کد خبر: ۱۳۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
امام جمعه موقت اصفهان می‌گوید اثبات حقانیت ایران به جهانیان در مذاکرات هسته‌ای نقطه قوت دولت یازدهم است اما در حوزه اقتصادی در حد انتظارات موفق نبوده است.
امام جمعه موقت اصفهان می‌گوید اثبات حقانیت ایران به جهانیان در مذاکرات هسته‌ای نقطه قوت دولت یازدهم است اما در حوزه اقتصادی در حد انتظارات موفق نبوده است.
حجت الاسلام محمدتقي رهبر نماينده مجالس هفتم و هشتم، در گفت‌وگو با خبرآنلاين در ارزيابي خود از عملکرد سه ساله دولت يازدهم، با تاکيد بر اينکه قضاوت عادلانه کار بسيار مشکلي است، گفت: اين دولت در کنترل تورم، کارهايي انجام داده اما بايد پرسيد به چه قيمتي؟ به قيمت بيکاري، افزايش رکود و گراني بي رويه؟ به نظر مي‌رسد که وعده‌هاي دولت در اين زمينه ها آن‌طور که بايد محقق نشده است.

وي ادامه داد: شايد دولت برنامه اقتصادي مناسبي براي حل اين مشکلات نداشته، بنابراين مي‌توان گفت که در مديريت اقتصاد موفق عمل نکرده است. به نظر من مردم حاضرند تورم را تحمل کنند اما بيکاري را نه و دولت بايد به چنين مسائلي توجه کند.

اين نماينده پيشين اصفهان خاطر نشان کرد: در مذاکرات هسته اي نيز دولت تلاش فراواني داشته و نکته مثبت در اين حوزه، اثبات حقانيت ايران به همه جهانيان بود. اينکه همه دنيا به اين باور رسيدند که جمهوري اسلامي به دنبال سلاح هسته اي نيست، نقطه قوت مذاکرات بود.

رهبرهمچنين تصريح کرد: موضوع قابل توجه در اين رابطه اين است که غرب و آمريکا تحريم هاي خود را همچنان به نحو ديگر اعمال مي‌کنند وهمچنان پس از مذاکرات با ما تعامل خوبي ندارند. البته بي انصافي است که بگوييم تلاش‌هاي دولت هيچ دستاوردي نداشته اما به انتظارات ملت آن‌طور که بايد جامه عمل پوشانده نشده است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به مشکلات فرهنگي موجود در جامعه اظهار کرد: مقام معظم رهبري اخيرا از وضعيت فرهنگي کشور به عنوان "ولنگاري فرهنگي" ياد کرده‌اند که دولت موظف است ضعف ها را ببيند و هر چه سريع تر براي اين ولنگاري چاره بينديشد.

رهبر در عين حال اظهار عقيده کرد: بعيد مي‎دانم اين دولت با عملکرد فعلي بتواند نظر مردم را براي 4 سال ديگر جلب کند مگر اينکه روي موج تبليغات سرمايه گذاري کند و يا در يک سال باقي مانده تمام توان خود را بر تقويت توليد داخلي، اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي و جلوگيري از واردات خارجي بگذارد.

اين نماينده پيشين مجلس همچنين درخصوص رابطه دولت فعلي با علما و مراجع گفت: رويه همه دولت‌ها اين است که هرچند وقت يکبار با مراجع قم ديدار کنند و علما و مراجع نيز همين مشکلات اقتصادي و فرهنگي و حرف هاي مردم را به دولتمردان يادآوري مي‌کنند. چرا که علما بيانگر نظرات و افکار عمومي مردم هستند. دولت نيز بايد در برنامه هاي خود همه اين مسائل را مورد توجه قرار دهد.
برچسب ها: محمدتقی رهبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جایگاه صنایع دستی در استان مشخص نیست

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

۹۶ درصد دست نانوایان آلودگی دارد

بودجه‌ی تازه‌ای که مجلس برای صداوسیما تراشید: ۷۰ درصد درآمد‌های تبلیغات مسابقات ورزشی!

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

امکانات نداریم/ به حمایت بیشتر استاندار و مدیریت بحران کشور نیاز داریم/تجربه مبارزه با ملخ صحرایی در باغات را نداریم/جازموریان کانون تکثیر ملخ صحرایی می شود/ناوگان سمپاشی و خودروها نیاز به تجهیز و تعمیر دارند

میراث فرهنگی در عرصه دیپلماسی تاثیر زیادی دارد/ برخی به دنبال گرفتن حافظه تاریخی ایران هستند

نسبت به جایگاه گردشگری کرمان مطالبه گر باشیم/موزه منطقه ای جیرفت در اولویت قرار گیرد

3015 صندوق اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و 4267 برای انتخابات شوراها در نظر گرفته شده / آغاز ثبت‌نام انتخابات شوراها از 20 اسفندماه

فشارها بر نهاد جمعی اصلاح‌طلبان در تعارض با اهمیت مشارکت مردم در انتخابات است

پربازدید ها

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

حمله مسلحانه گروهک تروریستی جیش الظلم به خودروی سپاه در سراوان

مرعشی: سیاست عرصه واقعیت‌هاست/ سیاست‌مداران اصلاح‌طلب نباید هیچ‌گاه خودشان را اسیر آرمان‌های روشنفکرانشان کنند/ سیاست‌مدار کسی است که در بدترین شرایط می‌تواند راهی را برای پیشرفت کشور باز کند/ پایگاه اجتماعی لاریجانی قوی نیست

پیام تسلیت جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان به مناسبت درگذشت والده شهید شفیعی

3015 صندوق اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و 4267 برای انتخابات شوراها در نظر گرفته شده / آغاز ثبت‌نام انتخابات شوراها از 20 اسفندماه

فشارها بر نهاد جمعی اصلاح‌طلبان در تعارض با اهمیت مشارکت مردم در انتخابات است

بحث ترور من جدی است / مسائلی که اطلاع دارم را ضبط کرده ام و در چند جای مطمئن قرار داده ام

چرا هنوز بايدن به برجام بازنگشته است؟

چرا باید احمدی نژاد ترور شود؟

روحانی: قیمت فعلی ارز کاهش خواهد یافت / تلاش داریم با آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کنیم / قیمت فعلی به هیچ وجه به نفع اقتصاد کشور نیست / سودجویی کاسبان تحریم، عوارض جنگ اقتصادی را تشدید کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)