کد خبر: ۱۲۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
روایت تابش از پیشنهاد عارف به لاریجانی
امیدواریم فراکسیون اصولگرایان آن پنج نفر را زودتر انتخاب کنند تا به یک تعامل برسیم. البته شاید یک ملاحظات سیاسی هم داشته باشند.
شرق نوشت: در فاصله یک روز تا برگزاری دومین همایش فراکسیون امید، کمیته پنج‌نفره تعامل که از سوی این فراکسیون مأمور تنظیم جلسه‌ای برای مذاکره با نمایندگان فراکسیون اصولگرایان شده، تلاش‌های خود برای رسیدن به نتیجه را ادامه می‌دهد. 
محمدرضا تابش، نماینده اصلاح‌طلب مجلس نهم و منتخب لیست امید در دهمین دوره مجلس، روز گذشته در صحن بهارستان، روز پرکاری را پشت سر گذاشت. او از یک سو مشغول گفت‌وگو با لاریجانی بود و پس از آن هم به سراغ کاظم لاریجانی رفت و با او نیز به گفت‌وگو پرداخت. تابش در حاشیه جلسه علنی دیروز با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره محتوای این رایزنی‌ها، از مذاکره برای انجام گفت‌وگو میان نمایندگان فراکسیون امید و فراکسیون اصولگرایان خبر داد و گفت: «بعد از مشخص‌شدن نتیجه دوره اول انتخابات در جلساتی که به‌عنوان جلسات تعامل روز شنبه‌ها در دفتر دکتر عارف تشکیل می‌شد، تصمیم گرفتیم و آقای عارف هم تأیید کرد تا یک کمیته پنج‌نفره برای تعامل بین دو فراکسیون امید و اصولگرایان تشکیل شود. بنده از طرف جمع مأموریت پیدا کردم تا این موضوع را به آقای لاریجانی اعلام کنم و در یکی، دو روز بعد از آن جلسه، یعنی بعد از همان مرحله اول انتخابات من این بحث را به آقای لاریجانی منتقل کردم؛ اما تا حالا جوابی نگرفته‌ایم».
هشدار درباره سوء تدبیر در مدیریت مجلس
این نماینده مجلس با اشاره به حضور روز گذشته خود در جایگاه هیأت‌رئیسه و گفت‌وگو‌هایش با لاریجانی گفت: «امروز (یکشنبه) مجددا خدمت آقای لاریجانی رسیدم و عرض کردم که در‌هر‌صورت ممکن است در سطح رئیس مجلس رقابتی صورت گیرد؛ ولی این مجلس که تقریبا نصف - نصف است، باید اداره شود و اگر خدای ناکرده اداره آن با سوءتدبیر صورت گیرد و جایگاه‌های مهم در اختیار افراد پخته و سنگین از هر دو طرف قرار نگیرد، ممکن است به مدیریت مجلس لطمه بزند و شعار ما که آرامش است، آسیب ببیند. بنده خواستار تسریع در معرفی افراد از سوی فراکسیون اصولگرایان بوده‌ام و آقای لاریجانی هم قولی دادند و البته بعد از نطق آقای جلالی هم مجددا به ایشان گفتم که پنج نفر فراکسیون امید مشخص هستند و پنج نفر فراکسیون اصولگرایان نیز انتخاب شوند تا با یکدیگر بنشینیم و با تعاملی، مکانیزم‌های مشخصی را در نظر بگیریم تا افراد با‌صلاحیت، مناصب مهم مجلس را برعهده بگیرند و مدیریت مجلس آینده از یک عقلانیت و وزانت برخوردار باشد تا بتواند خواسته‌ها و مطالبات مردم را محقق کند».
انتخاب هیأت‌رئیسه فراکسیون در جلسه سه‌شنبه
تابش درباره اسامی اعضای کمیته پنج‌نفره فراکسیون امید هم گفت: «اجازه بدهید اسامی اعلام نشود؛ چون اگر تا روز سه‌شنبه از این طرف جوابی اعلام نشود، ممکن است ما همین ترکیب اعضای کمیته را هم به رأی نمایندگان برسانیم؛ چون همه تصمیمات ما دموکراتیک است». او همچنین درباره جلسه روز سه‌شنبه این فراکسیون توضسح داد: «در جلسه گذشته فراکسیون امید، هیأت مؤسس و پیش‌نویس اساسنامه مشخص شد و در جلسه روز سه‌شنبه نیز روی احکام بحث خواهیم کرد و اساسنامه موقت به تصویب خواهد رسید و براساس آن هیأت‌رئیسه فراکسیون انتخاب می‌شود و سپس راجع به مسائل مهمی که باید در دستور‌کار فراکسیون قرار گیرد، بحث خواهیم کرد که طبعا یکی از موضوعات آن انتخاب رئیس مجلس، هیأت‌رئیسه، کمیسیون‌ها و شعب خواهد بود که امیدوارم با آرای همه اعضای فراکسیون، نتایج خوبی حاصل شود». تابش در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برای جلسه روز سه‌شنبه به تمام اعضای لیست امید مانند آقایان لاریجانی و جلالی دعوت‌نامه ارسال خواهد شد، گفت: «بله، برای تمام افرادی که در لیست امید بوده‌اند و همچنین یک‌سری از مستقلان که خودشان ابراز تمایل کرده‌اند، دعوت‌نامه ارسال می‌شود».
لاریجانی گفت ظاهرا عارف در جریان نیست
این عضو فراکسیون امید در ادامه سخنان خود در پاسخ به این سؤال که آیا در فاصله اولین پیشنهاد شما به آقای لاریجانی و پیشنهاد اخیرتان، باز هم درخواستی برای تعامل و رایزنی با فراکسیون اصولگرایان مطرح شده یا فقط همین دو مورد بوده، گفت: «بنده با آقای لاریجانی درباره انتخاب آن پنج نفر صحبت کردم تا زودتر فراکسیون اصولگرایان دراین‌باره اقدام کند؛ همچنین آقای تاجگردون هم با ایشان صحبت کرده‌اند و دو، سه نوبت نیز با آقایان جلالی و نعمتی صحبت کردیم و این گفت‌وگو‌ها از مرحله اول انتخابات تاکنون مستمر ادامه داشته است». تابش در پاسخ به سؤالی درباره اینکه در هر بار هم جوابی نیامد؟ گفت: «بله، البته شاید ایشان ملاحظاتی داشته؛ خود آقای لاریجانی گفت ظاهرا آقای عارف در جریان این امر نیستند که من گفتم این تصمیم در حضور آقای عارف گرفته شده و ایشان این موضوع را تأیید و بنده را مأمور کرد که به شما منعکس کنم».
 او افزود: «ما بارها گفته‌ایم که هرچه دراین‌باره تأخیر شود، کار سخت‌تر می‌شود». تابش در پاسخ به این سؤال که آیا چهره‌هایی مانند لاریجانی و جلالی که خودشان در لیست امید بوده‌اند، در این مدت درخواستی برای گفت‌وگو با فراکسیون امید داشته‌اند یا خیر، نیز گفت: «روز سه‌شنبه یک جلسه توسط حزب اعتدال و توسعه برگزار می‌شود که از لیست امید و مستقلان برای حضور دعوت کرده‌اند».
تابش در پایان گفت: امیدواریم فراکسیون اصولگرایان آن پنج نفر را زودتر انتخاب کنند تا به یک تعامل برسیم. البته شاید یک ملاحظات سیاسی هم داشته باشند. بنده درک می‌کنم که بخواهند اول در میان خودشان پیوندی برقرار و وحدت ایجاد شود و بعد بیایند درباره مکانیزم‌هایی که با ما به وحدت برسند، صحبت کنند.
برچسب ها: تابش ، عارف ، لاریجانی ، مجلس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

