کد خبر: ۱۳۸۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی گفتار نو/ فرجام ازدواج عجولانه
اوایل سعی می کرد موضوع را به رویش نیاورد اما متوجه شد آشنایی و رابطه آنها به قبل از ازدواجشان برمی گردد و پس از تحقیق فهمید آنها تصمیم داشتند با هم ازدواج کنند اما خانواده ها با ازدواجشان مخالف بودند. بعد از ازدواج هم این رابطه ادامه داشته و حالا مرتضی بدون هیچ ملاحظه ای ناهید را به خانه می آورد.

گفتار نو/ مهدیه هاشمی:

17 سالش بود که برای دیدن اقوام به کرمان آمد و در آن جا با مرتضی که 10 سال از او بزرگتر بود آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج آنها شد. اوایل ازدواج با مرتضی هیچ مشکلی نداشتند تا اینکه فرزند اولشان متولد شد رفتار مرتضی گاهی تغییر می کرد ولی سحر این تغییر رفتار را به حساب خستگی می گذاشت تا اینکه کم کم متوجه شد همسرش معتاد شده است.

ابتدا سعی کرد او را از راهی که رفته بازگرداند اما نتوانست. برای همین تلاش کرد خودش را با شرایط موجود تطبیق دهد. فرزند دومشان در حالی متولد می شد که مرتضی به مواد مخدر صنعتی معتاد شده بود و شیشه مصرف می کرد تا اینکه متوجه شد زن دیگری هم در زندگی مرتضی وجود دارد.
 
اوایل سعی می کرد موضوع را به رویش نیاورد اما متوجه شد آشنایی و رابطه آنها به قبل از ازدواجشان برمی گردد و پس از تحقیق فهمید آنها تصمیم داشتند با هم ازدواج کنند اما خانواده ها با ازدواجشان مخالف بودند. بعد از ازدواج هم این رابطه ادامه داشته و حالا مرتضی بدون هیچ ملاحظه ای ناهید را به خانه می آورد. 

کار به همینجا ختم نمی شد او دیگر سر کارهم نمی رفت و مخارج خانه را هم نمی داد. حالا سحر مانده بود و دو فرزندش بی هیچ پشتوانه ای...

اگر گاهی سحر اعتراضی نسبت به ناهید می کرد مرتضی در مقابلش جبهه می گرفت و این باعث شده بود ناهید بیش از پیش وقیح شود و در همه امور خانه و بچه ها دخالت کند. و از همه بدتر این بود که ناهید هر دفعه به خانه سحر می آمد او را تحقیر می کرد و می گفت که لیاقت زندگی با مرتضی را ندارد و باید طلاق بگیرد.

ناهید شاغل بود و از لحاظ مالی مرتضی را حمایت می کرد و خرج موادش را می داد برایش خرید می کرد و می گفت مرتضی نباید خودش را خسته کند و سرکار برود من خودم خرج زندگیش را می دهم.

وقتی سحر به اتاقم آمد کاملا مستاصل و درمانده بود. در بدترین شرایط گیر افتاده بود. نمی توانست کودکانش را با پدرشان تنها بگذارد و به خانه پدریش بازگردد، یا نه؟ با گریه و بغض از من کمک می خواست.

به پیشنهاد من برای گرفتن نفقه و مهریه اش اقدام کرد اما مرتضی دیگر نه او و نه فرزندانش را به خانه راه نمی داد. از دفترم چندبار با او تماس گرفتم جواب نمی داد و وقتی سحر از او خواسته بود برای دیدن من بیاید امتناع کرده بود و در جواب گفته بود : هیچکس هیچ کاری نمی تواند بکند. بچه هایت را بردار و از زندگی من برو بیرون...

از مقامات قضایی حکم بازداشت مرتضی را گرفتیم اما می دانستیم به سادگی نمی توانیم او را دستگیر کنیم. طبق نقشه ای که از قبل کشیده بودیم سحر برای بردن جهیزیه اش به او زنگ زد مرتضی قبول کرد.
روز موعود سحر دورا دور خانه را زیر نظر داشت ناهید طبق معمول نزد مرتضی رفت و بعد از ساعتی بیرون آمد و دنبال کارش رفت. سحر بعد از رفتن ناهید درب خانه رفت و زنگ زد مرتضی گفت بیا داخل هر چه داری بردار و برو.

همین که در را باز کرد ماموران برای دستگیریش اقدام کردند و او را بازداشت کردند و بعد از برگزاری دادگاه و عدم پرداخت مهریه روانه زندان شد. سحر از ناهید هم شکایت کرد و طبق عدله موجود او هم به دلیل رابطه نامشروع به تحمل ضربه شلاق محکوم شد.


اما هیچ‌کدام از این اقدامات برای او زندگی شیرینی که رویایش را می بافت، به ارمغان نمی آورد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

استاندار کرمان: قوانین و مقررات از موانع اصلی تولید محسوب می‌شوند/ باید به قشر ضعیف تر جامعه راهکار بدهیم و آنها را توانمند کنیم

روحانی: نمی‌توانیم تا تابستان منتظر واکسن داخلی باشیم/ همه شرکت‌ها مجاز به واردات واکسن هستند

دولت کارآمد متکی به احزاب است/ آرا صندوق، موجودی کشور در بانک‌مرکزی سیاسی است

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت

سایت جماران:سیدحسن خمینی طبق قانون رجل سیاسی است/کیهان وجام‌جم چرانعل وارونه می‌زنند

پربازدید ها

وقوع انفجار و تخریب دو واحد مسکونی در کرمان

در اثر ریزش معدن در فاریاب یک نفر جان باخت

مخدوش کردن پلاک جرم در جرم است

۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دز مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور است/۳۰۴ بیمار در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

آیا می‌شود به ریشه کنی کرونا امیدوار بود

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)