کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین قیمت نفت کوره نیز در این هفته با 0.04 دلار کاهش در هر بشکه به 17.9 دلار رسیده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تکذیب واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها/ هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و... به چینی‌ها نداشته‌ایم

موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی به چین خبری است و نه حضور نیروی نظامی

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

۱۲ شهرستان استان با تنش آبی شدید روبرو هستند

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)