بازگشایی اماکن مقدسه و تردد بین استان‌ها همچنان ممنوع /کرونا ساعت کاری ادارات را تغییر داد

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

4هزار و 800 خانواده مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر آسیب دیدند

از 311مورد مبتلا به کرونا 30نفر از کادر درمانی هستند

مهارت های زندگی را از طریق فضای مجازی به درون خانه ها ببریم/ از هم اکنون باید برای پسا کرونا برنامه های عملیاتی طراحی کرد

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

پربازدید ها

هیچ تصمیمی در خصوص فعالیت صنوف کشاورزی گرفته نشده است

امام جمعه زهکلوت:وضعیت اضطراری زهکلوت نیازمند اقدامات ضربتی است

بازگشت شهر به روال عادی بستگی به نظر کارشناسان بهداشت و درمان دارد/دستورالعملی مبنی بر بازگشایی اصناف تنظیم می شود

۲۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان جنوب کرمان احداث می‌شود/ساخت و سازها و تصرفات مسیر رودخانه‌ها از طریق ماده ۹۹ و ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها پیگیری می شود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

رییس اتاق اصناف جیرفت از عدم همکاری مسوولان در برخورد با قانون‌شکنان انتقاد کرد

بانک‌جهانی: انتظار رکود جهانی بزرگی به دلیل شیوع کرونا داریم

بازگشایی اماکن مقدسه و تردد بین استان‌ها همچنان ممنوع /کرونا ساعت کاری ادارات را تغییر داد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)