کد خبر: ۱۳۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس قوه مجریه با تاکید بر اینکه هدف مهم دولت اقتصاد مقاومتی است، گفت که باید با اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی را اجرایی و عملیاتی کرد، اقتصادی که در شهرها و روستاها ازسوی مقامهای عالی استانی شبانه روز پیگیری می شود و مدیران ارشد در سفرهای برنامه ریزی شده، بر این اهداف راهبردی نظارت دارند.
ایرنا: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی هفته گذشته پس از نشست روسای سه قوه در سخنانی با تاکید بر اینکه در نشست سران سه قوه موضوعاتی همچون منطقه ای و اقتصاد مقاومتی بررسی شد، گفت: هدف ما این است که اقتصاد مقاومتی را در سال 95 اجرایی و عملیاتی کنیم.
وی اقتصاد مقاومتی را هدف مهم دولت تدبیر و امید دانست و تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، بخشی از اقتدار کشور به اقتدار اقتصادی و اقتدار علمی مربوط می شود.
وی با یادآوری نشست سران سه قوه اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با هماهنگی و همفکری بیشتر برای اهدافی که مردم به ما رای داده اند برای حل معضلات مردم عمل کنیم.
رئیس جمهوری ادامه داد: در جلسه سران سه قوه بحث های متنوع و مختلفی مطرح شد یکی از مباحثی که مطرح شد، فضای بعد از برجام بود که ملت ایران با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به یک توافق حائز اهمیتی دست یافتند که آن برجام بود.
روحانی ادامه داد: این که جوانان ما بتوانند از علم، دانش و فناوری خود در فضاهای اقتصادی درست استفاده کنند که این موضوع قدرت علمی و فناوری ما و توسعه انسانی به معنای واقعی را به دنبال خواهد داشت ما اینگونه شاهد رشد اقتصادی کشور خواهیم بود که باعث پیشرفت کشور می شود و اشتغالزایی می کند.
وی تاکید کرد: برای این که بتوانیم از فضای بعد از برجام به خوبی استفاده کنیم، برخی از وزارتخانه ها مسئولیت سنگین تر و فضای بهتری برای کار دارند که یکی از این وزارتخانه وزارت نفت است.
وی اضافه کرد: روسای سه قوه در این نشست به این موضوع تاکید کردند که ما باید تحرک خود را در زمینه جذب سرمایه، سرمایه گذاری و جذب فناوری های نوین بیش از پیش افزایش دهیم و به این موضوع تاکید داشتند و از آن حمایت و بیان کردند که این حرکت باید در جامعه ما به خوبی به وجود آید.
رئیس جمهوری اظهارامیدواری کرد: با تلاش مسوولان اجرایی، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه ما بتوانیم از فضای به وجود آمده به خوبی استفاده کنیم.
روحانی با تاکید بر این که ما امروز در پسابرجام قرار داریم، اظهارداشت: ما باید از فضای به وجود آمده حداکثر استفاده را ببریم و خواست هر سه قوه از رسانه ها این است که فضای امید و نشاط را در جامعه روز به روز بیشتر کنند و در شرایط امروز کشور بتوانیم از همه ظرفیت ها و استعدادها برای توسعه و رشد ایران و اشتغال جوانان استفاده کنیم.
رئیس جمهوری یادآور شد: این کار امکان پذیر نیست مگر با همکاری و هماهنگی سه قوه و سایر ارکانی که در نظام مسئولیت هایی را برعهده دارند همچنین رسانه ها هم باید فضای امید را در جامعه بیشتر کنند.
روحانی خطاب به رسانه ها خاطرنشان کرد: اگر نکته یا نقص کوچکی در گوشه ای یافت می شود در همان حد مساله را ببینید و آن را تعمیم ندهند، بزرگ نمایی نکنند و ذهن مردم را برای مسائل جزئی مشغول نکنند.
رئیس جمهوری هفته گذشته همچنین در ضیافت افطار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران حضور یافت و در سخنانی اعلام کرد که دولت ایران به طور رسمی از آمریکا به علت ضبط و دستبرد به حدود دو میلیارد دلار از اموال بانک مرکزی، به دیوان دادگستری بین المللی شکایت کرده است.
وی تصریح کرد: دولت یازدهم تا احقاق حقوق مردم و به دست آوردن اصل و خسارت وارده، موضوع را دنبال خواهد کرد. 
روحانی گفت: دنبال کردن حقوق ملت به معنای ادامه راه شهیدان است. 
رئیس جمهوری با بیان اینکه اموال این مردم که نزدیک به 2 میلیارد دلار بوده براثر یک بی احتیاطی در دسترس آمریکایی ها قرار گرفته بود، اظهارداشت: در برابر این حادثه نباید ساکت بمانیم و دیروز به طور رسمی شکایت خود را در دیوان دادگستری بین المللی به ثبت رساندیم و این شکایت را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهیم کرد. 
اما در هفته ای که گذشت همزمان با نشست های مختلف اعضای دولت تدبیر و امید برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی راههای اجرایی کردن آن ، جمعی از مدیران ارشد با سفر به نقاط مختلف کشور شرایط زیرساخت ها برای بنیان اقتصاد کلان کشور را مورد بررسی قرار دادند.
در این رهگذر استانداران با سفر به شهرها و روستاها این مهم را پیگیری کردند و معاونان رئیس جمهوری ،وزیران و معاونان آنها نیز با حضور در نقاط مختلف کشور پیگیر این هدف مهم دولت بودند.
سنگان مشهد از جمله مناطقی بود که هفته گذشته مقصد وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که در جمع فعالان اقتصادی گفت در گذشته نه چندان دور فعالیت خاصی در منطقه سنگان انجام نشده بود اما به همت مردم و سرمایه گذاران اکنون سنگان به یکی از مناطق توانمند معدنی و صنعتی تبدیل و در دو سال اخیر به همت دولت نزدیک به 20 میلیون تن ظرفیت سازی برای تکمیل زنجیره فولاد در کشور انجام شد.
معاون دولت، مجلس و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم سفری به اردبیل داشت و از پیش بینی ها مبنی بر رشد بازار صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور تا ارزش 900 هزار میلیارد ریال خبر داد. معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به زنجان سفر کرد و توسعه و استفاده از ظرفیت های انسانی و استعدادهای موجود در استان و کشور را دو رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش اقتصاد مقاومتی ذکر کرد. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان شهرک های صنعتی و صنایع کوچک نیز از جمله مدیران ارشدی بود که هفته گذشته به ارومیه سفر کرد و معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سبزوار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به نوشهر و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم سفری به کاشان داشت.
برچسب ها: دولت یازدهم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اطلاعی از نامه فرماندهان سپاه به رهبری برای حضور رئیسی در انتخابات ندارم

