کد خبر: ۱۲۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
با گذشت بیش از 13ماه از ناپدیدشدن دختر 18 ساله ای در شیراز بالاخره با کشف استخوان های به جا مانده از این دختر پرده از راز یک جنایت برداشته شد.
«خبرجنوب» نوشت: با گذشت بیش از 13ماه از ناپدیدشدن دختر 18 ساله ای در شیراز بالاخره با کشف استخوان های به جا مانده از این دختر پرده از راز یک جنایت برداشته شد.
13 ماه بود که از مفقود شدن دختر 18 ساله ای در شیراز می گذشت و خانواده اش هر چه گشتند، اثري از او پيدا نكردند. مادر این دختر به بازپرس می گفت روز حادثه دخترم تک و تنها در خانه بود. من و دیگر اعضای خانواده برای انجام کاری از منزل خارج شده بودیم.

زمانی که برگشتیم متوجه بهم ریختگی خانه شده و گوشی تلفن همراه دخترم و گوشواره های طلایش که گوشه ای افتاده بود ما را نگران کرد. به دنبال اعلام مفقود شدن این دختر پرونده ای در دادسرای جنایی شیراز تشکیل و دستورات لازم از سوی بازپرس برای مشخص شدن این موضوع آغاز شد. 
کاراگاهان به تحقیق پیرامون این موضوع پرداخته و تعدادی مظنون را شناسایی کردند. در بازجویی های صورت گرفته از مظنونان هیچ سرنخی به دست نیامد اما با توجه به اختلاف حساب پدر دختر 18 ساله با یکی از مظنونان احتمال اینکه وی در مفقود شدن این دختر دخالت داشته باشد قوت گرفت.
مظنون، جواني 26 ساله بود كه با پدر مفقودی زمینی معامله کرده بود. پلیس سراغ او رفت اما وي مدعي شد كه از دختر 18 ساله خبر ندارد. در چنين شرايطي، پلیس با تشكيل گروه هاي جست وجو، همه جا را گشت اما با گذشت زمان، ردي از دختر گمشده به دست نيامد.
حالا خانواده وی اطمينان داشتند كه براي دخترشان اتفاق بدي رخ داده است. تحقيقات تخصصي براي كشف راز ناپديدشدن دختر 18 ساله شروع شد.
آن پسر به عنوان تنها مظنون پرونده دستگير شد و چند روز در بازداشتگاه بود اما در تمامي مراحل بازجويي مدعي شد كه از راز ناپديدشدن وی خبر ندارد و نمي داند چه اتفاقي برايش افتاده است. 
وقتي تحقيق از او به جايي نرسيد، به ناچار او را با وثیقه سنگین آزاد كردند و جست وجوها براي يافتن ردي از دختر گمشده ادامه يافت. 
چندی پیش بود كه فردی با موتورسیکلت یک پاکت را به دست خانواده این دختر رساند زمانی که پاکت باز شد فقط چند تار مو در داخل آن بود. هر چند مرد ناشناس مدعي شده بود كه این بسته را فردی به او داده و خواسته که به آنها تحویل بدهد. 
بدین ترتیب مسیر تحقیقات وارد مرحله تازه ای شد در چنين شرايطي پليس وارد عمل شد و با ردگيري هاي تخصصي، سرنخ هایی به دست آورده و دریافتند که مظنونی که چندی قبل آزاد شده در این پرونده نقش داشته است . از این رو بار دیگر او را دستگیر کردند اما پس از انتقال به اداره آگاهي مدعي شد كه اطلاعي از سرنوشت دختر18 ساله ندارد .جوان دستگير شده اظهار بي گناهي ميكرد.
مأموران با پرونده اي پيچيده روبه رو بودند تا اينكه پيامكي را در تلفن همراه متهم دیدند که در آن پیرامون پاکت گفته شده بود. با چیدن پازل این معما کنار هم مشخص شد که این جوان در مفقود شدن دختر جوان نقش داشته است». با اين سرنخ تازه، تحقيقات پليس از سر گرفته شد تا اينكه مأموران پس از 13 ماه بررسي هاي تخصصي متوجه شدند كه (نخستين مظنون پرونده) فرستنده اين پيامك بوده است.
با اين اطلاعات پسر جوان تحت بازجویی قرار گرفت و اين بار وقتي مدارك و شواهد را عليه خود ديد، به ربودن و قتل این دختر اعتراف كرد. او در ادامه نشاني چاهي را در کوار به مأموران پليس داد و مدعي شد كه پس از انتقال مقتول به آنجا، او را در داخل چاه دفن کرده است.
با اعترافات پسر جوان، مأموران راهي چاه مورد نظر شدند و در بررسي چاه، اسکلت به جا مانده از این دختر را كشف كردند اين در حالي است كه احتمال مي رود متهم پس از قتل براي اينكه اثري از او باقي نماند، جسد را دفن کرده و برای اینکه موضوع لو نرود جسد را به اطراف کوار برده است. متهم اختلاف حساب با پدر قربانی را به عنوان انگيزه اش از جنايت عنوان كرده است.
این متهم سنگدل در بازجویی ها مدعی شد روز حادثه با اطمینان از اینکه به غیر از دختر 18 ساله کسی در منزل نیست به آنجا رفته و با ورود به منزل دختر جوان را خفه کرده و سپس جسد را درون چمدانی گذاشته و با انتقال به روستاهای اطراف کوار ، جسد را در چاهی دفن کرده است. وی در تمامی مراحل تحقیقات اختلاف مالی با پدر این دختر بر سر یک قطعه زمین را انگیزه جنایت عنوان کرد.
وي با قرار بازداشت موقت در اختيار كارآگاهان قرار دارد تا در ادامه بازجويي ها زوایای مختلف این جنايت فاش شود.
برچسب ها: قتل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

بازگشایی اماکن مقدسه و تردد بین استان‌ها همچنان ممنوع /کرونا ساعت کاری ادارات را تغییر داد

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

4هزار و 800 خانواده مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر آسیب دیدند

از 311مورد مبتلا به کرونا 30نفر از کادر درمانی هستند

مهارت های زندگی را از طریق فضای مجازی به درون خانه ها ببریم/ از هم اکنون باید برای پسا کرونا برنامه های عملیاتی طراحی کرد

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

پربازدید ها

217مورد از 285 مورد مثبت کرونا مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان:بحران ریزگردها یک بحران خاموش است

زلزله 4 ریشتری «کهنوج» کرمان را لرزاند/خسارتی گزارش نشده است

غلظت ریزگردها در فهرج 78 برابر حد مجاز/40 روستای ریگان در محاصره طوفان

از 311مورد مبتلا به کرونا 30نفر از کادر درمانی هستند

مهارت های زندگی را از طریق فضای مجازی به درون خانه ها ببریم/ از هم اکنون باید برای پسا کرونا برنامه های عملیاتی طراحی کرد

4هزار و 800 خانواده مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر آسیب دیدند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)