کد خبر: ۱۱۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۴
ارسال به دوستان
ذخیره
موسوی لاری:
نائب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با اشاره به موفقیت اصلاح‌طلبان در گام دوم انتخاباتی، گفت: ما از هم اکنون باید برای انتخابات آینده برنامه ریزی کنیم و در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بار دیگر حماسه ایجاد کنیم و گام سوم را در آن زمان برداریم.
به گزارش ندای ایرانیان، همایش «ندای امید» به مناسبت پیروزی فهرست «امید» در انتخابات مجلس در شهر تهران، با حضور چهره‌های اصلاح‌طلب و به همت حزب ندای ایرانیان در مجتمع فرهنگی پیامبر اعظم برگزار شد.

در این همایش عبدالواحد موسوی لاری نائب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان، مجید فراهانی دبیر کل حزب ندای ایرانیان، صادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، علیرضا رحیمی و چند تن دیگر از منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

عبدالواحد موسوی لاری نائب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان، در این همایش با بیان اینکه امروز امید و اعتمادبه‌نفس در میان جوانان ما تا حدودی جایگاه خودرا پیدا کرده است، گفت: آنچه در اسفند ۹۴ اتفاق افتاد، باعث شد اراده ملی در کشور نهادینه شود، چراکه با وجود مشکلات زیادی که از سوی کنشگران سیاسی وجود داشت، تشکل‌های مردم‌نهاد به مقوله انتخابات نظر داشتند و همگی بر روی اصل اجماع و الگو قرار دادن ۹۲ تاکید داشتند.

وزیر کشور دولت سید محمد خاتمی،‌ با اشاره به تجربه اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴، اظهار داشت: زمانی سال ۸۴ علیرغم داشتن دو قوه مجریه و مقننه نتیجه را حزب رقیب واگذار کردیم، تصمیم گرفتیم با الگو قراردادن تجربه ۹۲ دوباره در سال ۹۴ حاضر شویم و بتوانیم به پیروزی دست پیدا کنیم.

این عضو مجمع روحانیون مبارز با اشاره به رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب خاطر نشان کرد: مردم ما رد صلاحیت‌ها را قبول نکردند، بلکه تحمل کردند و به پای صندوق‌های رأی آمدند و در انتخابات نشان دادند که می‌دانند که دولت اصولگرا چه مشکلاتی برای کشور بوجود آورده است و فهمیدند که مشکلات ساختاری امروز نتیجه همان دوره است.

وی افزود: مردم می‌دانند در چهار سال گذشته مجلس به جای پیگیری مشکلات مردم و توجه به مسائل اقتصادی و فرصت‌های اقتصادی که پیش آمد، به فکر حاشیه‌سازی و اختلاف‌افکنی بودند؛ مردم می‌دانند که اثرات تصمیم‌های خلق الساعه و حذف یک‌شبه نهادها و شوراها چه اثراتی در کشور گذاشت.

موسوی لاری با بیان اینکه مردم با وجود اطلاع از این مشکلات از مجلس دهم انتظار معجزه ندارند، گفت: اما این انتظار از سوی مرم به حق است که این مجلس با آرامش و امید به آینده و فارغ از هیاهو و تندروی‌ها به مشکل معیشتی مردم با همین کمبودها به وضعیت موجود بپردازد.

عضو هیأت رئیسه شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان با اشاره به اولویت‌های مجلس دهم، متذکر شد: ما مجلس دولتی نمی‌خواهیم، بلکه مجلسی می‌خواهیم که حامی کلامی دولت باشد و به آن کمک کند و به وضعیت مشکلات اقتصادی کشور مخصوصاً در حوزه بخش خصوصی رسیدگی کنند. یکی دیگر از وظایف منتخبان مجلس دهم بررسی وضعیت خصوصی‌سازی‌ها است که واقعاً این بخش‌ها و صنایع دست چه کسانی افتاده است و اصلاً آیا آن‌ها واقعی هستند یا خیر؟

موسوی لاری همچنین افزود: ما می‌بایست از فضای پیش آمده پس از برجام بهترین استفاده را کنیم و با کمک دولت علاوه بر جذب سرمایه گذاری‌های خارجی، بخش خصوصی خود را که در هشت سال دولت قبل مورد فراموشی قرار گرفته است را دوباره به چرخه اقتصاد کشور وارد کنیم.

وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به رأی مردم تهران گفت: در این انتخابات برای اولین بار مردم تهران کاملاً لیستی و حزبی رأی دادند که با توجه به بررسی ۶۰ نفر اول تهران می‌توان این موضوع را فهمید بودند افراد شاخص و معدود که خارج از لیست اصلاح طلبان و اصولگرایان در این انتخابات شرکت کردند اما نتوانستند حتی جزو ۶۰ نفر اول مردم تهران باشند. مردم تهران لیستی را انتخاب کردند که به گفتمان آن اعتقاد داشتند. حتی افرادی که در این لیست حضور داشتند اما برای خود لیست جداگانه اعلام کرده بودند نتوانستند از اعضای لیست خود را پیروز انتخاب کنند و فقط به واسطه حضور در لیست اصلاح طلبان بود که وارد مجلس شده‌اند.

وی افزود: مردم نتیجه حضور ۸ ساله اصولگرایان را درک کردند آن هم در کلان‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های مدیریت کشور این‌ها جدا از اختلاس‌ها و فسادهایی است که تا به امروز مطرح شده است.

وی خطاب به علیرضا محجوب که در ردیف اول نشسته بود گفت: جناب محجوب یکی از پرسابقه‌ترین نمایندگان حوزه تهران است و ما از ایشان و افراد دیگر انتظارات زیادی داریم. به قول معروف «ما همه کردیم کار خویش را / ای بزرگ آخر بجنبان ریش را» اکنون نوبت شما منتخبین است که شرایط را مهیا کنید.

عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: ما از هم اکنون باید برای انتخابات آینده برنامه ریزی کنیم و در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بار دیگر حماسه ایجاد کنیم و گام سوم را در آن زمان برداریم.

برچسب ها: موسوی لاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رد اعتبار نامه تاجگردون خلاف قانون بود/رای نمایندگان براساس شنیده‌ها بود نه واقعیت امر

برداشت درستی از صحبت نماینده رفسنجان صورت نگرفت/برای رهن و اجاره مسکن در تهران مبالغی بیش از 200میلیون نیاز است

62بیمار جدید کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند

در حال آماده کردن یک طرح برای تأمین آب طولانی مدت در کهنوج هستیم

افزایش صعودی تعداد مبتلایان بستری بیماری کرونا در سیرجان/هشتمین فوتی کرونا در سیرجان

شهردار کرمان: دولت موظف است، مشکل تامین آب سیدی را حل کند/استاندار کرمان: شهرداری هم موظف است که جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیرد، چرا نگرفته؟/ با جیب خالی و دولت موظف است، چیزی حل نمی شود/واقعیت امر این است که تنها 50درصد از بودجه عمرانی سال قبل تخصیص یافته است

تکذیب واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها/ هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و... به چینی‌ها نداشته‌ایم

موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی به چین خبری است و نه حضور نیروی نظامی

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

۱۲ شهرستان استان با تنش آبی شدید روبرو هستند

پربازدید ها

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

دلیل استعفای شهردار رفسنجان چه بود؟

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

رد اعتبار نامه تاجگردون خلاف قانون بود/رای نمایندگان براساس شنیده‌ها بود نه واقعیت امر

واریز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس

برداشت درستی از صحبت نماینده رفسنجان صورت نگرفت/برای رهن و اجاره مسکن در تهران مبالغی بیش از 200میلیون نیاز است

نزدیکی عاطفی و فکری ظریف و سردار سلیمانی به روایت سیدمحمد صدر/پزشکیان:سوال از رئیس جمهور به صلاح کشور نیست

ترفند سخنرانی آتشین و پرخصومت دیگر اعتباری ندارد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)