گروه‌ها و شخصیت‌های جبهه اصلاح طلب، تعیین کاندیدای نهایی را توسط "جبهه اصلاح طلبان ایران”پذیرفته اند

آتش‌سوزی در خروجی دهانه پل تیر در محور جبالبارز جیرفت به سمت کرمان

وزیر بهداشت: تزریق خارج از ضابطه به مراجع قضایی معرفی شود/ قسم خورده ایم به مردم رسیدگی کنیم/ بر اجرای پروتکل ها اصرار بی وقفه داشته باشید

تاثیر واکسن کرونا تنها ۶ ماه ماندگار است

بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرائم رانندگیری/پایان دی ماه سال ۱۴۰۰ آخرین فرصت بخشودگی دوبرابری دیرکرد جرایم

شروط وزارت بهداشت برای واردات واکسن با ارز نیمایی/واکسیناسیون کرونا رایگان و فقط از طریق مراکز بهداشتی درمانی انجام شود

استان کرمان با تنش آب شرب مواجه است/ تنش کم‌آبی در سه شهرستان کرمان، رفسنجان، زرند

اعترافات قاتل بی‌رحم دختربچه ۱۳ ساله جیرفتی

عاملان شهادت افسر پلیس در سیرجان پس از 12 سال دستگیر شدند/ زمین‌گیر شدن قاچاقچیان مواد مخدر در دل کویر

پربازدید ها

سعید محمد: مهدی جهانگیری تبرئه شد/ محکومیت او در پرونده جدید برای خرید 600 هزار یورو ارز مسافرتی توسط یکی از زیردستانش است

روحانی: وقتی شرایط کرونا خوب می‌شود همه می‌گویند دلیل موفقیت ما بودیم، وقتی شرایط تغییر می‌کند همه می‌خواهند به گردن دیگری بیندازند/ هفته سختی پیش رو داریم

مرعشی: جامعه به‌دنبال حرف‌های جدید است و هنوز آن را پیدا نکرده است/ انتخابات باید محل رقابت برنامه‌ها باشد اما در کشور ما صحنه جنگ شعارهاست/ مشارکت هیجانی نیازمند دادن پاسخ متناسب است که در این مورد واقعاً تردید وجود دارد

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: ممکن است نامزد پنهان را دقیقه نود رونمائی کنیم/ توصیه رهبری به سید حسن خمینی هیچ پیام انتخاباتی به اصلاح‌طلبان ندارد/ حسن آقای خمینی در انتخابات پیش رو به نفع کاندیدای جبهه اصلاحات موضع خواهد گرفت/ جناحی که خودش را پیروز انتخابات 1400 می‌داند علاقه‌ای ندارد که انتخابات پرشور برگزار شود

تصادفات خودروهای حامل افاغنه باعث اجحاف و زحمت نیروی انتظامی می شوند/قاچاق اتباع خارجی برای استان معضل است

سازندگان کلیپ ضرب و شتم یک روحانی یک پدر و پسر بودند که می‌خواستند از کشور فرار کنند

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

یک فعال اصولگرا: به نفع رییسی است که در قوع قضائیه بماند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)