کد خبر: ۱۲۸۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
نایب رییس اتاق بازرگانی کرمان گفت: زمینه فعالیت و همکاری سرمایه گذاران عمانی در معادن استان کرمان به ویژه در زمینه خرید کرومیت و تبدیل آن به فروکروم و سپس صادرات آن، فراهم است.

نایب رییس اتاق کرمان گفت: زمینه فعالیت و همکاری سرمایه گذاران عمانی در معادن استان کرمان به ویژه در زمینه خرید کرومیت و تبدیل آن به فروکروم و سپس صادرات آن، فراهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ سید مهدی طبیب زاده در نشست با هیات عمانی افزود: در استان کرمان سه کارخانه در فاریاب، جیرفت و راین با قابلیت تولید فروکروم، فرومنگنز و سیلیکون منگنز وجود دارد که در صورت تمایل سرمایه گذاران، جزییات تولید این مواد را به آنها ارایه می دهیم. وی ادامه داد: سرمایه گذاران عمانی می توانند با تشکیل یک شرکت داخلی، امکان استخراج، فعالیت پیمانکاری، چگونگی مشارکت و خرید مواد معدنی در استان کرمان را بررسی کنند و اتاق کرمان نیز آماده هر گونه همکاری در این زمینه است.

در ادامه این نشست رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان تصریح کرد: سرمایه گذاری در ایران به دلیل قیمت پایین انرژی به ویژه برق، دست‌مزد پایین نیروی انسانی، مهندسان آماده کار و قانون سرمایه‌گذاری مناسب، صرفه اقتصادی دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند از این موارد در تصمیم گیری های خود استفاده کنند. عباس جبالبارزی افزود: در حدود یک دهه گذشته به دلیل وجود تحریم های سخت، صادرات مواد معدنی به صرفه تر بود اما در حال حاضر سرمایه‌گذاری در زمینه فرآوری مواد معدنی، بیشتر از گذشته مد نظر است. وی خاطرنشان کرد: دولت با تجمیع کردن محدوده های معدنی در واقع برای فعالیت در حوزه فرآوری و ایجاد کارخانه، انگیزه و توجیه اقتصادی ایجاد کرده و بر اساس قانون سرمایه گذاری، اصل سرمایه و سود آن توسط سرمایه گذار قابل برگشت است.

در ادامه این نشست نماینده هیات عمانی از موسسه الزبیر، با بیان اینکه این موسسه 40 سال است در زمینه های نفت، گاز، اتومبیل، خدمات مالی و... فعالیت می کند، گفت: در حال حاضر در معادن کروم کشور ترکیه و معادن منگنز در کشور سودان سرمایه گذاری کرده‌ایم و بیشتر تمرکز ما بر روی استخراج از معادن است. ان جاناردن، اظهار داشت: هدف بعدی ما بحث فرآوری مواد معدنی است که هزینه های آن و انتقال مواد خام مطرح است. وی با بیان اینکه برای راه اندازی کارخانه تولید فروکروم، در حال بررسی چند کشور هستیم، بیان کرد: علاوه بر اینکه کار بهره برداری و اکتشاف در معادن را انجام می دهیم با افرادی که پروانه اکتشاف دریافت کرده اما به دلیل عدم توانایی مالی قادر به ادامه کار نیستند، مشارکت می کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

بازگشایی اماکن مقدسه و تردد بین استان‌ها همچنان ممنوع / ساعت کار ادارات[درتهران] از ۷ صبح تا ۲ بعدازظهر خواهد بود/ دو سوم سرکار حاضر می‌شوند و یک سوم از کارکنان مجاز هستند که سر کار نروند

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

4هزار و 800 خانواده مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر آسیب دیدند

از 311مورد مبتلا به کرونا 30نفر از کادر درمانی هستند

مهارت های زندگی را از طریق فضای مجازی به درون خانه ها ببریم/ از هم اکنون باید برای پسا کرونا برنامه های عملیاتی طراحی کرد

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

پربازدید ها

جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان 218میلیارد تومان خسارت وارد کرد

کارگران ساختمانی و افراد خویش فرما مشمول بیمه بیکاری نمی شوند/مبلغ بیمه بیکاری50 تا 80 درصد حداقل حقوق پرداختی است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)