کد خبر: ۱۳۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات:‌
یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است:برای اینکه بتوانیم منصفانه عملکرد سه ساله دولت را قضاوت کنیم باید شرایطی را که دولت در آن بر سر کار آمد در نظر بگیریم.
مرتضی مبلغ در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: همه می‌دانند در زمانی که آقای روحانی بر سر کار آمدند و کابینه خود را تشکیل داد، شرایط فوق العاده ناگواری بر کشور حاکم بود.

این فعال سیاسی ادامه داد:  در مسائل اقتصادی با تورم  افسارگسیخته بیش از 40  درصد مواجه بودیم و به طبع آن مشکلات گرانی، بیکاری و تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی وجودداشت. تحریم‌ها با توجه به مسائل سیاست خارجی، کشور را با مشکلات عدیده ای رو به رو کرده بود.

این عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان هم‌چنین گفت: در مسائل سیاست داخلی هم، با فضای امنیتی روبه رو بودیم. احزاب و نهادهای مدنی مشکلات جدی داشتند. همین مسأله شامل حال فرهنگ و هنر کشور نیز می‌شد.

وی تصریح کرد: به دلیل سیاست‌های  ناکارآمد و هیجانی سال های گذشته؛ وضعیت کشور در حوزه های مختلف وضعیتی مطلوب نبود؛ لذا این دولت بزرگ ترین گام خود را نجات کشور از این شرایط حاد و طبیعی کردن وضعیت سیاست، ‌اقتصاد و اجتماع قرار داد.

مبلغ افزود: اولین کار مهمی که این دولت انجام داد انتشار آرامش نسبی در حوزه های مختلف بود. دولت به تدریج قطار مدیریت کشور  را که از ریل خارج شده بود و به سمت دره می رفت را به ریل عقلانیت بازگرداند. طی این چند سال تورم که مهم ترین معضل اقتصادی بود مهار شد و امروز به تورم تک رقمی نزدیک می شویم که امری کم سابقه است.

وی ادامه داد:  تیم دیپلماسی این دولت توانست با یک مدیریت هوشمند و حساب شده در عرصه سیاست خارجی، برجام را به سرانجام نسبی برساند و آن شرایط حادی که برایمان در سال های قبل ایجاد شده بود را تغییر دهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم‌چنین گفت: فضای فرهنگ و هنر نسبت به قبل بهتر شد. احزاب جان تازه ای گرفتند. خانه احزاب شکل گرفت. در مورد تلاش های نسبتا مفصل و خوب دولت می‌شود بحث کرد و یکی یکی از آن ها یاد کرد.

وی ادامه داد:  اما اصل حرف این است که دولت متاسفانه با شرایط حاد جهانی یعنی کاهش قیمت نفت روبه رو شد. در دو دولت گذشته در طلایی ترین دوران قیمت نفت بودیم که متاسفانه بسیاری از آن درآمدها اتلاف شد و بسیاری دیگر معلوم نشد چه شد.

دولت با کاهش قیمت نفت و بار عظیم مشکلاتی که از قبل به میراث رسیده بود مواجه شد.

این عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان یادآوری کرد: دولت برای مهار افسار گسیخته تورمی که مردم را زمین گیر کرده بود مجبور بود کاری کند که مقدار رکود ایجاد کند و به طبع آن جلوی رونق اقتصاد گرفته شد. موضوع رکود یکی از مشکلات جدی است که امروز دولت با آن مواجهه شده است.

وی افزود: دولت به دلیل شرایط حاکم بر کشور نتوانست آن طور که باید و شاید از مدیران لاق و توانمند کشور استفاده کند و مجبورا به سمت استفاده از مدیران متوسط رفت. اگر بخواهیم در کنار نقاط قوت از نقاط ضعف دولت بگوییم باید از این نقطه ضعف که بیش تر  اجباری و تحمیلی بوده است یاد کنیم.

مبلغ با اشاره به نقاط ضعف دولت گفت:‌ رکود ایجاد شده عدم استفاده از مدیران لایق و توانمندو ضعف در ارتباط رسانه‌ای با مردم از جمله نقاط ضعف دولت است که امیدواریم طی مدت باقی مانده آن ها را رفع کند.

وی افزود: دولت برخاسته از مردم بوده است پس از ابتدا باید تیم رسانه‌ای تشکیل می داد که بتوانند رابطه قوی با مردم داشته باشد تا هم حقایق، مسائل و مشکلات و تلاش هایی که انجام می‌دهد را به مردم بگوید و هم نقطه نظرات، خواسته ها، انتقادات و پیشنهادات مردم را متوجه شود و از آن استفاده کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان گفت:‌کاهش رکود، افزایش استفاده از مدیران کارآمد و تشکیل تیم رسانه‌ای، ‌حفاظت از حقوق اساسی مردم و عمل کردن بیش‌تر و بهتر به وعده هایی که رئیس جمهور به مردم داده است، از جمله مواردی است که دولت یازدهم تا پایان دوره خود باید به آن توجه کند.
برچسب ها: مرتضی مبلغ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

نحوه معرفی كانديدای انتخابات رياست‌جمهوری در «جبهه اصلاحات ايران» چگونه است؟

یارانه ماه رمضان امشب ۲۵ فروردین واریز می‌شود

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

پربازدید ها

سید یاسر خمینی: رهبر انقلاب کاندیداتوری حاج سیدحسن را به صلاح ندانستند؛ خواستند در شرایط فعلی به این عرصه ورود نکند

سازوکار بررسی صلاحیت نامزدها پس از بررسی هیات‌های اجرائی چگونه است؟

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند

احمدی نژاد به من پیشنهاد معاون اولی برای انتخابات ۱۴۰۰ داد/ اگر آقای هاشمی بودند، حتما تشویق به حضور در انتخابات می‌کردند/ با درگذشت پدر، دولت آقای روحانی شعارهایش را فراموش کردند

آیا پس از سیدحسن حضور سیدابراهیم هم منتفی شده است؟

با آمدن آقای رئیسی مخالف هستم/ باید به چهره های جدید راه داد

مسیر کنونی کنکور با هم‌اندیشی و روش‌هایی کارآمد باید اصلاح شود

سیدحسن خمینی عزادار شد

آیا حضور سیدحسن سطح نزاع و تنش را در انتخابات بالا می‌بُرد؟

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا درباره ایران چه نکاتی ذکر شده است؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)