کد خبر: ۱۲۸۸۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر اطلاعات:
وزیر اطلاعات گفت: اولویت ما ایجاد یک جامعه امن است نه بوجود آوردن جامعه امنیتی.

وزیر اطلاعات گفت: اولویت ما ایجاد یک جامعه امن است نه بوجود آوردن جامعه امنیتی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گفتارنو؛ سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان بسترساز حکومت جهانی امام زمان(عج) با همین با عنایت حق‌تعالی و توجهات امام زمان(عج) با همین ره‌آورد بهره‌مند بوده است.

وی در ادامه افزود: سالی را که پشت سر گذاشتیم، سالی بود که شاهد حوادث ناامنی و ضد امنیتی در بسیاری از کشورهای جهان بودیم، صدای انفجار و بوی باروت از کشورهای منطقه و حتی کشورهای دوردست همچون فرانسه و بلژیک را شاهد بودیم، در این میان جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم توطئه‌ها و دسیسه‌های گسترده سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم و تلاش مذبوحانه مزدوران آنها و گروه‌های تروریستی و تکفیری برای به چالش کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران، سالی همراه با امنیت و آرامش را پشت سر گذاشت.

وزیر اطلاعات همچنین یادآور شد: مردم عزیز ما شاهد بودند که در جمهوری اسلامی ایران اقدامات ضد امنیتی به وقوع نپیوست، این امنیتی که مقام معظم رهبری از آن به‌عنوان امنیت بی‌بدیل تعبیر کردند، دستاورد هماهنگی، همدلی، وحدت و همکاری تنگاتنگ سایر نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی و مدیریت سیاسی در جمهوری اسلامی ایران بوده است، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، بسیج قهرمان، قوه قضائیه، ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزارت کشور، نیروی انتظامی، شورای عالی امنیت ملی، شورای امنیت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و سایر نهادهای مؤثر در امنیت در سالی که گذشت دست در دست هم نهاده و با صمیمیت و اخلاص در جهت برقراری امنیت برای شما مردم عزیز از هیچ کوشش و مجاهدتی دریغ نکردند.

علوی خاطرنشان کرد: این وحدت، این همدلی نیروهای مؤثر در امنیت به برکت وحدت فرماندهی و تدابیر حکیمانه و فرماندهی با صلابت فرماندهی معظم کل قوا، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای حاصل شده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به موفقیت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) اظهار داشت: وزارت اطلاعات، سپاه، بسیج، ارتش، نیروهای انتظامی به طور کلی ستاد کل نیروهای مسلح در سالی که گذشت با همکاری، اخلاص و رهبری حکیمانه آیت‌الله خامنه‌ای در جهت تامین امنیت کشورمان از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
وی افزود: در خصوص این موفقیت‌های وزارت اطلاعات به عنوان سنگری برای سربازان گمنام امام زمان (عج) نقش برجسته‌ای را داشته است و در موفقیت آنها عوامل بسیاری نقش داشته است که یکی از این عوامل کار زیربنایی در این وزارتخانه بوده است به طور مثال برخی از عناصر وزارت اطلاعات در مقطع دکتری و با تحصیلات عالیه به کار خود ادامه می‌دهد.
 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه تحصیلات نیروهای اطلاعاتی موجب بهبود عملکرد آنها می‌َشود تصریح کرد: هزاران نفر از کارکنان این وزارتخانه در حال گذراندن دوره‌های تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مختلف هستند که این موضوع روز به روز بر بهبود فعالیت‌ آنها می‌افزاید.
 
علوی ادامه داد: از دیگر عوامل موفقیت آنها پیوند با مردم کشور است. همانگونه امام (ره) در گذشته معتقد بود که ما سی و شش میلیون نیروی متعلق به وزارت اطلاعات داشتیم امروز مفتخرم که بگویم یک وزارت اطلاعات 80 میلیونی داریم. این پیوند عاطفی با مردم باعث پیشبرد هر چه بیشتر اهداف وزارتخانه شده است. اولویت ما ایجاد یک جامعه امن است نه بوجود آوردن جامعه امنیتی.
 
وزیر اطلاعات با اشاره به سخنان امیرالمومنین و رسول اسلام تصریح کرد: همان گونه که از آموزه‌های دینی ما برمی‌آید پیشگیری از معالجه بهتر است و ما باید از بوجود آمدن اختلاف‌ها در جامعه پیشگیری کنیم زیرا همان طور که حضرت محمد (ص) فرمودند " با هم اختلاف نداشته باشید که ملت‌های پیش از شما دچار اختلاف شدند و نابود گشتند". با توجه به چنین توصیه‌هایی هدف وزارت اطلاعات اختلاف‌زدایی از جامعه است.
 
وی ادامه داد: با وجود احترام به تمام جریان‌های سیاسی و حمایت از نشاط سالم سیاسی در کشور هدف اصلی عناصر وزارت‌ اطلاعات جلوگیری از ایجاد اختلاف در کشور است.
 
