کد خبر: ۱۲۸۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رابط تجاری بین‌الملل ایالت بایرن آلمان:
رابط تجاری بین‌الملل ایالت بایرن آلمان با بیان اینکه در کرمان به دنبال فروش محصول و تجارت یک‌طرفه نیستیم، اظهار داشت: تبادل اطلاعات و تکمیل زنجیره ارزش را در این استان دنبال می‌کنیم، به عنوان مثال در بخش کشاورزی از کاشت محصول تا صادرات را در دستور کار داریم.

رابط تجاری بین‌الملل ایالت بایرن آلمان با بیان اینکه در کرمان به دنبال فروش محصول و تجارت یک‌طرفه نیستیم، اظهار داشت: تبادل اطلاعات و تکمیل زنجیره ارزش را در این استان دنبال می‌کنیم، به عنوان مثال در بخش کشاورزی از کاشت محصول تا صادرات را در دستور کار داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ هاینس یوآخیم هویسلر در نشست با نایب‌رییس و دبیرکل اتاق کرمان، با بیان اینکه تا کنون به استان کرمان سفر نکرده بودم، اذعان داشت: پیش از این، شناخت من از ایران تنها به این شنیده برمی‌گشت که در این کشور فضای جدیدی فراهم شده و همه کشورهای برای استفاده از این فرصت هجوم آورده‌اند، اما از آنجا که همه هیات‌های تجاری به تهران می‌روند ما تصمیم گرفتیم کار را از یک شهرستان مستعد آغاز کنیم و سپس آن را به کل کشور تعمیم دهیم. وی در ادامه از برنامه‌های احتمالی ایالت برلین آلمان برای کرمان گفت و تصریح کرد: به اینجا آمدیم تا ببینیم چه مشکلاتی وجود دارد، ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم و سپس به یک روش حل مسئله مشترک برسیم. یوآخیم هویسلر از صراحت کرمانی‌ها تمجید کرد و اظهار داشت: در بازدیدهای گذشته، میزبانان تنها از پتانسیل‌ها و موقعیت‌ها سخن می‌گفتند اما در کرمان موانع و مشکلات هم بیان شد که این می‌تواند یک نکته حائز اهمیت برای آغاز همکاری باشد.

وی از برگزاری کارگاه آموزشی در کرمان طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: می‌توانیم بین دانشگاه مونیخ و دانشگاه کرمان ارتباط برقرار کنیم تا برنامه‌های همکاری به صورت آکادمیک پیش رود و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت را نیز آغاز کنیم. رابط تجاری بین‌الملل ایالت بایرن آلمان در ادامه به تشریح فعالیت‌های این ایالات پرداخت و گفت: ما در زمینه‌های مختلفی از جمله کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری و... فعالیت داریم و در همه بخش‌ها به دنبال تکمیل زنجیره ارزش هستیم و مشارکت ما در هر بخش به گونه‌ای است که دانش را منتقل می‌کنیم و صفر تا صد برنامه برای شریک ما در محل همکاری می‌ماند و این‌گونه نیست که بعد از خروج ما، کسب و کار تعطیل شود. یوآخیم هویسلر از امادگی ایالت بایرن برای همکاری با فعالان اقتصادی کرمان خبر داد و گفت: شرکت‌ها می‌توانند مشکلات و نیازهایشان را به ما منعکس کنند تا یک استراتژی مشخص را برای توسعه آنها تدوین و در بخش‌هایی که مشکل دارند، مشکلات را حل کنیم.

همچنین، نایب رییس اتاق کرمان در این دیدار، با بیان اینکه کرمان پتانسیل‌های بسیاری دارد و در این سفر کوتاه امکان بازدید همه آنها وجود نداشت، گفت: این استان در بسیاری از زمینه‌ها از جمله معدن، کشاورزی، میراث فرهنگی و تاریخی، صنعت و... مستعد است. سید مهدی طبیب‌زاده اظهار داشت: استان کرمان حتی در زمینه انرژی و به خصوص انرژی خورشیدی پتانسیل‌های بسیاری دارد و در آینده نزدیک به عنوان هاب توزیع سوخت کشور معرفی می‌شود اما در عین حال با مشکل شدید کمبود آب مواجه هستیم.

وی ادامه داد: ارزش آب مصرفی استان کرمان در بخش کشاورزی 12 میلیارد دلار است اما متاسفانه سودآوری این بخش حتی به اندازه ارزش آب هم نیست. نایب رییس اتاق کرمان افزود: اگر چه کرمان به عنوان بهشت معادن کشور مطرح است اما زنجیره ارزش در این بخش شکل نگرفته و سهم معدن از jdp استان تنها سه درصد است. وی با بیان اینکه در بخش صنعت نیز صاحب تکنولوژی هستیم تصریح کرد: اما از این همه پتانسیل به خوبی استفاده نکردیم و درآمد سرانه استان سالانه سه هزار میلیارد است که حداقل باید به 10 هزار میلیارد برسد. طبیب‌زاده ادامه داد: تحقق این مهم، نیازمند برنامه‌ریزی و استفاده از امکانات و تجربه بر اساس تولید محصولات دانش بنیان است.

وی گفت: اتاق کرمان به عنوان تشکل بخش خصوصی، توسعه تجارت فعالان اقتصادی، ارتقاء تکنولوژی، ایجاده ارزش افزوده و تولید محصولات صادراتی و در نهایت توسعه اقتصادی استان به منظور افزایش سطح رفاه مردم را دنبال می‌کند. طبیب‌زاده با بیان اینکه شرایط استان برای همکاری با ایالت بایرن آلمان مهیا است، تصریح کرد: آماده عقد قرارداد مشاوره به منظور یک برنامه‌ریزی بلند مدت برای رسیدن به این اهداف هستیم. نایب رییس اتاق کرمان به دیگر ظرفیت‌های استان از جمله نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و با هوش، نزدیکی به بنادر جنوب، نیروی کار بسیار، راه‌های ارتباطی متناسب و همچنین حامل‌های انرژی، اشاره کرد و گفت: اگر این شرایط و ظرفیت‌ها به خوبی مدیریت شود می‌توانیم به تولید محصولات رقابتی دست یابیم.

گفتنی است رابط تجاری بین‌الملل ایالت بایرن آلمان به مدت دو روز از پتانسیل‌های مختلف استان کرمان بازدید کرد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

بازگشایی اماکن مقدسه و تردد بین استان‌ها همچنان ممنوع / ساعت کار ادارات[درتهران] از ۷ صبح تا ۲ بعدازظهر خواهد بود/ دو سوم سرکار حاضر می‌شوند و یک سوم از کارکنان مجاز هستند که سر کار نروند

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

4هزار و 800 خانواده مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر آسیب دیدند

از 311مورد مبتلا به کرونا 30نفر از کادر درمانی هستند

مهارت های زندگی را از طریق فضای مجازی به درون خانه ها ببریم/ از هم اکنون باید برای پسا کرونا برنامه های عملیاتی طراحی کرد

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

پربازدید ها

جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان 218میلیارد تومان خسارت وارد کرد

کارگران ساختمانی و افراد خویش فرما مشمول بیمه بیکاری نمی شوند/مبلغ بیمه بیکاری50 تا 80 درصد حداقل حقوق پرداختی است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)