کد خبر: ۱۱۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
زني كه پس از ارتباط با مردان با آبميوه هاي مسموم آن ها را بي هوش مي كرد و اموال شان را به سرقت مي برد، در عمليات ماموران كلانتري 12 كرمان دستگير شد.
گفتارنو: زني كه پس از ارتباط با مردان با آبميوه هاي مسموم آن ها را بي هوش مي كرد و اموال شان را به سرقت مي برد، در عمليات ماموران كلانتري 12 كرمان دستگير شد.

"ز . گ" زني 31 ساله است كه دو بار ازدواج كرده و سپس طلاق گرفته است. او به جرم اغفال مردان و سرقت با استفاده از آبميوه هاي مسموم توسط ماموران كلانتري 12 شهر كرمان دستگير شده و كورسوي آينده اش روزهاي تاريك زندان خواهد بود.

او كه از كرده خود بسيار پشيمان به نظر مي رسيد رو به روي من نشست و از زندگي اش گفت: "بداقبالي هميشه همراه من بوده است. با ازدواج اولم فكر مي كردم كه زندگي روزهاي روشني برايم خواهد داشت اما چند هفته از ازدواجم نگذشته بود كه شوهرم تصادف كرد و قطع نخاع شد. او نه مي توانست حرف بزند و نه حركتي كند و به همين خاطر خانواده اش من را مجاب كردند تا طلاق بگيرم و زندگي ام را به پاي او تلف نكنم و ما از هم جدا شديم."

وقتي از تحصلاتش پرسيدم متوجه شدم كه او تنها تا كلاس پنجم دبستان به مدرسه رفته است. وي با لحني غمبار ادامه داد: "پس از طلاق با توجه به اين كه هيچ كاري بلد نبودم به شركت هاي خدماتي رفتم و به كار در خانه هاي مردم مشغول شدم اما اين كار ها هم دائمي نبود و كفاف خرج زندگي را نمي داد و فقر مثل كنه از من جدا نمي شد."

به اين جاي صحبت هايش كه رسيد خاطرات از جلوي چشمانش با سرعت عبور مي كردند و پس از چند لحظه سكوت گفت: "رواني شدم. به معناي واقعي كلمه رواني شدم. مدام خودزني مي كردم. به دكتر كه مراجعه كردم بيماري ام را اختلال شخصيت و دوقطبي عنوان كردند. چندين ماه در تيمارستاني در شيراز بستري شدم و پس از ترخيص نيز حالم چندان مساعد نبود."

"ز . گ" اگر چه بغض گلويش را گرفته بود، با صداي بلند فرياد زد: "لعنت بر من كه بار ديگر خام شدم! يكي از دوستانم از كرمان با من تماس گرفت و مرا راضي كرد تا صيغه 99 ساله مردي كرماني شوم و من نيز از شيراز راهي كرمان شدم. چند ماهي از زندگي مشترك مان نگذشته بود كه متوجه اعتياد شوهر دومم شدم. او شيشه، ترياك، هروئين و هر كوفت و زهر ماري گيرش مي آمد مصرف مي كرد. اين ازدواج هم دوامي نداشت و من نيز مهريه ناچيزم را به اجرا گذاشتم و او را ترك كردم."

اگر چه همچنان دوست داشت درباره گذشته اش حرف بزند اما سريعا دليل ارتكاب اين جرم را از او پرسيدم كه گفت: " فقر . همواره فقر مرا آزار مي داده. از روي ناچاري به وسوسه هاي هم خانه ام كه "شكوفه" نام داشت گوش كردم و دست به اين عمل زدم. حال نيز از كرده خود پيشمانم و اميدوارم بتوانم در آينده در مقابل خداوند اين اعمالم را جبران كنم."

از او درباره شگردش پرسيدم كه گفت: " سوژه هايم را از اماكن عمومي انتخاب مي كردم. پس از باز كردن سر صحبت شماره بين ما رد و بدل مي شد و در ارتباط هاي تلفني و مجازي خود را شيفته وي نشان مي دادم. برخي قول مي دادند تا برايم كاري جور كنند يا در ادامه زندگي حمايت مالي از من داشته باشند اما زماني كه به وعده هاي شان عمل نمي كردند و مشخص مي شد كه آن ها نيز قصد سواستفاده از من را دارند سريعا پيشنهاد گردش و مراجعه به مكان هايي مانند كافي شاپ و تفرجگاه هاي بيرون از شهر را مي دادم و با خوراندن آبميوه هايي كه به مواد بي هوش كننده آغشته بود، آن ها را مسوم و پول ،گوشي موبايل و مختويات داخل خودرو را به سرقت مي بردم. البته برخي از آن ها در حالي كه به بي هوشي فرو مي رفتند رمز هاي كارت هاي عابر بانك شان را نيز به من دادند كه كارت هاي آن ها را نيز توانستم خالي كنم."

گفتني است "ز . گ" تاكنون به پنج فقره سرقت اعتراف كرده است و بازجويي براي كشف ديگر جرايم احتمالي همچنان ادامه دارد.

نظريه كارشناس:

افرادي كه دچار اختلالات شخصيتي مانند دوقطبي بودن هستند در صورتي كه در معرض ديگر آسيب هاي اجتماعي قرار گيرند بيشتر از ساير افراد خطرناك خواهند شد.

تصميم هاي اشتباه، عدم ارائه مشاوره لازم از سوي خانواده، كم سوادي و فقر فرهنگي، ارضا نشدن نياز هاي عاطفي و ازدواج بي هدف فرد را به سمت پرتگاهي مي برد كه در مواقعي بازگشت از لبه پرتگاه چندان آسان نخواهد بود.

در اين شرايط بايد آموزش مهارت هاي زندگي را هم به فرزندان و هم به والدين آن ها به صورت همزمان در دستور كار قرار داد تا از گستره آسيب هاي اجتماعي كاسته شود.
برچسب ها: اغفال ، آبمیوه مسموم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شهردار کرمان: دولت موظف است، مشکل تامین آب سیدی را حل کند/استاندار کرمان: شهرداری هم موظف است که جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیرد، چرا نگرفته؟/ با جیب خالی و دولت موظف است، چیزی حل نمی شود/واقعیت امر این است که تنها 50درصد از بودجه عمرانی سال قبل تخصیص یافته است

تکذیب واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها/ هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و... به چینی‌ها نداشته‌ایم

موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی به چین خبری است و نه حضور نیروی نظامی

اعتبار نامه تاجگردون رد شد

۱۲ شهرستان استان با تنش آبی شدید روبرو هستند

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

در مسأله استعفای شهردار رفسنجان هیچ دخالتی نداشته و نخواهم داشت

ربیعی:تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم/حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد/آزمون سراسری ۴۵ روز دیگر (۳۱ مرداد) برگزار می‌شود

مجلس شمشیرش را تیز کرده که به جنگ چه کسی برود؟

نقاط کلیدی خروج گندم از کرمان شناسایی شد/پرداخت مطالبات کشاورزان تا 11 تیرماه

پربازدید ها

۱۲ شهرستان استان با تنش آبی شدید روبرو هستند

در وضعیت هشدار قرار داریم/۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به کرونا طی یک ماه اخیر بوده

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

چاقو خوردن تکنسین اورژانس بم درطی یک ماموریت کاذب/ضارب تعادل روحی نداشت

7فوتی و 94مورد بستری جدید کرونا

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

سرانجام شهر بازی کرمان به کجا رسید؟

تعریف ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر حجت الاسلام رییسی به کرمان

۱۰۹ مورد جدید مبتلا به کرونا بستری شدند/ درگذشت ۷ بیمار

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)