کد خبر: ۱۳۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
شش مرد روستایی کــــه با اتهام قتل مرد میانسالی در جریان نزاع جمعی، رو به رو هستند در جلسه محاکمه منکر قتل و شرکت در درگیری شدند.
ایران نوشت: شش مرد روستایی کــــه با اتهام قتل مرد میانسالی در جریان نزاع جمعی، رو به رو هستند در جلسه محاکمه منکر قتل و شرکت در درگیری شدند.
براساس مستندات پرونده در این حادثه که اوایل مرداد سال 93 در روستای زرین دشت دماوند رخ داد مرد میانسالی به نام فتحعلی با ضربه‌های داس و چاقو مجروح شد و بلافاصله نیز به بیمارستان شهدای تجریش در تهران منتقل شد اما دو روز بعد و با وجود تلاش تیم پزشکی، مرد مجروح براثر شدت جراحات وارده جان باخت.

بدین‌ترتیب و همزمان با تحقیقات جنایی کارآگاهان پلیس شرکت کنندگان در نزاع به نام‌های محمد -34 ساله- احمد -48 ساله- و احسان- 57 ساله- سه جوان به نام‌های مهدی، خسرو و میلاد را شناسایی و دستگیر کردند.
محمد، احمد و احسان در نخستین بازجویی‌ها به قتل اعتراف کردند و پرونده با صدور کیفرخواست برای هر 6 متهم به دادگاه فرستاده شد.صبح دیروز عاملان اصلی قتل در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و دو قاضی مستشار محاکمه شدند.
در ابتدای جلسه، مادر و دو فرزند قربانی برای عاملان قتل تقاضای قصاص کردند.
سپس همسر مقتول که در زمان درگیری در صحنه حضور داشت، گفت: روز حادثه من و دخترم و همسرم سوار بر موتورسیکلت در حال رفتن به خانه برادرم بودیم که در بین راه محمد – متهم ردیف اول- در حالی که سوار بر موتور بود از کنار ما رد شد وناگهان با لگد ضربه‌ای به من زد که تعادلمان را از دست داده و هر سه نفر زمین خوردیم. شوهرم فتحعلی خیلی ناراحت شده بود و تصمیم به شکایت گرفت دقایقی بعد در حال حرکت به طرف پاسگاه بودیم که بین راه با رئیس پاسگاه روبه‌رو شدیم. ماجرای درگیری محمد را برایش تعریف کردیم و او از ما خواست که دنبالش به طرف روستای زرین دشت حرکت کنیم.
همسرم پشت سر خودروی پلیس به‌راه افتاد. اما وقتی به ریل راه‌آهن رسیدیم چند نفر را دیدیم که با داس، بیل، چوب و چماق ایستاده بودند. ناگهان محمد به طرف ما آمد و با قفل فرمان ضربه‌ای به سر همسرم زد. سپس میلاد با چوبی که دستش بود، ضربه‌ای به کمر فتحعلی زد و احمد هم با داسی که در دست داشت ضربه‌ای زد. احسان نیز با چوب ضربه دیگری به وی زد که همسرم تعادلش را از دست داد. من با دیدن این صحنه هولناک بیهوش شدم و دیگر نفهمیدم چه اتفاقی افتاد. پس از صحبت‌های همسر مقتول نوبت به محمد- متهم ردیف اول- پرونده رسید که از خود دفاع کند. وی گفت: قتل را قبول ندارم من در خانه خوابیده بودم که خانواده دایی‌ام با من تماس گرفتند و گفتند مادرت را زده‌اند! همان لحظه سوار موتورم شدم و به طرف روستای زرین دشت حرکت کردم. در بین راه فتحعلی، همسر و دخترش را دیدم. به همسرش لگدی زدم و به سمت روستا حرکت کردم. وقتی به ریل راه‌آهن رسیدم دیدم اهالی روستا آنجا تجمع کرده‌اند. میلاد نیز به‌ا‌هالی ناسزا می‌گفت، البته من  جلوی خودروی پلیس ایستاده بودم و یک میله هم دستم بود اما هیچ ضربه‌ای به قربانی نزدم.
قاضی: شما در مراحل بازجویی اقرار کردی که با یک میله مشکی رنگ شبیه باتوم یک ضربه به سر فتحعلی زدی در این باره چه می‌گویی؟
محمد: آن زمان من تحت فشار روحی و روانی اعتراف‌کردم و چاره‌ای جز دروغ گفتن نداشتم.
احمد- متهم ردیف دوم- نیز وقتی در جایگاه دفاع ایستاد، گفت: قتل را قبول ندارم. روز درگیری داخل باغ بودم که شنیدم درگیری شده است. بعد با داس به محل دعوا آمدم که دیدم دعواشده، فتحعلی- مقتول- تعادل نداشت. همان موقع دست روی شانه‌هایش گذاشتم تا کمکش کنم زمین بنشیند! فتحعلی رفیق 30 ساله‌ام بود و انگیزه‌ای برای کشتن او نداشتم!
قاضی: شما در مراحل بازجویی اعتراف کرده‌اید که به مقتول نزدیک شدید و از پشت سر با داس ضربه‌ای به وی زدی بعد هم داس را در خانه ات مخفی کرده‌ای، در این باره چه می‌گویی؟
احمد: قبول ندارم فقط به‌خاطر فشار روحی و روانی اعتراف کردم. قتلی را که من مرتکب نشده‌ام چرا باید گردن بگیرم؟! سربازی هم در صحنه بوده و شهادت داده که من با داس قربانی را نزده‌ام!
احسان 57 ساله – متهم ردیف سوم- پرونده نیز در بازجویی‌ها قتل را انکار کرد و گفت: من برای دیدن والدینم به روستای زرین دشت رفتم.
وقتی دیدم رئیس پاسگاه نظاره گر دعواست عصبانی شدم و فقط با چوب ضربه‌ای به خودروی پلیس زدم و اعتراض کردم که چرا مانع درگیری نمی‌شوند.سایر متهمان پرونده نیز که به اتهام معاونت در قتل در جلسه دادگاه حضور داشتند منکر شرکت در نزاع دسته جمعی شدند.در پایان جلسه دادگاه سه قاضی عالی رتبه برای صدور رأی نهایی و تصمیم‌گیری در این باره با ختم جلسه محاکمه، وارد شور شدند.
برچسب ها: قتل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پربازدید ها

فوتی‌های کرونا در استان دو رقمی شد

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

دو نیروی راهداری و یک پیمانکار در جیرفت به اتهام ارتشاء و مشارکت در پولشویی بازداشت شدند

از غایبان امتحانات حضوری آزمون مجدد گرفته می‌شود

از نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت فردا رونمایی می‌شود

تردد خودروهای شخصی بین شهرهای استان در پایان هفته جاری ممنوع شد

ما تقریبا از دام ویروس انگلیسی با افتخار جستیم/اکنون چند موتاسیون جدید وارد کشور شدند/وحشتی که از ویروس انگلیسی داشتم، از ویروس هندی ندارم/ از ویروس آفریقای جنوبی هراس دارم

کرونای هندی تهدید جهانی است

خط تولید واکسن «برکت» با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز آماده شد / به محض تایید وزارت بهداشت، تولید آغاز می‌شود/واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰

کاهش نسبی کرونا/ نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)