وزیر اطلاعات با اشاره به موفقیت‌های ملموس عناصر وزارتخانه خود ادامه داد: کارنامه وزارت اطلاعات بسیار درخشان است و در سالی که گذشت 20 تیم تروریستی منهدم شدند و یا عناصر آنها به هلاکت رسیدند و مقادیر بسیار زیادی سلاح از آنها کشف و ضبط شد.
 
وی ادامه داد: همان طور که می‌دانید در سال گذشته سرکرده گروه تروریستی انصارالفرقان در جنوب کشور به هلاکت رسید و بسیاری از جوانانی که در حال پیوستن به این گروه‌ها بودند نیز ارشاد شدند.
 
سید محمود علوی با اشاره به فعالیت‌های وزارت اطلاعات در مبارزه با موضوع قاچاق مواد مخدر تصریح کرد: 54 تن مواد مخدر صنعتی و سنتی و دو تن مواد پیش‌ساز و همچنین 17 لابراتوار ساخت مواد مخدر کشف و ضبط شد.
 
وزیر اطلاعات گفت: همان طور که می‌دانید رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامیدند. عناصر وزارت اطلاعات در این راستا فعالیت‌هایی برای تامین امنیت اقتصادی، کارآفرینی، مبارزه با پولشویی، زمین‌خواری و مفاسد اقتصادی را با موفقیت به سرانجام رساندند. در سال 92و 93 حدود چهل هزار هکتار زمین از دست زمین‌خواران خارج شد و به بیت‌المال بازگشت.
 
علوی با اشاره به دیگر اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در حوزه مسایل اقتصادی ادامه داد: عناصر وزارت اطلاعات از فرار مالیاتی، انجام پولشویی‌های گسترده و تشکیل شرکت‌های هرمی جلوگیری کرد.
 
وزیر اطلاعات اظهار داشت: یکی از مسایلی که برای کشورمان بسیار مهم بود و مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشت موضوع نفوذ بود که نیروهای گمنام زمان با هوشمندی از این موضوع جلوگیری کردند که رهبری نیز به صورت کتبی از تلاش آنها تشکر و قدردانی کرد.
 
سید محمود علوی با بیان موفقیت‌های وزارت اطلاعات در عرصه‌های بین‌المللی نیز گفت: بحث مبادلات زندانی‌ها با مذاکرات و فعالیت‌های گسترده عناصر اطلاعاتی به سرانجام رسید و چند تن از ایرانی‌های دربند در خاک آمریکا آزاد شدند همچنین چند ایرانی تحت تعقیب نیز از لیست تحت تعقیبی‌ها برداشته شدند.
 
وزیر اطلاعات در پایان ضمن تقدیر و تشکر از سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: رهبر معظم انقلاب این عناصر را مومن وارسته خواندند و باید بگویم که آْنها با تمام توان برای انجام می‌کوشند تا رضایت حق تعالی کسب کنند و همچنین لبخند را بر لبان آیت‌الله خامنه‌ای بنشاندند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

با لشکری از کارمندان بیکار مواجه هستیم/ دولت نباید مزاحم فعالیت تشکل ها شود با لشکری از کارمندان بیکار مواجه هستیم/ دولت نباید مزاحم فعالیت تشکل ها شود

جهانگیری گزینه موردتوافق است/حذف رقیب آینده سیاسی کشور را تباه می‌کند

دستورالعمل‌ ضدکرونایی برای انتخابات/ ابتلای قطعی ۶۰ مورد به ویروس‌های جهش یافته در کشور/اتمام واکسیناسیون کرونا در کشور قبل از پایان ۱۴۰۰/لزوم مراقبت ویژه در استان‌های جنوبی و شرقی /

۶ خرداد، زمان اعلام اسامی نامزهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری

واکنش اتریش به لغو سفر ظریف: این اقدام ظریف هیچ تغییری در روابط سنتی خوب بین دو کشور و روند مذاکرات ایجاد نمی ‌کند

صالحی از اعلام کاندیداتوری در انتخابات انصراف داد

استاندار کرمان: شرایط لازم برای اخذ آرا در شرایط کرونایی فراهم شود

قلعه گنج، یکی از سه شهر قرمز کشور

۲۰۰ فوتی جدید کرونا در کشور/ شناسایی ۷۷۲۳ بیمار جدید در شبانه روز گذشته/تزریق ۲میلیون و ۱۰۸ هزار و ۷۲۱ دُز واکسن کرونا

هنوز واکسن نزده‌ام/ سراغ ندارم هیچ مسئول سطح بالایی خارج از سند واکسن زده باشد

پربازدید ها

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

آخرین آمار درباره ردصلاحیت‌شده‌های انتخابات شورا در استان کرمان

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

لاریجانی: مسئله امروز ایران با اقدامات نمایشی و پوپولیستی قابل حل نیست

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

بیانیه تُند تاجزاده خطاب به مردم و حاکمیت: نامزد شده‌ام تا رویای آزادی و عدالت را زنده نگه دارم

هاشمی، لاریجانی، پزشکیان و آخوندی ثبت نا‌م کردند

رئیسی اعلام کاندیداتوری کرد: به صورت مستقل به صحنه آمده ام

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)